Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.L.T.E.A. & GEOSTUDIO 2000 All 1,132,200.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes (3535) A.L.T.E.A. & GEOSTUDIO 2000 Tirane 426,200 2012-05-10 2012-05-16 18910110392012 230 Rektorati UT stud GJEOLOGJIK UP 167 DT 7.11.2011 PV 7.11.11 FAT 0847 DT 14.12.11 S 71634819 akt marev 1959/2 dt 14.11.2011
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) A.L.T.E.A. & GEOSTUDIO 2000 Durres 456,000 2012-05-23 2012-06-06 22610111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ STUDIM GJEOLOGJIK
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) A.L.T.E.A. & GEOSTUDIO 2000 Durres 250,000 2013-06-26 2013-09-02 27210111502013 TDO 0707/UNIV. "A.MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ STUDIM GJEOLOGJIK
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >