Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.I.C PROGETTI All 60,633,890.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 3,441,850 2012-04-03 2012-04-16 9110560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 7.3.2011 f 5.3.2012 s 68650358
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 3,417,003 2012-06-12 2012-06-22 13310560012012 231 F ZH SH. tvsh kontr dt 7.3.2011, ft seri 68650359 dt 16.5.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 3,371,271 2012-08-08 2012-08-16 16710560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 7.3.2012 f 13.7.12 s 68650361
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 3,417,003 2012-08-15 2012-08-20 17210560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH tvsh konsulence kont ipa2009 kw kont 2010 dt 16.09.12011 fat 10 dt 16.05.10 sr 68650360
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 21,243,378 2012-12-07 2012-12-18 84610060542012 230-AUTORITETI RRUGO SHQIPT STUDIM PROJEKTIM RRUGA QUKES POGRADEC PLLOCE KONT 2402/5/1 DT 1.06.09 NE VAZHD FAT 7 DT 12.12.11 SR 68650357 FAT 12 DT 23.11.12 SR 68650362 FAT 13 DT 23.11.2012 SR 68650363
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 12,000,000 2013-03-18 2013-03-20 15910060542013 230-ARSH Studim projektim Qukes Pogradec - Qafe Plloce Shkr. Nr. 653/1 Dt 13.03.13 fat Nr. 13 Dt 18.02.13 Ser. 68650364 Kontrata ne vazhdim nr. 2402/5 Dt 10.06.2009
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 5,149,112 2013-03-25 2013-03-26 4410560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 7.3.2011, ft seri 68650365 dt 8.3.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 5,159,072 2013-04-08 2013-04-09 5410560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 7.3.2011, ft seri 68650365 dt 8.3.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.I.C PROGETTI Tirane 3,435,201 2013-11-20 2013-11-20 18210560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 12.3.2013, seri 68650371 dt 5.8.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >