Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2 L X All 12,891,906.00 81 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 300,000 2012-02-13 2012-02-20 2910050202012 DREJT BUJQES LEZHE LIK FAT.14 DT.06.02.2012
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 108,720 2012-02-24 2012-03-13 1610260172012 SHERBIMI PYJOR LEZHE LIK FAT.6 DT.31.01.2012
Spitali Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 317,252 2012-03-08 2012-03-21 4710130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.28 DT29.02.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 189,384 2012-03-07 2012-03-21 3210280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 27 DT 29.02.2012
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 543,600 2012-03-13 2012-03-30 3510060752012 D/M/RRUGA LEZHE LIK FAT.145,163,172 DT.31.10.2012
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 289,920 2012-03-20 2012-04-09 4010060752012 D/M/RRUGA LEZHE LIK FAT.2 DT.31.01.2012
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 43,488 2012-03-26 2012-04-11 2310260172012 SHERB PYJOR LEZHE LIK FAT.21 DT.29.02.2012
Spitali Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 225,264 2012-04-04 2012-04-12 7810130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.37 DT.31.03.2012
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 238,800 2012-04-03 2012-04-12 3610290272012 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 36 DT 31.03.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 153,600 2012-04-16 2012-04-24 5010280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 35 DT 31.03.2012
Bashkia Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 66,000 2012-05-09 2012-05-15 22021270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.10 DT.31.01.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 192,000 2012-05-11 2012-05-16 6010280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 49 DT 30.04.2012
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 71,628 2012-05-21 2012-05-29 4210260172012 SHERBIMI PYJOR LEZHE LIK FAT.33 DT.31.03.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 192,000 2012-06-18 2012-06-29 7210280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 63 DT 31.05.2012
Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 130,000 2012-07-24 2012-08-01 6210051272012 AUTORIT USHQIMIT LEZHE LIK FAT.34 DT.31.03.2012( LIK PJESOR)
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 192,000 2012-08-09 2012-08-16 8810280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 85 DT 31.07.2012
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Shkoder (3333) 2 L X Shkoder 288,000 2012-08-13 2012-08-17 13110060772012 drej rajo rrugeve fatrure nr 04547256 date 3.08.2012
Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 88,000 2012-08-28 2012-08-30 7310051272012 AUTORIT USHQIM LEZHE LIK FAT.34 dt.31.03.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 192,000 2012-09-10 2012-09-12 9410280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 100 DT 31.08.2012
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 137,160 2012-09-17 2012-09-21 8010260172012 SHERB PYJOR LEZHE LIK FAT.73,84,99 QERSHOR,KORRIK,GUSHT 2012
Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 67,000 2012-09-28 2012-10-04 8410051272012 AUTORIT USHQIMIT LEZHE LIK FAT.34 DT.31.03.2012
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) 2 L X Shkoder 576,000 2012-10-15 2012-10-17 17510060772012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 0454727011.09.2012,4547284 05.10.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 192,000 2012-10-18 2012-10-24 11010280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 112 DT 30.09.2012
Komuna Kolsh (2020) 2 L X Lezhe 475,200 2012-10-30 2012-11-02 13825730012012 KOM KOLSH LIK FAT.87 DT.31.07.2012 SIPAS KONTRATES
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 192,000 2012-11-07 2012-11-21 12610280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 129 DT 31.10.2012
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) 2 L X Shkoder 576,000 2012-11-19 2012-12-13 20710060772012 drej rajonit verior shkoder likuj fat nr 04547298 05.11.2012,04547299 15.11.2012
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) 2 L X Shkoder 288,000 2012-12-05 2012-12-17 22110060772012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 06432964 03.12.2012
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 91,440 2012-11-26 2012-12-17 10210260172012 SHERB PYJOR LEZHE LIK FAT SHTATOR + TETOR 2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 384,000 2012-12-07 2012-12-26 14510280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NENTOR DHJETOR 2012
Bashkia Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 198,000 2012-12-14 2012-12-27 49921270012012 BASHKIA LEZHE LIK FAT.39,50,64,75,83,101, MARS-GUSHT 2012
Spitali Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 346,853 2012-02-06 2012-02-16 2010130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.7 DT.31.01.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 189,384 2012-02-09 2012-02-16 1710280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 05 DT 31.01.2012
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 398,400 2013-01-21 2013-01-22 310050202013 DREJT E BUJQES LEZHE LIK FAT.18.01.2013
Bashkia Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 72,900 2013-02-18 2013-02-19 5721270012013 BASHKIA LEZHE LIK FAT.113 DT.30.09.2012 DHE FAT.14 DT.30.01.2013
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 192,000 2013-02-19 2013-02-20 1910280172013 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 12 DT 31.01.2013
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 184,320 2013-03-13 2013-03-18 4010280172013 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 30 DT 21.02.2013
Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 200,000 2013-03-21 2013-03-25 2410051272013 AUTORIT USHQIMIT LEZHE LIK FAT.42 DT.15.03.2013(LIK PJESOR)
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 45,750 2013-03-25 2013-03-26 1910260172013 SHERBIMI PYJOR LEZHE LIK FAT.140DT.30.11.2012
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 114,476 2013-04-18 2013-04-19 9510290272013 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 57 DT 29.03.2013
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) 2 L X Lezhe 119,700 2013-04-26 2013-04-29 30.10260172013 SHERBIMI PYJOR LEZHE LIK FAT.16,36,44 JANAR,SHKURT,MARS 2013 SIPAS KONTRATES