Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANILA HIDI All 2,731,200.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 161,250 2012-03-07 2012-03-21 10910150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROG 2 DT 02.02.12 FAT 6 DT 02.03.12 SR 8736906
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 135,300 2012-04-05 2012-04-12 18310150012012 602-MIN E JASHTME PROG 3 DT 01.03.12 FAT 7 DT 01.04.12 SR 5736907
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 184,800 2012-05-03 2012-05-09 1210150012012 602-MIN E JASHTME pritje zyrtare program pritje 4 02.04.2012 fat 8 02.05.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 138,900 2012-08-24 2012-08-30 36610150012012 MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROGRAM 7 01.07.2012 FAT 11 22.08.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 115,000 2012-09-24 2012-09-25 18910150012012 602-MIN E JASHTMR PRITJE ZYRTARE PROG 8 DT 02.08.12 FAT 12 DT 18.09.12 SR 5736912
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 113,400 2012-10-22 2012-10-26 37310150012012 602-MIN E JASHTMR PRITJE ZYRTARE PROG 8 DT 02.08.12 FAT 12 DT 18.09.12 SR 5736912
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 137,350 2012-11-22 2012-12-17 41210150012012 MIN E JASHTME pritje zyrtare program pritje 10 20.10.2012 fat 14 20.11.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 121,700 2012-06-04 2012-06-11 2700150012012 602-MIN E JASHTME pritje zyrtare program pritje 5 dt.01.05.12 fat.9 dt.01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 160,000 2012-02-07 2012-02-16 8710150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 1 DT 03.01.12 FAT 5 DT 01.02.2012 SR 5736905
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 133,500 2013-01-21 2013-01-22 510150012013 602-1015001-MIN E JASHTME PRITJE PROG 12 DT 20.11.1.12 FAT 15 DT 03.01.2013 SR 5736915
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 154,250 2013-02-08 2013-02-12 38210150012013 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 1 DT 03.01.13 FAT 17 DT 05.02.13 SR 5736916
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 127,550 2013-03-05 2013-03-07 7910150012013 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 2 DT 01.02.13 FAT 18 DT 04.03.13 SR 5736918
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 132,250 2013-04-02 2013-04-02 8610150012013 602-MIN E JASHTME PRITJE PROg 3 dt 01.03.13 fat 19 dt 28.03.13 sr 5736919
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 129,550 2013-04-25 2013-04-25 10510150012013 602-MIN E JASHTME pritje zyrtare prog 4 dt 01.04.2013 fat 20 dt 24.04.13 sr 5736920
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 142,850 2013-05-30 2013-06-12 23710150012013 602-min jashtme pritje prog 5 dt 24.04.13 fat 20 dt 28.05.13 sr 5736921
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 105,000 2013-07-02 2013-08-05 18910150012013 602-min e jashtme pritje zyre program 6 dt 28.05.13 fat 212 dt 28.06.13 sr 5736922
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 141,800 2013-09-12 2013-10-21 24110150012013 602-MIN E JASHTME pritje program 7 dt 01.07.13 fat 22 dt 02.09.13 sr 5736924
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 207,400 2013-11-06 2013-11-15 40110150012013 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 9 DT 02.09.13 FAT 23 DT 31.10.13 SR 5736925
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 189,350 2013-12-16 2013-12-17 38610150012013 MIN E JASHTME PRITJE PROG 11 DT 25.10.13 FAT 1 DT 12.12.13 SR 6904951
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >