Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANILA BEBEJ All 536,840.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra e Administrimit dhe Koordinimit Gjirokaster (1111) ANILA BEBEJ Gjirokaster 8,030 2012-02-17 2012-02-21 1610120802012 ZYRA ADMINIST KOORDINIMIT(1012080) BLERJE
Zyra e Administrimit dhe Koordinimit Gjirokaster (1111) ANILA BEBEJ Gjirokaster 9,700 2012-02-17 2012-02-21 1710120802012 ZYRA ADMINIST KOORDINIMIT(1012080) BLERJE
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ANILA BEBEJ Gjirokaster 145,980 2012-05-25 2012-06-07 6621150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003 PER MATERJALE PASTRIMI 04-2012
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ANILA BEBEJ Gjirokaster 140,220 2012-11-23 2012-12-17 13721150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIMIT(2115003 )UP NR 22 DT 02/10/2012, F 24 02/10/2012, FAT NR 11DT 19/11/2012 , SER NR 5368195, 5953461
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ANILA BEBEJ Gjirokaster 222,790 2013-02-27 2013-02-28 2021150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT MATERIALE PASTRIMI+ SOBA NGROHJRE UBLERJE NR 3919
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ANILA BEBEJ Gjirokaster 10,120 2013-12-12 2013-12-18 138521150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT MATERIALE, UP NR 22 DT 25/10/2013, NR SERIAL 5953533
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >