Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANILA BAXHO All 1,600,780.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Cerrik (0808) ANILA BAXHO Elbasan 186,220 2012-03-19 2012-04-09 7421100012012 materiale Bashkia Cerrik
Komuna Kajan (0808) ANILA BAXHO Elbasan 140,860 2012-04-16 2012-04-24 6023880012012 Komuna Kajan sherbim materiale kancelari
Bashkia Cerrik (0808) ANILA BAXHO Elbasan 216,500 2012-04-25 2012-04-26 16521100012012 materiale Bashkia Cerrik
Komuna Shales (0808) ANILA BAXHO Elbasan 238,800 2012-05-08 2012-05-11 7523960012012 materiale Komuna Shales
Bashkia Cerrik (0808) ANILA BAXHO Elbasan 109,200 2012-05-24 2012-06-07 23121100012012 materiale Bashkia Cerrik
Komuna Kajan (0808) ANILA BAXHO Elbasan 39,990 2012-06-12 2012-06-22 11223880012012 komuna Kajan kancelari
Komuna Grekan (0808) ANILA BAXHO Elbasan 22,000 2012-08-06 2012-08-14 14323850012012 materiale Komuna Grekan
Komuna Zavaline (0808) ANILA BAXHO Elbasan 111,590 2012-12-07 2012-12-18 15624000012012 Kancelari Komuna Zavaline Elbasan
Bashkia Cerrik (0808) ANILA BAXHO Elbasan 300,330 2013-03-18 2013-03-20 11421100012013 materiale Bashkia Cerrik
Komuna Labinot Fushe (0808) ANILA BAXHO Elbasan 35,140 2013-03-20 2013-03-21 5623920012013 Kancelari Komuna Labinot-Fushe Elbasan
Komuna Grekan (0808) ANILA BAXHO Elbasan 11,500 2013-03-21 2013-03-25 4323850012013 blerje Kom Grekan 2385001
Komuna Kajan (0808) ANILA BAXHO Elbasan 98,950 2013-04-05 2013-04-05 4823880012013 Komuna Kajan materiale
Komuna Zavaline (0808) ANILA BAXHO Elbasan 89,700 2013-10-25 2013-11-12 12424000012013 Kancelari Komuna Zavaline Elbasan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >