Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANI VRUSHO All 249,200.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Kucove (0217) ANI VRUSHO Kuçove 89,000 2012-09-13 2012-09-17 15710130742012 orendi e paisje spitali kod.1013074 fat.04094574 dt.12.09.2012
Qendra Ekonomike Arsimit (0217) ANI VRUSHO Kuçove 19,200 2012-10-23 2012-10-26 24421240092012 paisje qendra ekon. arsimit kod.2124009 fat.04094573 dt.14.09.2012
Komuna Perondi (0217) ANI VRUSHO Kuçove 2,500 2012-12-04 2012-12-17 64525300012012 shpenz. materiale komuna perondi kod.2530001 fat.04094591 dt.03.12.2012
Komuna Perondi (0217) ANI VRUSHO Kuçove 90,500 2012-12-04 2012-12-17 64625300012012 shpenz. te tjera komuna perondi kod.2530001 fat.04094591 dt.03.12.2012
Sp. Kucove (0217) ANI VRUSHO Kuçove 48,000 2013-11-25 2013-11-26 19710130742013 shpenzime per paisje drejtoria spitalore kod.1013074 fat.11104034 dt.11.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >