Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANGJELIN LUSHEJ All 855,755.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Shenkoll (2020) ANGJELIN LUSHEJ Lezhe 393,000 2012-03-13 2012-03-30 3325710012012 KOM SHENKOLL LEZHE LIK FAT.1 DT.14.02.2012
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ANGJELIN LUSHEJ Lezhe 175,000 2012-04-03 2012-04-12 3010290272012 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 17 DT 02.03.2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Lezhe (2020) ANGJELIN LUSHEJ Lezhe 71,755 2012-05-04 2012-05-11 3210061292012 ALUIZNI LEZHE PAG FAT NR 13. DT 17.04.2012 SI DHE FAT NR 14 DT 17.04.2012
Gjykata e rrethit Lezhe (2020) ANGJELIN LUSHEJ Lezhe 216,000 2012-04-24 2012-04-25 4510290272012 GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 72 DT 16.04.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >