Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.G.E. CO & CO All 10,093,161.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A.G.E. CO & CO Tirane 1,912,293 2012-09-07 2012-09-12 46710100772012 231 drejt pergj doganave. lik tvsh urdher dt 3.9.2012, ft seri 03938358 dt 13.8.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A.G.E. CO & CO Tirane 3,491,693 2012-10-18 2012-10-24 59110100772012 231 DPDOGANAVE . lik tvsh per piken e kalimit kuf urdher dt 16.10.2012, kv dt 19.12.2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A.G.E. CO & CO Tirane 3,360,355 2012-12-21 2012-12-27 79610100772012 231 DPDOGANAVE .lik tvsh urdher dt 18.12.2012, kv dt 19.12.2011, ft seri 03938368 dt 6.12.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A.G.E. CO & CO Tirane 1,069,767 2012-04-17 2012-04-25 18710100772012 231 DPDOGANAVE TVSH PER PIKEN KUFITARE URDH NR 5038/2 DT 9.04.2012 KONTR NR 2011/281/451 DT 19.12.2011 FAT NR 42 DT 29.02.2012 SR NR 67422042
Komuna Preze (3535) A.G.E. CO & CO Tirane 259,053 2013-06-07 2013-06-14 9328040012013 231-KOM PREZE garanci kuz akt kolaudim 20.03.09akt marje ne doerz 05.06.13 urdher 118 dt 05.06.13 akt kolaudim 04.11.11
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >