Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.F.M.A. All 7,049,060.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bordi i Kullimit Lezhe (2020) A.F.M.A. Lezhe 2,000,000 2012-02-15 2012-02-21 1210050742012 BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 03 DT 13.02.2012
Komuna Kolsh (2020) A.F.M.A. Lezhe 30,000 2012-03-06 2012-03-21 2525730012012 KOM KOLSH LEZHE PAGUAN SIPAS URDHRIT TE EKZEKUTIMIT 327 DT.06.10.2011 TE GJYKATES LEZHE
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) A.F.M.A. Lezhe 143,900 2012-04-16 2012-04-24 4710280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT 90 DT 29.02.2012 DHE FAT NR 02 DT 01.03.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) A.F.M.A. Lezhe 147,900 2012-06-15 2012-06-27 7310280172012 PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 148 DT 10.04.2012
Komuna Kolsh (2020) A.F.M.A. Lezhe 50,000 2012-09-05 2012-09-11 10925730012012 KOM KOLSH LEZHE LIK DETYRIM SIPAS VEND GJYKATES 327 DT.06.10.2011
Komuna Zejmen (2020) A.F.M.A. Lezhe 1,000,000 2012-09-07 2012-09-12 10325700012012 KOMUNA ZEJMEN LEZHE PAG FAT NR 341 DT 25.07.2012
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) A.F.M.A. Lezhe 63,263 2012-09-14 2012-09-17 9910280172012 PROKURORIA LEZHE LIK FAT.317,347 DHE 407 SHTATOR 2012
Bashkia Fushe-Arrez (3330) A.F.M.A. Puke 376,499 2012-10-15 2012-10-17 15521550012012 BASHKIA F ARREZ KODI 2155001 KARBURANT KONTRATE 03.07.2012
Bashkia Fushe-Arrez (3330) A.F.M.A. Puke 749,293 2012-11-12 2012-12-04 16621550012012 BASHKIA F ARREZ KODI 2155001 BLERJE KARBURANT KONT DT.03.07.2012
Komuna Fushe Kuqe (2019) A.F.M.A. Laç 222,985 2012-12-07 2012-12-18 19025620012012 KOD INST 2562001 KOMUNA FUSH KUQE PAGUAR UP NR 10 DT 03.07.2012,MIRAT UP NR 04.07.2012,PV NR 3 DHE NR 4 DT 06.07.2012 FD NR 538 DT 01.12.2012 FH NR 11 DT 03.12.2012
Komuna Kolsh (2020) A.F.M.A. Lezhe 30,000 2012-12-04 2012-12-17 15725730012012 KOM KOLSH LEZHE LIK SIPAS VEND GJYKATES NR.327 DT.06.10.2011
Komuna Milot (2019) A.F.M.A. Laç 359,975 2012-12-23 2012-12-27 203/125600012012 KOMUNA MILOT PAGUAR UP NR 13 DT 22.11.2012 FT NR 04834866 DT 01.12.2012 FH NR 27 DT 06.12.2012
Komuna Kolsh (2020) A.F.M.A. Lezhe 50,000 2013-03-07 2013-03-13 2825730012013 KOM KOLSH PAGUAN SIPAS URDH EKZEK SHKALLES SE PARE
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) A.F.M.A. Lezhe 475,245 2013-03-01 2013-03-05 1910050202013 DREJT E BUJQESISE LEZHE LIK FAT.45 DT.04.02.2013
Komuna Zejmen (2020) A.F.M.A. Lezhe 600,000 2013-08-20 2013-10-17 822570012013 KOMUNA ZEJMEN LEZHE PAG FAT NR 341 DT 25.07.2013
Komuna Zejmen (2020) A.F.M.A. Lezhe 600,000 2013-11-05 2013-11-22 10625700012013 KOM ZEJMEN PAG FAT NR 341 DT 25.07.2013
Komuna Kolsh (2020) A.F.M.A. Lezhe 50,000 2013-12-10 2013-12-19 11825730012013 KOM KOLSH LIK KARBUR SIPAS VEND GJYKATES
Komuna Kolsh (2020) A.F.M.A. Lezhe 50,000 2013-12-24 2013-12-27 12525730012013 KOM KOLSH LIK SIPAS VENDIM TE GJYKATES
Komuna Kolsh (2020) A.F.M.A. Lezhe 50,000 2013-12-10 2013-12-13 11825730012013 KOM KOLSH LIK KARBUR SIPAS VEND GJYKATES
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >