Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDREA MATRAKU All 4,986,610.00 21 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e rezervave Korce (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 86,400 2012-08-03 2012-08-09 8310160962012 BLERJE DRU ZJARRI REZERVAT E SHTETIT KORCE
Komuna Gore (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 40,000 2012-10-10 2012-10-16 19425040012012 PRERJE DRU ZJARRI FAT.4 KOMUNA GORE
Komuna Gore (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 539,000 2012-10-12 2012-10-17 19625040012012 DRU ZJARRI FAT.3 KOMUNA GORE
Universiteti Korce (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 10,800 2012-11-07 2012-11-21 51610110462012 DRU ZJARRI FAT 6. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 160,000 2012-11-23 2012-12-17 19810050152012 DRU ZJARRI FAT 9. DREJTORIA E BUJQESISE KORCE
Komuna Morave (1505) ANDREA MATRAKU Devoll 744,800 2012-11-23 2012-12-17 21123370012012 KOMUNA HOCISHT PER ANDREA MATRAKU BLERJE DRU ZJARI
Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ANDREA MATRAKU Tirane 64,000 2012-11-15 2012-12-12 266101708720121 602 REP 6001 Shpenzime OPERATIVE UP NR 29/2 DT 17.08.2012 PV DT 18.08.2012 FAT 8 DT 20.08.2012
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 410,000 2013-04-16 2013-04-17 7121220062013 BLERJE FARA E FIDANE VITI I KALUAR NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Dega e rezervave Korce (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 85,392 2013-08-19 2013-10-17 8310160962013 BLERJE DRU ZJARRI FAT NR 15 15.08.2013 REZERVATE SHTETIT KORCE
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 81,950 2013-10-28 2013-11-13 18821220062013 NDERMARJA SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE BLERJE DRU ZJARRI NR FAT 24 DAT 2.10.2013
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 304,800 2013-11-13 2013-11-15 17010161052013 DR.RAJONALE KUFIRI-MIGRACIONI KORCE FAT.23 DRU ZJARRI
Komuna Gore (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 40,000 2013-11-06 2013-11-15 18925040012013 KOMUNA GORE PRERJE DRU ZJARRI FAT.26 DT 04.11.13
Komuna Gore (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 539,000 2013-11-07 2013-11-15 19825040012013 KOMUNA GORE BLERJE DRU ZJARRI FAT.25 DT 15.10.13
Komuna Mollaj (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 320,800 2013-12-04 2013-12-05 18925080012013 KOMUNA MOLLAJ DRU ZJARRI LIK FAT NR.28 DT.02.11.13
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Korce (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 56,700 2013-12-06 2013-12-09 11310250542013 DREJT RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL KORCE DRU ZJARRI LIK FAT NR.33 DT.27.11.13
Komuna Bilisht (1505) ANDREA MATRAKU Devoll 666,500 2013-12-11 2013-12-12 27323360012013 KOMUNA QENDER BILISHT PER ANDREA MATRAKU PER DRU ZJARI
Komuna Mollaj (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 65,568 2013-12-11 2013-12-12 19725080012013 KOMUNA MOLLAJ DRU ZJARRI LIK FAT NR.36 DT.05.12.13
Komuna Morave (1505) ANDREA MATRAKU Devoll 300,000 2013-12-18 2013-12-19 273/123370012013 k HOCISHT PER aNDREA MATRAKU BLERJE DRU ZJARRI
Komuna Morave (1505) ANDREA MATRAKU Devoll 95,000 2013-12-18 2013-12-19 273/223370012013 k HOCISHT PER aNDREA MATRAKU BLERJE DRU ZJARRI
Komuna Morave (1505) ANDREA MATRAKU Devoll 350,000 2013-12-18 2013-12-19 2732337001 k HOCISHT PER aNDREA MATRAKU BLERJE DRU ZJARRI
Universiteti Korce (1515) ANDREA MATRAKU Korçe 25,900 2013-12-24 2013-12-26 77610110462013 MATERIALE PER NGROHJE FAT NR 4 17.12.13. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >