Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDREA FURXHI All 236,532.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) ANDREA FURXHI Vlore 52,044 2012-04-13 2012-04-23 66 1005113 2012 PJESE KEMBIMI QTTB 1005113
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ANDREA FURXHI Kruje 40,128 2012-11-09 2012-12-03 29610051122012 SA LIK FAT NR 202 DT 1.10.2012 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ANDREA FURXHI Kruje 27,240 2012-06-04 2012-06-11 14910051122012 SA LIK FAT NR 103 DT 23.05.2012 NGA QTTB F KRUJE
Universiteti Bujqesor (3535) ANDREA FURXHI Tirane 39,120 2012-04-20 2012-04-25 10910110412012 602 Univ. Bujq.bl spango up 161 dt 3.8.11 pv 29.8.11 fat 198 dt 29.8.11 s 86100172
Universiteti Bujqesor (3535) ANDREA FURXHI Tirane 78,000 2013-10-07 2013-10-24 32210110412013 Univ.Bujqesor bl spango up 55 dt 16.5.13 pv vl perf 22.5.13 24.5.132 form6 ft 125 dt 11.6.13 s 004880538 fh 43 dt 11.6.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >