Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDREA BALLIU All 2,141,000.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Belsh (0808) ANDREA BALLIU Elbasan 300,000 2012-05-03 2012-05-10 10021520012012 Bashkia Belsh Materiale
Komuna Tunje (0810) ANDREA BALLIU Gramsh 92,000 2012-05-15 2012-05-21 9924360012012 Sa paguar fat.nr.21 dt:19/04/2012 Komuna Tunje
Komuna Kukur (0810) ANDREA BALLIU Gramsh 250,000 2012-06-18 2012-06-28 9124320012012 Sa paguar fat.nr.22 dt:20/04/2012 Komuna Kukur
Komuna Kukur (0810) ANDREA BALLIU Gramsh 400,000 2012-06-18 2012-06-28 9524320012012 Sa paguar fat.nr.23 dt:25/04/2012 Komuna Kukur
Komuna Kukur (0810) ANDREA BALLIU Gramsh 400,000 2012-12-10 2012-12-26 19924320012012 Sa paguar fat.nr.25 dt:01.11.2012 Komuna Kukur
Komuna Kukur (0810) ANDREA BALLIU Gramsh 399,000 2013-03-15 2013-03-19 3024320012013 Sa paguar fat.nr.27 dt:10.01.2013 nga Komuna kukur
Komuna Kukur (0810) ANDREA BALLIU Gramsh 300,000 2013-03-18 2013-03-21 3124320012013 Sa paguar fat.nr.26 dt:17.12.2012 nga Komuna kukur
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >