Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDREA MICO All 753,742.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e zhvillimit Durres (0707) ANDREA MICO Durres 120,220 2012-04-04 2012-04-12 3410250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 81,77,102 SHKURT -MARS 2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) ANDREA MICO Durres 18,020 2012-04-11 2012-04-18 10821070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 41 DT 13.3.2012
Qendra e zhvillimit Durres (0707) ANDREA MICO Durres 13,500 2012-04-13 2012-04-23 3910250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 147 DT 12.4.2012
Qendra e zhvillimit Durres (0707) ANDREA MICO Durres 57,490 2012-05-03 2012-05-09 4410250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 129,121 DT 31.3.2012
Qendra e zhvillimit Durres (0707) ANDREA MICO Durres 307,535 2012-06-18 2012-06-28 6310250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 225,127,213,171 DT 30.4.2012
Qendra e zhvillimit Durres (0707) ANDREA MICO Durres 50,940 2012-08-03 2012-08-14 8810250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 380,421,195 QERSHOR 2012
Dogana Durres (0707) ANDREA MICO Durres 20,000 2012-12-17 2012-12-27 15310100812012 TDO 0707/DEGA DOGANES DURRES/KOD 1010081/ BL. MATERIALE SANITARE
Qendra e zhvillimit Durres (0707) ANDREA MICO Durres 166,037 2012-06-05 2012-06-11 5510250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 75,124,120 DT 29.2.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >