Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDIPETROL 2005 All 2,537,568.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Patos (0909) ANDIPETROL 2005 Fier 883,750 2012-02-24 2012-03-13 5821120012012 LIKUJDIM FATURE DHJETOR 20111 BASHKIA PATOS 2112001
Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ANDIPETROL 2005 Fier 58,568 2012-03-13 2012-03-29 1421120022012 LIKUJDIM FATURE TETOR 2010 ND.RREG.TERIT.PATOS 2112002
Bashkia Patos (0909) ANDIPETROL 2005 Fier 466,200 2012-03-16 2012-04-02 7221120012012 KARBURANT JANAR 2012 BASHKIA PATOS 2112001
Bashkia Patos (0909) ANDIPETROL 2005 Fier 477,000 2012-03-21 2012-04-10 8421120012012 KARBURANT SHKURT 2012 BASHKIA PATOS 2112001
Bashkia Patos (0909) ANDIPETROL 2005 Fier 652,050 2012-05-23 2012-06-07 15821120012012 KARBURANT MARS 2012 BASHKIA PATOS 2112001
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >