Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANDI-K-09 All 1,786,628.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Akademia e Fiskultures (3535) ANDI-K-09 Tirane 126,048 2012-02-22 2012-02-23 2710110482012 602 Akademia sporteve dieta prog 28.10.2011 f 8.11.2011 s 68623899
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 135,600 2012-02-24 2012-03-13 17810110402012 602 Up rektorati dieta prog 22.2 2012 f 9.2.2012 s86955007
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 166,560 2012-02-24 2012-03-13 18810110402012 602 Up rektorati dieta prog 22.2 2012 f 13.2.2012 s86955008
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 268,800 2012-05-11 2012-05-16 63010110402012 600 Up inxh ndertimi dieta sh 17.4.2012 f 17.4.2012
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 168,000 2012-12-09 2012-12-20 188610110402012 Up fak ndertimit shp udhet. urdh 265 dt 6.12.2012 fat 103 dt 6.12.2012 seri 05895253 shk 6.12.2012
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 46,800 2013-02-20 2013-02-21 18710110402013 Universiteti politeknik TIRANE shpenzime udhetimi urdh 265 dt 15/02/2012 fat 117 dt 8.02.2013 seri 05895267
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 144,000 2013-02-22 2013-02-25 23610110402013 Universiteti politeknik TIRANE DIETA MIRATI 1475/1 DT 13.12.2012 FAT 116 DT 8.02.2013 SERI 05895266 SHK. 1363/1 DT 20.11.2012
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 324,000 2013-04-18 2013-04-19 48810110402013 Universiteti politeknik TIRANE SHPENZIME UDHETIM DHE DIETA URDH 4.03.2013 FAT 121 DT 7.03.2013 SERI 0589272 FAT 123 DT 11.03.2013 SERI 05895273
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 13,800 2013-05-28 2013-06-12 72110110402013 Universiteti politeknik TIRANE SHP. UDHETIMI FAT 134 DT 2.05.2013 SERI 05895264 VKM 66 DT 7.02.2007 SHKRESE 524 DT 30.04.2013
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 159,470 2013-06-12 2013-06-19 81010110402013 Universiteti politeknik TIRANE SHP. UDHETIMI FAT 129 DT 3.06.2013 SERI 05895264 VKM 66 DT 7.02.2007 SHKRESE 641/1 DT 24.05.2013
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 90,750 2013-06-12 2013-06-19 80910110402013 Universiteti politeknik TIRANE SHP. UDHETIMI FAT 141 DT 10.06.2013 SERI 05895291 VKM 66 DT 7.02.2007 SHKRESE 661/1 DT 29.05.2013
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 36,000 2013-06-14 2013-06-21 74510110402013 Universiteti politeknik TIRANE SHP. UDHETIMI FAT 130 DT 3.06.2013 SERI 058952080 VKM 66 DT 7.02.2007 SHKRESE 516/1 DT 2.05.2013 SHKR 20 DT 11.06.2013
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 6,400 2013-06-26 2013-08-05 85510110402013 Universiteti politeknik TIRANE DIETA STUDENESH SHKRESE 24.05.2013 FAT 135 DT 24.05.2013 SERI 05895285
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 14,000 2013-09-18 2013-10-22 132210110402013 Universiteti politeknik dieta studenesh urdh 189/3 dt 16.09.2013 fat 153 dt 29.08.2013 seri 05895303
Universiteti Politeknik (3535) ANDI-K-09 Tirane 86,400 2013-09-24 2013-10-23 135310110402013 Universiteti politeknik TIRANE shp. udhetimi st. arkitekt. urdh. 85/4 dt 11.09.2013 fat 155 dt 5.09.2013 seri 05895305
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >