Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ZENIT - 06 All 11,364,633.00 27 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Livadhja (3731) ZENIT - 06 Sarande 398,000 2012-03-07 2012-03-21 12427320012012 PROJEKTI I RRUGES LIVADHJA - RIPES
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ZENIT - 06 Tirane 968,889 2012-05-25 2012-06-08 46210060542012 231 DPRR Sup.Sa.Rr.Gjinarit,Pajove-Belsh,fat nr 2,5,1 dt 01.03.2012-05.03.2012,seri 71534491,71534497,71534493,kontrate nr 10016,4128-1731 dt 03.02.2009-21.07.2011 ne vazhdim
Komuna Petrele (3535) ZENIT - 06 Tirane 500,000 2012-05-25 2012-06-08 8627950012012 KOM PETRELE PROJEKTIM RRUGE UP 14 DT 15.08.2011 KONTR 30.11.2011 NJOFT FIT 28.11.2011 FAT 7 DT 03.04.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ZENIT - 06 Tirane 1,429,672 2012-05-25 2012-06-08 45410060542012 231 DPRR Sup.SA.Rr.Pajove-Belsh,Nd.Rr.F.Kruje-Milot loti 2,shkrese nr 1379/1 dt 05.04.2012,fat nr 4 dt 05.03.2012,seri 71534496,kontrate nr 10235 dt 24.02.2009 ne vazhdim,shkrese nr 849/1 dt 05.04.2012,fat nr 3 dt 05.03.2012,seri 71534495,
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 1,000,000 2012-09-14 2012-09-17 70010060542012 231-DPRR SUPEVIOZN KONT 2375/5 DT 23.05.11 ASHRKESA 3261/1 DT 1107.12 SIT 2 FAT 8 DT 11.06.12
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 2,000,000 2012-09-18 2012-09-21 70110060542012 231 DPRR AUPERVIZION SHKRESA 398/1 DT 13.09.12 SIT 3 DT FAT 14 DT 12.09.12 SR 03783056 KONT 2375/5 DT 23.05.11
Komuna Petrele (3535) ZENIT - 06 Tirane 500,000 2012-11-19 2012-12-13 19527950012012 230 Kom.Petrele- projektim rruge, up.nr.14 dt.15.08.2011 kont.dt.30.11.2012 njof.fit.28.11.2011 fat.15 dt.22.10.2012 seria 03783057 pv.marrje dorez.20.01.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 300,000 2012-12-08 2012-12-19 88210060542012 602-AUT RRUGOR SHQIPTAR RIVESHJE SEG BAZ KLOS SHKRESA 1590/1 DT 07.12.2012 SIT 1 DT 13.11.12 FAT 16 DT 13.11.12 SR 03783058
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ZENIT - 06 Tirane 34,702 2012-12-21 2012-12-27 80210100772012 231 DPDOGANAVE .lik kolaudimi urdher dt 19.11.2012, ft seri 03783060 dt 11.12.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ZENIT - 06 Kruje 431,999 2013-01-25 2013-01-28 2210051122013 sa lik 40% garanci per vitin 2011-2012 rrethi VLORE LOTI I
Komuna Sauk (3535) ZENIT - 06 Tirane 240,000 2013-03-18 2013-03-19 4428110012013 231-KOM FARKE SUPERVIZON RRUGE XHAABAZ URDHER 1780/6 DT 19.01.09 KOTN 12.01.09 FAT 36 DT 05.12.11 SR 71534489AKT 1BORDERO DHJETOR
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 1,300,000 2013-03-21 2013-03-25 17910060542013 231- Supervizion Sistemim Asfaltim Rr Kukes - Krume Lot 2 Shkr. Nr. 1063/1 Dt 20.03.13 Sit Nr. 4 Fat Nr. 24 Dt 11.03.13 Ser 03783067 Kontrata Nr. 2375/5 Dt 23.05.2011
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 356,400 2013-05-03 2013-05-10 46510060542013 602- Supervizion Shkresa Nr 1512/1 Dt 03.05.2013 Situacioni Nr 2 Fature Tatimore Nr 28 dt 05.04.13 ser.03783071 Kontrata Nr 4151/6 Dt 15.10.12
Komuna Vaqarr (3535) ZENIT - 06 Tirane 91,465 2013-05-21 2013-05-23 64 28010012013 231 Komuna Vaqarr- supervizion ,urdher.50 dt.31.12.2010 kont.31.12.2010 fat.nr.14 dt.30.03.2011 urdher.03 dt.10.05.2013 seria 71534464
Mini Bashkia 1 (3535) ZENIT - 06 Tirane 43,363 2013-05-10 2013-05-14 8221011412013 231-mini bashkia 1 kolaudim rik rruga arben lami kont 8/1 dt 13.01.11 fat 22 dt 01.08.11 urdher 982 dt 11.04.13
Komuna Qender (0821) ZENIT - 06 Librazhd 479,220 2013-05-22 2013-06-06 11025900012013 KOMUNA QENDER,LIK FATURE NR 29 DATE 05.04.2013,SUPERVIZIM MBIKQYRES PUNIMI PER RIKONSTRUKSIONIN E RRUGES FSHATI KUTERMAN
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 200,000 2013-06-13 2013-06-20 61810060542013 231-ARSH Supervizion per Segmentitn Sistemim Asfaltim Rruga e Gjinarit Shkresa Nr. 3024 Dt 10.06.13 Sit Nr. 4 Fat Nr. 11 Dt 07.02.2011 Kontrata Nr.10016/8 Dt 03.02.2009
Komuna Zharres (0909) ZENIT - 06 Fier 228,000 2013-06-19 2013-08-01 13824190012013 PAGESE PER MBIKEQYRES PUNIMESH NGA K/ZHAREZ FIER 2419001
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ZENIT - 06 Tirane 9,900 2013-09-19 2013-10-22 78810100772013 drejt e pergj e doganave .lik ft per kol urdhern dt 21.11.2012, seri 03783062 dt 28.12.2012, urdher tit dt 17.9.2013
Bashkia Fushe Kruje (0716) ZENIT - 06 Kruje 40,623 2013-09-25 2013-10-24 42921630012013 SA LIK FAT NR 34 DT 19.06.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 84,000 2013-11-25 2013-12-03 101710060542013 602- Supervizion Shkresa Nr 4503/1 Dt 22.10.13 Situacioni Nr 3 perfundimtar Fature Tatimore Nr39 dt 10.10.13 ser.03783082 Kontrata Nr 4151/6 Dt 15.10.12
Komuna Grekan (0808) ZENIT - 06 Elbasan 120,000 2013-12-05 2013-12-06 17823850012013 supervizim Kom Grekan 2385001
Komuna Shales (0808) ZENIT - 06 Elbasan 150,000 2013-12-11 2013-12-12 20523960012013 supervizim shkolla e mesme Komuna Shales
Bashkia Librazhd (0821) ZENIT - 06 Librazhd 189,600 2013-12-18 2013-12-19 47621280012013 BASHKIA LIBRAZHD,SUPERVIZIM OBJEKTI RIKONSTRUKSION I SHKOLLES 9-VJECARE GENC LEKA
Bashkia Librazhd (0821) ZENIT - 06 Librazhd 28,800 2013-12-19 2013-12-23 48121280012013 BASHKIA LIBRAZHD,KUALIDIM PUNIMESH SIT.PERFUNDIMTAR RIK.SISTEMIM-ASFALTIM RRUGA SHEBENIK
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ZENIT - 06 Tirane 12,000 2013-12-17 2013-12-18 27810630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.sherbime te tjera ft 48 s 03783091 dt 20.11.13 up 112 dt 12.7.13 ftese per oferte 22.7.13 njoftim fituesi 26.7.13 kontrate 2146/4 29.7.13
Komuna Kashar (3535) ZENIT - 06 Tirane 228,000 2013-12-16 2013-12-18 363289090012013 KOM KASHAR MBIKEQYRJE KOTN 31.12.12 PV 23.08.13 FAT 5 DT 05.12.13 SR 03783105
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >