Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4 A-M All 732,554,169.00 58 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 19,969,300 2012-04-04 2012-04-16 12310110392012 231 Rektorati UT lik sit punim up 108 dt 7.7.2011 njf 1711/1 dt 15.9.2011 kontr 1711/2 dt 11.10.2011 sit 7.3.2011 fat 47 dt 7.3.2012 s 87067822 ndal 5% garanci
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Kukes (1818) 4 A-M Kukes 997,628 2012-04-25 2012-04-26 6610060732012 1006073 Pastrim bore ( emergjence ) muaji shkurt 2012 Drejt. Mirmbajtje Rruga Kukes
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) 4 A-M Tirane 7,506,514 2012-07-27 2012-08-03 86 10140592012 231 ZQRPPaluajtshme rikon i zyrave lezhe up nr 1416 dt 26/10/2010 njof/fituesi 487/1 dt 20/2/2012 kon nr 1337 dt 23/2/2012 sit dt 25/6/2012 fat nr 54 dt 26/6/2012 seri 87067829
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 1,000,000 2012-09-12 2012-09-14 69710060542012 231 DPRR RRESHEN KALIMASH MANEXH MIREMBAJTJE TUNELI UP 8 DT 04.04.12 NJOFT FIT 1813/17 DT 19.06.12 KONT 18138 DT 04.07.12 FAT 59 DT 04.08.12 SIT 1 DT 04.08.12
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 23,627,166 2012-09-21 2012-09-25 33610110392012 231 Rektorati UT lik sit punim up 108 dt 7.7.2011 njf 1711/1 dt 15.9.2011 kontr 1711/2 dt 11.10.2011 sit 13.7.2011 fat 58 dt 15.7.2012 s 87067860 faty 60 dt 8.8.12 s 87067862 ndal 5% garanci
Komuna Kashar (3535) 4 A-M Tirane 4,705,986 2012-09-26 2012-10-03 29828090012012 231-kom kaashar sit perf yzberisht kont ne vazhd 09*.04.12 sit perf 19.07.2012 fat 56 dt 20.07.12 sr 87067831 pv 30.08.2012
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 32,384,348 2012-10-23 2012-10-26 40110110392012 231 Rektorati UT RIKONSTRUKSION,KONTR VAZH 1711/2 D 11/10/11,SIT 5 D 15/10/12,FAT 68 D 15/10/12 S 87067837,MAJTUR 5%GARANCI
Gjykata e larte (3535) 4 A-M Tirane 34,547 2012-10-23 2012-10-26 25710290412012 1029041 GJYKATA E LARTE 466 5% GARANCIpunimesh rikonstruksion urdh nr 164 dt 10.10.2012 fat nr 18 dt 12.09.2011 sr 67966039
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) 4 A-M Tirane 20,432,202 2012-11-01 2012-11-13 23110140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve rrjeti jashtem inxhinierik paraburgimi Fier kont 13/6 27.04.2012 fat 65 11.09.2012 sit 1 11.09.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 4 A-M Tirane 475,680 2012-12-07 2012-12-18 51710260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit MIREMBAJTJE GODINE UP NTR 92 DT 4.12.2012 P V DT 4.12.2012 FAT 80 DT 7.12.2012 SERI 87067845
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 36,380,412 2012-12-07 2012-12-18 84310060542012 231-AUTORITETI RRUGOR SHQIPTA R MANAZHIM RRESHENKAIMASH SHKRESA 1649/1 DT 06.12.12 SIT 1.2.3.4 PAGESE EPJESHME FTA 59 DT 04.08.12 FAT 62 DT 01.09.12 SR 87067864
Komuna Dajc (2020) 4 A-M Lezhe 9,127,408 2012-12-07 2012-12-18 12525770012012 KOM DAJÇ LEZHE PAG FAT NR 79 DT 06.12.2012
Komuna Vaqarr (3535) 4 A-M Tirane 5,324,080 2012-12-07 2012-12-18 19728010012012 231 Kom.Vaqarr-up.nr.6 dt.27.07.2012 pv.dt.27.08.2012 njof.fit.dt.19.09.2012 kont.dt.24.10.2012 pv.fit.dt.27.08.2012 sit.1 dt.03.12.2012 fat.77 dt.03.12.2012 seria 87067842
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) 4 A-M Tirane 41,979,833 2012-12-04 2012-12-17 29210140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve rrjeti i jashtem ,paraburgim,fierkon ne vazhdim nr 13/16 dt 27/4/2012 sit perfundimtar dt 23/11/2012 fat dt 23/11/2012 urdher i marrjes ne dorezim nr249 dt 26/10/2012 certefikat e marrjes ne dorezim dt 15/11/2012
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) 4 A-M Tirane 5,134,115 2012-11-27 2012-12-17 14010140592012 ZQRPPaluajtshme rikon zvrpp lezhe kon ne vazhdim nr 1337 dt 23/2/2012 sit nr 2 dt 16/8/2012 fat nr 16 dt 16/8/2012
Komuna Kashar (3535) 4 A-M Tirane 610,706 2012-12-04 2012-12-17 36228090012012 231-KOM KASHAR GARANCI PUNIMESH KONT 715/3 DT 29.06.2011 SIT PERF PV KOLAUDIM DT 29.08.2011 URDHER 137 DT 27.11.2012
Komuna Kashar (3535) 4 A-M Tirane 3,221,481 2012-12-08 2012-12-20 39228090012012 231-KOM KASHAR SIT PUNIME SHTESE SIST RRUGOR YZBERISHT KONT EN VAZHD 20.07.12 PV 13.07.12 FAT 63 DT 13.09.12 SR 870679865
Komuna Bubq (0716) 4 A-M Kruje 3,679,557 2012-12-10 2012-12-27 24625220012012 SA LIK FAT 75 NGA KOMUNA BUBQ
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 33,250,279 2012-06-04 2012-06-11 215/10110392012 231 Rektorati UT rik ak shk natyres kontr vazhd 1711/2 dt 11.10.2011 fat 53 dt 18.5.2012 s 8706727 sit 18.5.2012
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Lezhe (2020) 4 A-M Lezhe 1,650,000 2012-04-23 2012-04-25 6110060752012 D/M/RRUGA LEZHE LIK FAT.50 DT.03.04.32012 EMERGJ E DEBORES
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 42,998,480 2013-02-07 2013-02-08 5010060542013 231- ARSH Shkresa Nr1649/1 Dt 06.12.12 Situacioni Nr 1,2,3,4 Pagese e pjeshme Fatura Tatimore Nr 59 Dt 04.08.12, fat Nr 62 Dt 01.09.12 nr Ser. 87067864, Fat Nr. 66 Dt 01.10.12 Nr Serial 87067835, fat Nr. 73 Dt 02.11.12 Nr Serial 87067838
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 4 A-M Tirane 476,000 2013-02-22 2013-02-22 6410260012013 1026001 MINISTRIA E MJEDISIT MIREMB SIST NGROHJE FTOHJE UP 101 DT 13.12.2012 PV 14.12.2012 FAT 07 DT 8.02.2013 SR 87067880
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) 4 A-M Tirane 2,193,335 2013-03-18 2013-03-19 2810140482013 231,466,DREJTORIA PERGJITHSHME BURGJEVE, 5% garanci shkr.8510,05.12.2011,kon.48/14,10.10.2011,pvmd12.12.2012,pvkol.9.12.2011,sit perf9.12.2011
Komuna Bubq (0716) 4 A-M Kruje 14,649,786 2013-03-21 2013-03-25 5825220012013 KOMUNA BUBQ LIK I FAT 03 DT 22.02.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 42,201,520 2013-03-21 2013-03-26 20010060542013 231-ARRSH Menaxhimi dhe Funksionimi i Tunelit Shkr. Nr. 1086/1 Dt 20.03.13 Sit Nr. 8 fat Nr. 10 Dt 08.03.13 Ser 87067883 Kontrata ne vazhdim Nr. 1813/8 Dt 04.07.12
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 17,194,151 2013-03-25 2013-03-26 116104110110392013 UT Rektorati pages sit rik godkontr vazhd 1711/2 dt 11.10.11 sit 16.12.12 fat 3 dt 15.1.2013 s 87067876
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 19,935 2013-04-15 2013-04-16 14410110392013 UT Rektorati 5% garanci urdh 997/1 dt 8.4.13 pv 23.11.2012
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 23,998,126 2013-04-17 2013-04-18 15510110392013 UT Rektorati rik fak shk natyres up 19 dt 18.2.13 nj k 126/4 dt 1.3.13 kont shtes 126/3 dt 28.3.13 fat 13 dt 8.4.13 s 87067886 sit 28/2/13-8/4/13 nj APP 4.3.13
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) 4 A-M Tirane 13,469,548 2013-04-24 2013-04-25 4410140592013 ZYRA QENDRORE E RREGJISTRIMIT PASURIVE rik zvrpp lezhe kon ne vazhdim sit perfundimtar akt jualidimi dt 12/4/2013 fat dt 13/1/2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 12,259,130 2013-04-25 2013-04-29 39710060542013 231-ARRSH MENAZH MIRMBA PAJSIJE TUNELI TTHIRRE SHKRESA 1834 DT 17.04.13 SIT 1 FAT 14 DT 08.04.13 SR 87067887 KO9NT 850/4 DT 08.03.13 URDHER PROKURIM 4 DT 28.02.13
Komuna Vaqarr (3535) 4 A-M Tirane 15,511,197 2013-05-13 2013-05-15 56 28010012012 231 Komuna Vaqarr- lik.sit. pjesor nr.2 KUZ prush up.nr.06 dt.27.07.2012 prevent. 27.08.2012 kont. sip.dt.24.10.2012 sit.nr.2 dt.30.01.2013 fat.05.dt.30.01.2013
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) 4 A-M Tirane 576,328 2013-05-03 2013-05-10 11210870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EKONON 80 DT 18.04.2013 VEND 223/4 DT 8.04.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 12,259,086 2013-05-29 2013-06-12 52810060542013 231-ARSH Menaxhimi funksionimi e Mirembajtja tunelit te Thirres te Shkresa Nr 2739 Dt 29.05.13 Sit Nr. 2 Fat 20 Dt 08.05.13 Ser. 87067893 Kontrata Nr. 850/4 Dt 08.03.2013
Universiteti i Tiranes (3535) 4 A-M Tirane 1,225,044 2013-05-28 2013-06-12 18910110392013 UT Rektorati rik fak shk n kontr vazhd 126/3 dt 28.2.13 sit 19.4.13 fat 19 dt 4.5.13 s 87067892 akt kolaud. 23.4.13
Komuna Dajc (2020) 4 A-M Lezhe 897,441 2013-05-28 2013-06-12 3825770012013 KOMUNA DAJc PAG DIFERENCE FATURE NR 79 DT 06.12.2012
Komuna Dajc (2020) 4 A-M Lezhe 22,215,998 2013-06-04 2013-06-14 4225770012013/ KOMUNA DAJc PAG FAT NR 07 DT 01.04.2013
Komuna Dajc (2020) 4 A-M Lezhe 5,386,561 2013-06-04 2013-06-14 4125770012013 KOMUNA DAJc PAG FAT NR 06 DT 30.03.2013
Komuna Bubq (0716) 4 A-M Kruje 21,492,833 2013-06-12 2013-06-19 1195220012013 KOMUNA BUBQ LIK I FAT NR 11 DT 15.05.2013 ; NR 26 DT 02.06.2013
Komuna Vaqarr (3535) 4 A-M Tirane 12,682,297 2013-06-14 2013-06-21 83 28010012013 231 Komuna Vaqarr- Kuz Prush vaqarr, lik.sit.3 fat.08 dt.22.04.2013 up.nr.06 dt.27.07.2012 kont. ne vazhdim dt.24.10.2012 preventiv. dt.27.08.2012
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 4 A-M Tirane 9,267,522 2013-07-09 2013-08-06 70010060542013 231-arrsh menxhim dhe funks mirembajte pajsije tuneli rreshen kalimash shkresa 3361 dt 02.07.13 sit 1 fat 122 dt 01.06.13 sr 87069713 kont 140/4 dt 14.05.13 upo 19 dt 01.04.13