Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All G J I K U R I A All 399,384,497.00 33 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) G J I K U R I A Tirane 36,810,670 2012-03-13 2012-03-30 16410060542012 DPRR rr kanali cukes butrint l 1 shkr 1111 29.02.2012 fat 48 30.11.2010 kont vazhd 3960/6 11.06.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) G J I K U R I A Tirane 21,844,060 2012-03-13 2012-03-30 14910060542012 DPRR SA rr lidhese bregdet l 1 shkr 1112 29.02.2012 fat 13 30.06.2010 kont vazhd 5908 31.07.2009
Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) G J I K U R I A Tirane 10,000,000 2012-04-10 2012-04-17 1121011572012 P I U Bashkise lik kosto lokale vazhd kontr Cw-03 dt 04.03.2009 fat 68681874 dt 01.03.2011 situac nr 15 dt 01.03.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,225,846 2012-04-16 2012-04-24 10410560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 10.08.2011 f2.03.2012 s 69862335
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) G J I K U R I A Tirane 5,111,866 2012-05-24 2012-06-07 44910060542012 231 DPRR SA.Rr.Lidhese Bregdet loti 1,shkrese nr 605/1 dt 22.05.2012,fat nr 39 dt 31.10.2011,seri 41139592,kontrate nr 5908/6 dt 31.07.2009
Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 4,749,126 2012-08-07 2012-08-15 14221600012012 B HIMARE 2160001 RIKONSTRUKSION I FUSHES SE
Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) G J I K U R I A Tirane 3,500,000 2012-08-14 2012-08-17 52/1011572012 P I U Bashkise lik ndr banesa vazhd kontr Cw-03 dt 04.03.2009 fat 68681872 dt 01.03.2011 situac nr 15 dt 28.02.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,967,724 2012-09-11 2012-09-13 18610560012012 231-F.ZH.SH .tvsh kontr dt 10.8.2011, ft seri 69862335 dt 19.7.2012
Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 4,105,710 2012-09-24 2012-09-25 18121600012012 B HIMARE 2160001 SITUACION NR 2 FAT NR 1 DT 31.08.2012
Komuna Qender (3737) G J I K U R I A Vlore 1,052,563 2012-10-05 2012-10-08 243 2835001 2012 5% GARANCI PUNIMESH RRUGA SHERISHTE K.QENDER 2835001
Komuna Qender (3737) G J I K U R I A Vlore 1,012,457 2012-10-05 2012-10-09 244 2835001 2012 5% GARANCI PUNIMESH RRUGA XHYHERINE K.QENDER 2835001
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 9,500,000 2012-11-05 2012-11-14 619/21460012012 BASHKIA 2146001 KON 1907 DT 02.07.2012 RIKONCEPTIMI I SHESHIT PAVARSIA FAZA 1
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 4,750,000 2012-11-23 2012-11-26 69721460012012 BASHKIA 2146001 PAGESE RIK SHESHIT PAVARSIA +SHETITORJE FAZA 1
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 4,750,000 2012-11-23 2012-11-26 70921460012012 BASHKIA 2146001 PAGESE RIK SHESHIT PAVARSIA +SHETITORJE FAZA 1
Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 950,000 2012-12-07 2012-12-18 2412160012012 BHIMARE 2160001 SITUACION NR 3
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 4,750,000 2012-12-10 2012-12-20 73021460012012 BASHKIA 2146001 PAGA PUNONJESISHKON 1907 DT 02.07.2012 RIKONCEPTIM I SHESHIT PAVARSIA
Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 4,750,000 2012-04-19 2012-04-25 4021600012012/ B HIMARE 2160001 SITUACION NR 2
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 33,082,743 2013-02-25 2013-02-27 8010060542013 231- ARrSh Sistemim Asfaltim Rr. Lidhese te Bregdetit Lllogara - Sarande) Lot 1 Shk. 732 Dt 22.02.13 Sit Nr. 7.8 Fat Nr. 48 Dt 30.11.10 Fat nr. 57 Dt 31.12.12 Nr. Ser, 68681860 Kon Nr. 3690/6 Dt 11.06.09
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 17,876,000 2013-02-25 2013-02-27 8110060542013 231- ARrSh Sistemim Asfaltim Rr. Lidhese te Bregdetit Lllogara - Sarande) Lot 1 Shk. 737 Dt 22.02.13 Sit No 7 Fat Nr. 39 Dt 31.10.12 Nr.Ser. 41139592 Kon Nr. 5908/6 Dt 31.07.2009
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,538,966 2013-03-06 2013-03-13 3310560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kont 10.8.2011, seri 5248203 dt 28.9.2012
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 4,655,772 2013-03-21 2013-03-21 112.21460012013 BASHKIA 2146001 PAGAT E PARTISMIT TE QYTETIT SHKURT 2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 95,536,574 2013-04-16 2013-04-17 284/10060542013 231-arsh Sistemim asfaltim Rruget Lidhese te Bregdeti (Llogara - Sarande) Lot 1 Shkresa Nr. 1652 Dt 11.04.13 Sit Nr. 8 Fat Nr. 2 Dt 20.01.11 Ser. 68681864 Kontrata ne vazhdim Nr. 5908/6 Dt 31.07.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 71,766,927 2013-04-17 2013-04-18 31110060542013 231-AUTORITET RRUG SHQIPTAR ndertim kanali i cukes butrint shkresa 1657 dt 11.04.13 fat 57 dt 31.12.10 sr 68681860 fat 7 dt 31.01.11 sr 68681868 kont ne vazhd 3690/6 dt 11.06.09
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) G J I K U R I A Tirane 6,880,990 2013-04-25 2013-04-26 15210110012012 231 m.arsimit KOSTO LAKLE AUT6520/1,15.4.2013,KV10,22.1.2007PV,M D16.10.2009
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 4,750,000 2013-05-27 2013-06-12 24921460012013 BASHKIA 2146001 KON 1907 DT 02.07.2012 RIKONCEPTIMI I SHESHIT PAVARSIA FAZA 2 LIK PJES0R
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 25,380,000 2013-05-30 2013-06-12 53010060542013 231-AUTORITET RRUG SHQIPTAR SIST ASF RRUGA LIDHESE LLOG SARANDE SHKRESA 2718/1 DT 30.05.13 SIT 1 FAT 17 DT 28.05.13 KONT 14192/4 DT 08.05.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 2,128,699 2013-09-02 2013-10-17 14910560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 28.6.2013, ft seri 05248248 dt 15.7.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 4,000,000 2013-09-02 2013-10-17 16010560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 28.6.2013, ft seri 05248249 dt 15.7.2013
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) G J I K U R I A Gjirokaster 254,400 2013-09-23 2013-10-23 25610060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS PAGES MIREMB AKSI VLORE PALASE FAT13 NRSER 05248264 KONTRAT 29.07.2013 SIT 1 LISTA 2+3
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 1,900,000 2013-10-24 2013-11-11 48721460012013 BASHKIA 2146001 RIKONCEPTIMI I SHESHIT PAVARSIA KON 1907 DT 02.07.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,914,605 2013-11-20 2013-11-20 17410560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 28.6.2013, seri 05248256 dt 20.8.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 4,038,799 2013-11-20 2013-11-20 19610560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 28.6.2013, seri 05248249/255 dt 20.8.2013
Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 2,850,000 2013-12-23 2013-12-24 59121460012013 RIKONCEPTIM SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 SIT 2
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >