Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) All All 28,302,201.26 446 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-02-01 2012-02-01 1710101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE SHPENZ TRANSPORTI ligji nr 10160 VKM nr 545 2011 listepagesa janar 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 88,074 2012-02-01 2012-02-01 1610101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page janar 2012 nr punonj=4/4 listepagesa janar 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 221,155 2012-02-01 2012-02-01 1510101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page janar 2012 nr punonj=4/4 listepagesa janar 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 39,046 2012-02-17 2012-02-20 1810101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE tatim page Janar 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 90,631 2012-02-17 2012-02-20 1710101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shoq Janar 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA CREDINS Tirane 213,750 2012-02-20 2012-02-21 1910101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE dieta me jashte aytorizim dt 20.02.20121500 euro kursi=142.50 leke
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 88,302 2012-03-05 2012-03-06 410101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page 2012 nr punonj=4/4 listepagesa shkurt
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,967 2012-03-15 2012-03-16 28/110101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shoq listepagesa shkurt2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 43,846 2012-03-15 2012-03-16 2910101022012 602+600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE tatim page +tatm perkthimesh listepagesashkurt 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,128 2012-03-15 2012-03-16 28/210101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shoq listepagesa shkurt2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 27,753 2012-03-15 2012-03-16 2810101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shoq listepagesa shkurt2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 43,817 2012-03-15 2012-03-19 28/310101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shoq listepagesa shkurt2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,967 2012-03-15 2012-03-19 28/410101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shoq listepagesa shkurt2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-03-06 2012-03-20 2110101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE shp.transporti shkurt2012,ligji 10160,10355.vkm545,2011,list pagesa shkurt 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2012-03-07 2012-03-21 2310101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE honorar shkurt 2012 vkm328,13.05.2011,urdh.kryem.94,04.11.2011,pv1,14.11.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,300 2012-03-07 2012-03-21 26/110101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE honorar shkurt 2012 vkm328,13.05.2011,urdh.kryem.94,04.11.2011,pv1,14.11.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,300 2012-03-07 2012-03-21 4 1010102 2012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE Honorar Janar 2012 VKM 328 dt 13.05.2011 Urdher Kryeministri 94 dt 04.11.2011 PV 1 dt 14.01.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,300 2012-03-07 2012-03-21 2610101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE honorar shkurt 2012 vkm328,13.05.2011,urdh.kryem.94,04.11.2011,pv1,14.11.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,300 2012-03-07 2012-03-21 2210101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE honorar janar2012 vkm328,13.05.2011,urdh.kryem.94,04.11.2011,pv1,14.11.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA CREDINS Tirane 62,606 2012-03-21 2012-03-26 19/110101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE dieta me jashte valute kurs kemb.437.5e*143.1aut.20,2.2012,urdh.sherb1,ftesa 16.01.2012,pajtim shehu H107231243
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 466,288 2012-07-02 2012-07-03 7410101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE .PAGA qershor 2012 NR PUN 6/6
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 88,302 2012-04-03 2012-04-04 3110101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page mars 2012,pl,f4
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 221,685 2012-04-03 2012-04-04 3210101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page mars 2012pl,f4
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA CREDINS Tirane 213,900 2012-04-06 2012-04-11 1510101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE dieta me jashte 1500 Euro=kursi142.60 leke autorizim dt 5.04.2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 157,000 2012-04-11 2012-04-12 38 10101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE dieta me jashte urdh nr 4 dt 17.04.2012 autorizim dt 17.04.2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,000 2012-04-05 2012-04-12 3710101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE pagese tel VKM nr 1222 dt 11.12.2009 listepagesa janar-prill 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,300 2012-04-05 2012-04-12 3510101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page per KM mars 2012 VKM nr 328 dt 13.05.2011 urdh i Kryemin nr 94 dt 4.11.2011 pv per zgjedhjen e kryetarit te Kesh te Menaxh dt 14.11.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 6,300 2012-04-05 2012-04-12 3410101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page per KM mars 2012 VKM nr 328 dt 13.05.2011 urdh i Kryemin nr 94 dt 4.11.2011 pv per zgjedhjen e kryetarit te Kesh te Menaxh dt 14.11.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-04-03 2012-04-12 32/110101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE shp.transport ligji10160,10355,vkm545,2011,list pagesa mars2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 16,000 2012-04-05 2012-04-12 3610101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE pagese tel VKM nr 1222 dt 11.12.2009 listepagesa janar-prill 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,000 2012-04-05 2012-04-12 3310101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page per KM mars 2012 VKM nr 328 dt 13.05.2011 urdh i Kryemin nr 94 dt 4.11.2011 pv per zgjedhjen e kryetarit te Kesh te Menaxh dt 14.11.2011
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 80 2012-04-11 2012-04-18 38 10101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE dieta me jashte urdh nr 4 dt 17.04.2012 autorizim dt 17.04.2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 39,046 2012-04-18 2012-04-19 4010101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE tatim page mars 2012 listepagesa mars 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,933 2012-04-18 2012-04-19 39 10101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shendetsore mars 2012 listepagesa mars 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 80,698 2012-04-18 2012-04-19 3910101022012 600+601 Agjens e Auditit te Fondeve te BE sig shoq mars 2012 listepagesa mars 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 227,648 2012-05-02 2012-05-02 4110101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page prill 2012 nr punonj=3/4 listepagesa prill 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 90,314 2012-05-02 2012-05-02 41 10101022012 600 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page prill 2012 nr punonj=3/4 listepagesa prill 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA CREDINS Tirane 186,160 2012-05-02 2012-05-09 4310101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE dieta me jashte Euro 1300 kursi= 143.20 leke autorizim dt 2.05.2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-05-02 2012-05-09 4210101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE shpenz transporti prill 2012 ligji nr 10335 VKM nr 545 2011 listepagesa prill 2012
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,300 2012-05-09 2012-05-16 4510101022012 602 Agjens e Auditit te Fondeve te BE page anetari i keshillit te menaxhimit VKM nr 329 dt 15.05.2011 urdh i Kryemin nr 94 dt 4.11.2011 pv per zgjedhjen e kryetarit dt 14.11.2011 listepagesa prill2012