Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Qendrore ShSSH (3535) All All 95,576,574.00 455 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Qendrore ShSSH (3535) EAGLE MOBILE Tirane 114,019 2012-01-27 2012-01-30 */1025097/2012 600 +602 SHERB SOC SHTET tel fix fat 36608141 kl c 1001388
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,322,709 2012-02-01 2012-02-01 2910250972012 600 SHERB SOC SHTET PAGA JABAR 2012 PL 48/48
Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 308,744 2012-02-08 2012-02-10 4010250972012 600 SHERB SOC SHTET TAP JANAR 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 107,502 2012-02-03 2012-02-14 2410250972012 1025097 602 SHERB SOC SHTET enel fat 11297017 kontr c54070
Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 927,484 2012-02-08 2012-02-15 4110250972012 600+601 SHERB SOC SHTET SIG SHOQ JANAR 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 18,000 2012-02-15 2012-02-20 3810250972012 602 SHERB SOC SHTET EKZEKUTIM VENDIM GJYQI URDH 595 DT 2.02.2012 VEND 247 DT 22.01.2010 LISTE PAGES SHEFQET KONI DHE V.JANI
Administrata Qendrore ShSSH (3535) IT SOLUTION POSSIBLE Tirane 20,000 2012-02-15 2012-02-20 4210250972012 602 SHERB SOC SHTET MIREMB RRJETI KOMP FAT 40 DT 3.01.2012 SR 5880952 KONTR 4/1 DT 3.01.2011
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 101,178 2012-02-20 2012-02-21 4310250972012 600+602 SHERB SOC SHTET TEL CEL FAT 704171057 KL 1366584884
Administrata Qendrore ShSSH (3535) EAGLE MOBILE Tirane 105,202 2012-02-20 2012-02-21 4410250972012 600+602 SHERB SOC SHTET TEL CEL FAT 01.01.2012 SR 36618185 C1001388
Administrata Qendrore ShSSH (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 128,603 2012-02-22 2012-02-23 4510250772012 1025097 600 SHERB SOC SHTET EN EL FAT 114192185 DT 2.02.2012 KONTR C54070
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,302,148 2012-03-01 2012-03-01 5010250972012 600 SHERB SOC SHTET PAGA shkurt 2012 pl49/49
Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,000 2012-02-24 2012-03-13 4910250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI A LELAJ
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-02-24 2012-03-13 4810250972012 600 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI A LELAJ URDH 79 DT 2.02.2012 VEND 3012 DT 14.04.2010
Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 305,683 2012-03-15 2012-03-16 6410250972012 600 SHERB SOC SHTET TAP SHKURT 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 918,341 2012-03-15 2012-03-19 6510250972012 600+601 SHERB SOC SHTET SIG SHOQ SHKURT 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 32,885 2012-03-05 2012-03-20 5110250972012 602 SHERB SOC SHTET TATIM HONORARE JANAR 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,578 2012-03-05 2012-03-20 46102509720121 602 SHERB SOC SHTET posta janar 2012 fat 1206 dt 26.01.2012 sr 87429506
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 13,500 2012-03-05 2012-03-20 5310250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI Z KONDI DHE Y GJERMENI VEND 4965 DT 26.06.2011 URDH 806 DT 2.02.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 18,000 2012-03-05 2012-03-20 5410250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI SH.KONI V.JANI SIPAS GRAFIKUT PARAQITUR URDH 595 DT 2.02.2012 VEND 247 DT 22.01.2010 VEND 1677 DT 4.03.2010
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 375,873 2012-03-05 2012-03-20 5210250972012 602 SHERB SOC SHTET HONORARE JANAR 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) TDR GROUP Tirane 4,500 2012-03-06 2012-03-21 56010250972012 1025097 602 SHERB SOC SHTET V GJYQI E FEJZULLA URDH 22/1 DT 31.01.2012 VEND 3152 DT 19.04.2010
Administrata Qendrore ShSSH (3535) E.P.S.A Tirane 4,500 2012-03-06 2012-03-21 5810250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI PER E.ADHAMIDHI URDH 35/1 DT 31.01.2012 VEND 8003 DT 27.10.2010
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-03-06 2012-03-21 5910250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI PER A.LELAJ URDH 79/2 DT 2.02.2012 VEND 3012 DT 14.04.2010
Administrata Qendrore ShSSH (3535) SHOQERIA SHERBIMI PERMBARIMOR PRIVAT A.E.F Tirane 4,500 2012-03-06 2012-03-21 5510250972012 602 SHERB SOC SHTET vend gjyqi urdh 102 dt 31.01.2012 vend 6308 dt 27.10.2010
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 45,000 2012-03-06 2012-03-21 5710250972012 1025097 602 SHERB SOC SHTET V GJYQI S.ALIA VEND 5103 DT 17.06.2010 URDH 1294/7 DT 28.02.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,340,759 2012-07-02 2012-07-02 1411025097/2012 600 SHERB SOC SHTET PAGA qershor 2012PL 48/48
Administrata Qendrore ShSSH (3535) EAGLE MOBILE Tirane 86,819 2012-07-05 2012-07-06 15310250972012 600+602 SHERB SOC SHTET TEL CEL . FAT 36657638 DT 1.6.212C 1001388
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 89,960 2012-03-16 2012-04-02 6310250972012 602 SHERB SOC SHTET TEL FIS FAT 704639026 DT 6.03.2012 KL 1366584884
Administrata Qendrore ShSSH (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 129,426 2012-03-16 2012-04-02 6710250972012 1025097 602 SHERB SOC SHTET EN EL JANAR 2012 FAT 115141577 DT 9.03.2012 KONTR C54070
Administrata Qendrore ShSSH (3535) INFO - TRADE Tirane 60,000 2012-03-19 2012-04-02 6610250972012 602 SHERB SOC SHTET sherb web site kont ne vazhdim nr 2/4 dt 6.01.2012 fat 06 dt 1.02.2012 sr 6052006
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,323,968 2012-04-02 2012-04-02 6910250972012 600 SHERB SOC SHTET PAGA MARS 2012 PL 49/49
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ARJAN RRAHMANI Tirane 100,000 2012-03-19 2012-04-02 6110250972012 602 SHERB SOC SHTET DJETA SHERBIM NGROHJE JFAT 15 DT 29.02.2012 SR 4817781 KONTR NE VAZHDIM 2 DT 3.01.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 150,500 2012-03-19 2012-04-02 6810250972012 602 SHERB SOC SHTET DJETA BR VENDIT LISTE PAGES JANAR 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) EAGLE MOBILE Tirane 74,596 2012-04-02 2012-04-03 7810250972012/1 1025097 602 SHERB SOC SHTET TEL CEL FAT 36628253 KL C1001388
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,048 2012-04-09 2012-04-09 8410250972012 600 SHERB SOC SHTET PAGA sa kaluar me pak pagen e muajit mars 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) GJERGJI KOMPJUTER Tirane 40,000 2012-03-23 2012-04-10 6210250972012 602 SHERB SOC SHTET RIP KOMP UP 8 DT 10.01.2012 PV 3+4 DT 5.02.2012 FAT 83011053 DT 7.02.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE A.E.F Tirane 4,500 2012-04-02 2012-04-12 7410250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI PER J.STOJANOSKI SIPAS GRAFIKUT VEND 6308 DT 27.10.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 308,923 2012-04-10 2012-04-12 8610250982012 600 SHERB SOC SHTET tap mars 2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) E.P.S.A Tirane 4,500 2012-04-02 2012-04-12 7510250972012 1025097 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI E.ADHAMIDHI URDH 35/1 DT 31.01.2012 VEND 8003 DT 27.10.2010 LISTE PAGES 1.04.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 45,000 2012-04-02 2012-04-12 7210250972012 602 SHERB SOC SHTET EKZ VENDIM GJYQI URDH 1294 DT 28.02.2012 VEND 5013 DT 17.06.2010