Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Qendrore SHKP (3535) All All 95,448,452.00 411 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,121,459 2012-02-01 2012-02-01 3210250852012 600 SHKP paga janar 2012 pl 45/45
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 69,755 2012-02-01 2012-02-01 3310250852012 600 SHKP paga janar 2012 pl 45/45
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 142,000 2012-02-10 2012-02-14 4010250852012 602 SHKP djeta jashte vendit kerkes 279 dt 9.02.2012 autorizim 279/1 dt 9.02.2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,777 2012-02-16 2012-02-17 4410250852012 600+602 SHKP TEL CEL FAT 81213468/81213504/81225737 KL 525160/525156/110053675
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 843,546 2012-02-16 2012-02-17 4310250852012 600 SHKP SIG SHOQ JANAR 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 281,801 2012-02-16 2012-02-17 4210250852012 600+601 SHKP TAP JANAR 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) EURODRINK Tirane 62,400 2012-02-15 2012-02-20 4810250852012 602 SHKP MAT PASTRIMI UP 41/2 DT 9.01.2012 PV 14.01.2012 AB 1051733 FAT 202 DT 27.01.2012 SR 88706753 FH 6 DT 27.01.2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,700 2012-02-15 2012-02-20 4610250852012 602 SHKP BL BILANCE URDH 322 DT 14.02.2012 FAT 14 DT 14.02.2012 S 000812
Administrata Qendrore SHKP (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 148,377 2012-02-16 2012-02-21 4510250852012 1025085 602 SHKP ENEL FAT 114455614 DT 2.02.2012 KONTR 92783
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 68,860 2012-03-01 2012-03-02 5210250852012 602 SHKP PAGA SHKURT 2012 PL 45/1
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,097,200 2012-03-01 2012-03-02 5310250852012 602 SHKP PAGA SHKURT 2012 PL 45/45
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 67,365 2012-03-12 2012-03-13 64102508520122 600 SHKP SIG SHOQ SHKURT 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 47,629 2012-03-12 2012-03-13 64102508520121 600 SHKP SIG SHOQ SHKURT 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 116,088 2012-02-24 2012-03-13 5010250852012 602 SHKP tel cel fat 704167468 kl 1344784564 fat 704168974 kl 1334284484
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 282,394 2012-03-12 2012-03-13 6310250852012 600 SHKP TAP SHKURT 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 266,163 2012-03-12 2012-03-13 6410250852012 600 SHKP SIG SHOQ SHKURT 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 5,300 2012-02-24 2012-03-13 4910250852012 602 SHKP uji fat 1201-159426-1-1 dt 31.01.2012 kontr 159426
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 420,258 2012-03-12 2012-03-19 64102508520124 601 SHKP SIG SHENDETSORE SHKURT 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 47,629 2012-03-12 2012-03-19 64102508520123 601 SHKP SIG SHENDETSORE SHKURT 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,338 2012-03-07 2012-03-21 5810250852012 602 SHKP POSTA FAT 1526 DT 26.02.2012 SR 87420576
Administrata Qendrore SHKP (3535) E-2001 Tirane 101,014 2012-03-07 2012-03-21 6010250852012 602 SHKP ROJE KONTR NE VAZHDIM 288/1 DT 31.12.2011 FAT 20 DT 29.02.2012 SR 006695970
Administrata Qendrore SHKP (3535) DHOMA TREGTISE E IND. SHQIP-BRITANI Tirane 18,000 2012-03-07 2012-03-21 5710250852012 602 SHKP DREKE PUNE URDH 251 DT 6.02.2012 FAT 35 DT 11.02.2012 SR 0006738
Administrata Qendrore SHKP (3535) DHIMITER VASI/1 Tirane 24,000 2012-03-07 2012-03-21 5610250852012 602 SHKP bl kartevizita up 1870 dt 24.11.2012 pv 24.11.2012 fat 1421 dt 24.11.2011 fat 573 dt 10.02.2012 sr 89165631/01251573
Administrata Qendrore SHKP (3535) S.L.M. Tirane 63,050 2012-03-07 2012-03-21 5510250852012 602 SHKP bl mat pastrimi up 41/2 dt 9.01.2012 pv 9.01.2012 fat 72 dt 21.02.2012 fh 7/8 dt 21.02.2012 sr 01207617
Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,206 2012-03-23 2012-03-26 6710250852012 602 SHKP CEL FAT 81246888 DT 1.03.2012 KOD 525160FAT 81241445 DT 1.03.2012 AB 525156
Administrata Qendrore SHKP (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 35,287 2012-03-23 2012-03-26 6610250852012 602 SHKP CEL FAT 107555680 DT 2.03.2012 AB 1051733
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2012-03-13 2012-03-29 6510250852012 602 SHKP bl tapete makine up 437/1 dt 2.03.2012 pv 2.03.2012 fat 35 dt 5.03.2012 fh 9 dt 6.03.2012 terheq shefki luzi nr 024393866
Administrata Qendrore SHKP (3535) EUGLEN PELLUMBI Tirane 6,000 2012-06-20 2012-07-02 1461025085/2012 602 SHKP LARJE MAKINE UR. PE. NR 40/1 DT 9.1,2012 PV. 9.1,2012 FAT NR 64 DT 4.6.12 SER 001175
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 68,860 2012-07-02 2012-07-02 1481025085/2012 600 SHKP PAGA qershor 2012PL45 FAKT1
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,093,828 2012-07-02 2012-07-02 1471025085/2012 600 SHKP pag GUSHT qershor 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 111,303 2012-06-20 2012-07-02 1451025085/2012 1025085 602 SHKP tel fat 706055774 dt 5.6.12 fat 706054849
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,109,674 2012-04-02 2012-04-02 7210250852012 600 SHKP paga mars 2012 pl 45/45
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 68,860 2012-04-02 2012-04-02 7310250852012 600 SHKP paga mars 2012 pl 1/1
Administrata Qendrore SHKP (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,880 2012-03-23 2012-04-02 681025852012 602 SHKP UJI FAT 1202 159426-1-1
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 849,667 2012-04-09 2012-04-10 8810250852012 600 +601SHKP SIG SHOQ MARS 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 108,779 2012-03-23 2012-04-10 6910250852012 602 SHKP TEL FIX FAT 704635438 DT 6.03.2012 KL 1344784564 FAT 704636944 DT 6.03.2012 KL 1334284484
Administrata Qendrore SHKP (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 282,624 2012-04-09 2012-04-10 8710250852012 600 SHKP TAP MARS 2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) E-2001 Tirane 111,474 2012-04-04 2012-04-12 7910250852012 602 SHKP ROJE UP 140/1 DT 23.01.2012 NJOFT FIT 140/12 DT 22.02.2012 KONT 140 DT 5.03.2012 FAT 22 DT 30.03.2012 SR 00695972
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 140,000 2012-04-04 2012-04-12 7410250852012 602 SHKP KOSTO TRAJNIMI URDH 554 DT 23.03.2012 LISTE PAGES
Administrata Qendrore SHKP (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 14,000 2012-04-04 2012-04-12 8210250852012 602 SHKP PENALITET SIPAS GRAF 186 DT 24.1.2012 VEND 3289 DT 21.04.2010 PER AFERDITA SULEJMANI