Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) All All 63,571,252.00 301 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,867,190 2012-02-01 2012-02-01 610250982012 600 ADMIN QENDRORE ISHP PAGA JANAR 2012 PL 35/35
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 643,246 2012-02-16 2012-02-17 17102509823012 600+601 ADMIN QENDRORE ISHP sig shoq janar 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 234,075 2012-02-16 2012-02-17 1610250982012 600ADMIN QENDRORE ISHPtap janar 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 22,402 2012-02-13 2012-02-20 810250982012 600 ADMIN QENDRORE ISHP TEL FAT 1.01.2012 KOD A545767 /708252
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,000 2012-02-14 2012-02-20 910250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP tel cel fat 107521973 ab 1056998
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 22,402 2012-02-14 2012-02-20 0810250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP ab 545767 ab708252
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 23,688 2012-02-14 2012-02-20 710250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP posta fat 1054 dt 26.01.2012 sr 874295
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,375 2012-02-14 2012-02-20 8110250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP tel fic fat 6.01.2012 sr 703765603 kl 17837
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,859,815 2012-03-01 2012-03-02 2010250982012 600 ADMIN QENDRORE ISHP PAGA SHKURT 2012 PL 3535
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 15,000 2012-02-27 2012-03-15 15102509820121 602 ADMIN QENDRORE ISHP kartolina up 26 dt 13.12.2011 fat 13.12.2011 sr 5214040 fh 22 dt 13.12.2011
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) SKENDERI G Tirane 173,856 2012-02-27 2012-03-15 1012509820121 602 ADMIN QENDRORE ISHP nafte fat 9.11.2012 fat 604 sr 0029964 fh 9.11.2012 up 20/1 dt 15.03.2011 kontr 16.06.2011 ne vazhdim
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 15,000 2012-02-27 2012-03-15 14102509820121 602 ADMIN QENDRORE ISHP up 26 dt 13.12.2011 pv 16 dt 19.12.2011 fat 709 dt 31.01.2012 sr 87576142 fh 23 dt 31.01.2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) MARTIN TUSHA Tirane 9,000 2012-02-27 2012-03-15 1910250982012 600 ADMIN QENDRORE ishp shpenz gjyqesore per heldi turhani shkr 128 dt 14.09.2011 sipas grafikut
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 230,450 2012-03-16 2012-03-16 2610250982012 600 ADMIN QENDRORE ISHP TAP SHKURT 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 639,696 2012-03-16 2012-03-19 2510250982012 600+601 ADMIN QENDRORE ISHP SIG SHOQ SHKURT 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 15,473 2012-03-05 2012-03-20 2210250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP tel fiks nr 368466/368473/367890
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) SKENDERI G Tirane 345,216 2012-03-02 2012-03-20 1810250982012/1 602 admin qendrore ishp nafte kont ne vazhdim dt 14.06.2011 fat 7.12.2011 sr 00029937 fh 21 dt 7.12.2011
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,000 2012-03-05 2012-03-20 2110250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP tel cel fat 107554546 ab 1056998
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,908,692 2012-07-02 2012-07-02 741025098/2012 600 ADMIN QENDRORE ISHP PAGA qershor 201 n pnj plan fakt 35/35
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,831,016 2012-04-02 2012-04-02 3210250982012 600 ADMIN QENDRORE ISHP PAGA MARS 2012 PL 35/35
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,855 2012-03-21 2012-04-02 291025098982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP TEL FIX NR TEL 367890/368473/368466
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) ANORIA Tirane 5,580 2012-03-23 2012-04-10 3110250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP GRILA PER DRITARE UP 6 DT 12.03.2012 PV 13.03.2012 FAT 14 DT 6.03.2012 SR 86839896 FH 3 DT 14.03.2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 132,000 2012-03-23 2012-04-10 2710250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP djeta br vendit urdh 226 dt 6.02.2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) MARTIN TUSHA Tirane 9,000 2012-03-23 2012-04-10 2810250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP vend gjyqi bordero sipas grafikut per heldi turhani
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 10,224 2012-03-23 2012-04-10 2410250982012 602 ADMIN QENDRORE POSTA FAT 1350 SR 87420750
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 20,559 2012-04-02 2012-04-12 3410250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP CEL NR CEL 0672077744 /672052840/692023961
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) SKENDERI G Tirane 68,504 2012-04-02 2012-04-12 3310250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP NAFTE UP 115 DT 26.01.2012 ST KONNTR 23.03.2012 FAT 716 DT 23.03.2012 S 02027269
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) YLLI ZGJANI Tirane 69,500 2012-04-02 2012-04-12 3110250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP BLERJE DOK SPECIFIK UP.5.06.03.2012.PV.16.03.2012,F1,23.03.2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 232,523 2012-04-16 2012-04-16 4110250982012 600 ADMIN QENDRORE ISHP tap mars 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 641,982 2012-04-16 2012-04-16 4010250982012 600+601 ADMIN QENDRORE ISHP sig shoq mars 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) GLOBAL NET Tirane 19,800 2012-04-09 2012-04-13 3010250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP bl tel up 4 dt 6.03.2012 pv 6.03.2012 fat 6.03.2012 sr 88666053 fh 2 dt 6.03.2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,920 2012-04-09 2012-04-13 3610250982012 1025098 602 ADMIN QENDRORE posta fat1652 sr 2148702
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 106,343 2012-04-09 2012-04-13 3710250982012 1025098 602 ADMIN QENDRORE en el fat 6.01.2012 sr 113569906 kontr b234967 urdh 589 dt 5.04.2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,432 2012-04-09 2012-04-13 3510250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP diference fature tabulatesh nga albtelekom
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) SKENDERI G Tirane 187,864 2012-04-12 2012-04-19 3810250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP NAFTE KONT SHTES 23.03.2012 FAT 23.03.2012 SR 020272
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,895,441 2012-05-02 2012-05-02 4610250982012 600 ADMIN QENDRORE ISHP PAGA PRILL 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) MARTIN TUSHA Tirane 9,000 2012-05-02 2012-05-09 4810250982012 602 ADMIN QENDRORE VEND GJYQI SIPAS GR PER HELDI TURHANI
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 9,000 2012-05-04 2012-05-11 5110250982012 602 ADMIN QENDRORE shpenz gjyqesore per llazar hoxholli sipas grafikut paraqitur ne thesar
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) ABCOM Tirane 200,000 2012-05-04 2012-05-11 4710250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP internet up 3 dt 3.01.2011 pv 3.02.2011 kontr 160 dt 5.02.2011fat 8.02.2011 fsr 74850943
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 396,358 2012-05-04 2012-05-11 4510250982012 1025098 602 ADMIN QENDRORE INSPEKTORIATIT TE PUNES FAT 12.2011-4.2011- 8.2012 en el fat