Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) All All 789,279,209.00 438 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,281,129 2012-02-02 2012-02-02 1021010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. paga lista janar 2012 nr punonj 512-512
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,275,037 2012-02-10 2012-02-14 2621010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. sig shoqer lista janar 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,123,904 2012-02-10 2012-02-14 2721010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. tatim page lista janar 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) REGLI SH.P.K Tirane 354,583 2012-02-21 2012-02-21 4021010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik gaz urdh prok nr 54 dt 10.01.2012 njof fit 59 dt 11.01.2012 kontr 60 dt 11.01.2012 fat 41 dt 31.01.2012 seri 88835741 fl hyrje nr 7 dt 31.01.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) YLLI ZGJANI Tirane 2,600 2012-02-17 2012-02-21 2821010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. bl bilanc urdh brendsh 284 dt 15.02.2012 fat 64 dt 17.02.2012 seri 0008521
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 292,170 2012-02-21 2012-02-21 4121010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik uje permbl fat janar 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 249,127 2012-02-21 2012-02-21 3821010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. ndalese vodaf lista dhjetor 2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) DIRDALIU Tirane 300,000 2012-02-21 2012-02-21 3321010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik bulmet vazhd kontr 892 dt 13.09.2011 fat 42 dt 12.10.2011 seri 69303842 fl hyrje nr 80 dt 12.10.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,050 2012-02-17 2012-02-21 3921010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. bl dokumen urdh prok nr 3 dt 01.02.2012 proc vrb dt 01.02.2012 fat 63 dt 01.02.2012 seri 4866813 fl hyrje nr 6 dt 01.02.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) M.C.CATERING Tirane 1,500,000 2012-02-21 2012-02-22 3021010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik ushqime urdh prok nr 41 dt 09.01.2012 njof fit 56/3dt 10.01.2012 kontr 65 dt 12.01.2012 fat 28 dt 31.01.2012 seri 88572428 fl hyr nr 18 dt 31.01.2012,
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) REGLI SH.P.K Tirane 4,465,082 2012-02-21 2012-02-22 3221010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik zarzavate urdh prok nr 41 dt 09.01.2012 njof fit 56/4dt 10.01.2012 kontr 61 dt 11.01.2012 fat 25 dt 31.01.2012 seri 88835725 fl hyr nr 17 dt 3.1.01.2012, fat 35 dt 31.01.2012 seri 8835735 fl hyr nr 19 dt 31.01.
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALMA KODRA(L12105065L) Tirane 198,900 2012-02-21 2012-02-22 3621010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. likdru urdh prok nr 2 dt 13.01.2012 proc verb dt 17.01.2012 fat 3 dt 18.012012 seri 012964 fl hyrje nr 4 dt 18.01.2012 kontr shfrytez nr 1 dt 19.07.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) REGLI SH.P.K Tirane 3,495,110 2012-02-21 2012-02-22 2921010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik mish urdh prok nr 41 dt 09.01.2012 njof fit 56/1 dt 10.01.2012 kontr 67 dt 12.01.2012 fat 23 dt 31.01.2012 seri 88835723 fl hyrje nr 15 dt 31.01.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) EUROPETROL 2005 Tirane 200,000 2012-02-21 2012-02-22 3721010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik karbur urdh prok nr 87 dt 18.01.2012 njof fit 103dt 20.01.2012 kontr 104 dt 20.01.2012 fat 44 dt 23.01.2012 seri 889620194 fl hyr nr 5 dt 23.01.2012, f
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 480 2012-02-21 2012-02-22 3521010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik posta fat 1089 dt 26.01.2011 seri 87429589
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) M.C.CATERING Tirane 3,837,116 2012-02-21 2012-02-22 3121010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik bulmet urdh prok nr 41 dt 09.01.2012 njof fit 56/2dt 10.01.2012 kontr 66 dt 12.01.2012 fat 27 dt 31.01.2012 seri 88572427 fl hyr nr 14 dt 31.01.2012, f
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,283,060 2012-02-24 2012-02-28 4221010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem. lik energji elektrike permbledhese fat janar 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 104,779 2012-02-24 2012-02-28 4321010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem. lik telefon permbl fat janar 2012 nr klienti 1333486734,1783788753,1783788761
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,953,351 2012-03-01 2012-03-01 4421010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. paga lista shkurt 2012 nr punonj 512-512
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,094,799 2012-03-13 2012-03-15 4621010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. tatim page lista shkurt 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 205,506 2012-03-16 2012-03-16 4821010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. ndalese vodaf lista janar 2012 liste pagese shkurt
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,168,013 2012-03-13 2012-03-19 4521010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. sig shoqer lista shkurt 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,294,000 2012-03-20 2012-03-21 5021010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik stimuj nxenes urdh brend 450 dt 19.03.2012 permbl 19.03.2012 periudha 15.04.2011-15.06.2011 shk mesme+2 muaj shk 9-vjeç
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) IN-MA Tirane 253,254 2012-03-13 2012-03-30 3421010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik mish dif fat vazhd kontr 981 dt 13.09.2011 fat 54 dt 14.10.2011 seri 87954560 fl hyrje nr 82 dt 14.10.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,068,100 2012-07-02 2012-07-02 12421010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. paga lista qershor 2012 nr punonj 512-512
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) SINDIKATA E PAVARUR E ARSIMIT SHQIPTAR Tirane 110,300 2012-07-11 2012-07-11 12821010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem. lik kuote sindikate prill-qershor 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) IMPULS STUDIO Tirane 24,038 2012-06-22 2012-07-13 12221010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem. sherb hostng urdh prok nr 8/1 dt 22.02.2012 proc verb dt 27.02.2012 fat 110 dt 15.05.2012 seri 89249997 kontr 225 dt 24.02.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 144,415 2012-06-26 2012-07-13 12421010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem.lik telef maj klient nr 1333486734
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,050 2012-03-15 2012-04-02 4721010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. likshpenz dok gjyqi urdh drejt nr 391 dt 06.03.2012 vertet gjykate nr 233 dt 01.03.2012 nr pasap Ba 2257704
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 290,030 2012-03-23 2012-04-02 5221010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik uje dif cerdhe 56 permbl fat shkurt 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,454,995 2012-03-23 2012-04-02 5121010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem. lik energji shkurt 2012 permbledhese 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) M.C.CATERING Tirane 1,600,000 2012-03-16 2012-04-02 4921010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik ushqime urdh prok 222 dt 07.02.2012 njof fit 168/3 dt 08.02.2012 kontr 189 dt 15.02.2012 fat 54 dt 29.02.2012 seri 01569154 fl hyrje nr 26 dt 29.02.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,067,240 2012-04-03 2012-04-03 5821010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik paga mars nr pun 512-512
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 110,861 2012-03-23 2012-04-10 5321010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem.lik telefon permbl fat shkurt 2012 nr klienti 1333486734,1783788753,1783788761
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) VLADIMIR RUCO Tirane 49,200 2012-03-27 2012-04-11 5621010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik rip makine urdh prok nr 8 dt 07.02.2012 proc verb dt 20.02.2012 fat 36 dt 24.02.2012 seri 0004810 ,fat 37 dt 24.02.2012 seri 0004811
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 33,120 2012-03-27 2012-04-11 5721010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik internet urdh prok nr 4 dt 20.01.2012 proc verb dt 23.01.2012 fat 81686192 dt 08.02.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,400 2012-03-27 2012-04-11 5421010542012 2101054 Qend Ekon Zhvill Fem.lik lidhje telefona fat 90117542 dt 07.03.2012 fat 18239 dt 12.03.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) SINDIKATA E PAVARUR E ARSIMIT SHQIPTAR Tirane 68,490 2012-04-10 2012-04-12 6121010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. ndalese sindikate janar-mars 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBA / DURRES Tirane 423,956 2012-04-04 2012-04-12 5521010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. lik kancelari urdh prok nr 6 dt 03.02.2012 proc verb dt 06.02.2012 fat 33,34 dt 07.02.2012 seri 00503934,3935,3936 fl hyrje nr 7 dt 07.02.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,175,475 2012-04-10 2012-04-12 6021010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. sig shoqer mars 2012