Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Akademise (3535) All All 149,313,863.00 695 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Akademise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 27,000 2012-02-01 2012-02-01 4810220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE Page per titull akademik, VKM 787 dt 24.09.2010
Aparati i Akademise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,124,000 2012-02-01 2012-02-01 4310220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE Page per titull akademik, VKM 399 dt 27.03.2008
Aparati i Akademise (3535) BANKA CREDINS Tirane 108,000 2012-02-01 2012-02-01 4410220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE Page per titull akademik, VKM 787 dt 24.09.2010
Aparati i Akademise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 144,000 2012-02-01 2012-02-01 4510220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE Page per titull akademik, VKM 787 dt 24.09.2010
Aparati i Akademise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 75,000 2012-02-01 2012-02-01 4710220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE Page per titull akademik, VKM 10160 dt 15.10.2009
Aparati i Akademise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,646,818 2012-02-01 2012-02-01 4210220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE Pagat janar 2012 Nr pun Plan 29 fakt 28
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 29,851 2012-02-17 2012-02-20 56/410220012012 601 AKADEMIA SHKENCAVE Sigurimet shoqerore 1.7 % Janar 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 29,852 2012-02-17 2012-02-20 56/210220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE Sigurimet shoqerore 1.7 % Janar 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 263,396 2012-02-17 2012-02-20 56/310220012012 601 AKADEMIA SHKENCAVE Sigurimet shoqerore 15 % Janar 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,243 2012-02-17 2012-02-20 56/110220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE Sigurim suplementar Janar 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 206,622 2012-02-17 2012-02-20 5510220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE Tatim page Janar 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 166,817 2012-02-17 2012-02-20 5610220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE Sigurime 9.5 % Janar 2012
Aparati i Akademise (3535) YLLI ZGJANI Tirane 1,560 2012-02-23 2012-02-28 38 1022001 2012 602 AKADEMIA SHKENCAVE" blerje bilance"up nr.11 dt.02.02.12 pv dt.06.02.12 fat seri 007833 dt.09.02.12 ,fh nr.8 dt.10.02.12
Aparati i Akademise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 114,760 2012-02-23 2012-02-28 37 1022001 2012 1022001 602 AKADEMIA SHKENCAVE Pagese energjie elektrike janar 2012 Kontrat A107849 nr fat 113748358
Aparati i Akademise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 21,453 2012-02-23 2012-02-28 60 1022001 2012 602 AKADEMIA SHKENCAVE Pagese telefon AMC janar 2012 kon/784 dt.02.11.02 fat .K.110044532,00533
Aparati i Akademise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,210 2012-02-23 2012-02-28 58 1022001 2012 602 AKADEMIA SHKENCAVE Pagese uji janar 2012 fat 1201-159341-1-1,kont.159341-1-1
Aparati i Akademise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 107,072 2012-02-23 2012-02-28 28 1022001 2012 602 AKADEMIA SHKENCAVE Shpenzime telefonike janar 2012 seri 704168996 k.kl.1339484261
Aparati i Akademise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 27,000 2012-03-01 2012-03-02 2910220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE titull akademik bordero shkurt 2012,VKM 787 dt 24.9.2010 pl 60 fk 1
Aparati i Akademise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,124,000 2012-03-01 2012-03-02 3110220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE titull akademik bordero shkurt 2012,VKM 787 dt 24.9.2010 pl 60 fk50 ,VKM 399 dt 27.3.2008
Aparati i Akademise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,626,377 2012-03-01 2012-03-02 3210220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE pagat baze ,vjetersi,shtese mujore kushte pune +poziconi+kualifikim bordero shkurt 2012 pl 29 fk 28
Aparati i Akademise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 144,000 2012-03-01 2012-03-02 6810220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE Page per titull akademik shkurt 2012 VKM 787 dt 24.9.2010 pl 60 fk 4
Aparati i Akademise (3535) BANKA CREDINS Tirane 108,000 2012-03-01 2012-03-02 3010220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE titull akademik bordero shkurt 2012,VKM 787 dt 24.9.2010 pl 60 fk 4
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 267,000 2012-03-06 2012-03-07 2910220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE TAp shkurt 2012,VKm 399 dt 27.3.2008,VKM 787 dt 24.9.2010 bordero 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 204,144 2012-03-13 2012-03-15 8010220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE TAP bordero shkurt 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 165,541 2012-03-13 2012-03-15 7910220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE sigurimet 9.5 % shkurt 2012
Aparati i Akademise (3535) HELIOS CATERING Tirane 33,600 2012-02-27 2012-03-15 5210220012012 602,AKADEMIA SHKENCAVE,PRITJE,UP 9 D 16/1/12,PV 23/1/12,FAT 60 D 26/1/12 S 00832976,
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 29,887 2012-03-13 2012-03-15 79/110220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE sigurimet 3% shkurt 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 29,623 2012-03-13 2012-03-15 79/210220012012 600 AKADEMIA SHKENCAVE sigurimet 1.7% shkurt 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 267,000 2012-03-15 2012-03-16 4610220012012 606 AKADEMIA SHKENCAVE tatim per titullin akademik janar2012,tatim burim ,vkm399,27.03.2008,vkm787,24.09.2010,bordero
Aparati i Akademise (3535) DREJT.RAJONALE SIGURIMEVE SHOQ TIRANE Tirane 25,865 2012-03-15 2012-03-16 4910220012012 60 AKADEMIA SHKENCAVE sig.suplementar janar2012,bordero
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 261,381 2012-03-13 2012-03-19 79/410220012012 601 AKADEMIA SHKENCAVE sigurimet 15% shkurt 2012
Aparati i Akademise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 29,623 2012-03-13 2012-03-19 79/310220012012 601 AKADEMIA SHKENCAVE sigurimet 1.7% shkurt 2012
Aparati i Akademise (3535) ULYSSES ENTERPRISES Tirane 5,180 2012-03-06 2012-03-21 6210220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE shpez postimi shkresa ekstra 20.2.2012,ft 66 dt 21.2.2011 ser 01550756
Aparati i Akademise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,254 2012-03-07 2012-03-21 7310220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE posta shkurt ,ft 1487 dt 26.2.2012 ser 87420687
Aparati i Akademise (3535) SKANDERBEG TRAVEL Tirane 87,300 2012-03-06 2012-03-21 1410220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE bileta avioni shkresaa 45 dt 17.2.2012,ft 12 dt 22.2.2012 ser 70335766
Aparati i Akademise (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 2,070 2012-03-06 2012-03-21 6310220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE paguar siguracion karton jeshil shkresa 48 dt 12.2.2012,ft 317 dt 23.2.2012 ser 88305571
Aparati i Akademise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 92,985 2012-03-13 2012-03-26 7510220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE udhetim dieta jashte vendit urdher pagese 45 dt 17.2.2012,urdher pagese 48 dt 22.2.2012 euro 650*142.9
Aparati i Akademise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 67,713 2012-03-13 2012-03-30 7610220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE pagese honorare kontr finc 29.4.11,kontr 17.2.2012,shkrese 12.3.2012,bordeero 12.3.2012
Aparati i Akademise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 110,322 2012-03-13 2012-03-30 7710220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE pagese honorare kontr finc 29.4.11,kontr dt 17.2.12,shkresa ekstra 12.312,bordero 12.3.12
Aparati i Akademise (3535) ISMAIL SELMANI Tirane 140,000 2012-03-13 2012-03-30 910220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE shpez pritje shkresa 227 dt 1.11.11,ft 46 dt 2.11.11 ser 3855070