Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) All All 962,786,288.00 867 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,648,569 2012-02-01 2012-02-01 3210100392012 600 Drejt e Pergj e Tatimeve page janar 2012 nr i puninj =187/187 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,425,318 2012-02-10 2012-02-13 6110100392012 600 Drejt e Pergj e Tatimeve tatim page janar 2012 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 467,729 2012-02-10 2012-02-13 60/110100392012 600+601 Drejt e Pergj e Tatimeve sig shendetsore janar 2012 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,690,776 2012-02-10 2012-02-13 6010100392012 600+601 Drejt e Pergj e Tatimeve sig shoq janar 2012 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) EAGLE MOBILE Tirane 467,870 2012-02-10 2012-02-13 4810100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve shp tel cel + ndalese nga paga tel cel fat dhjetor 2011 sr nr 36608365
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 142,042 2012-02-14 2012-02-20 6210100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve dieta jashte shtetit 1000 Euro 1 euro=141.90 leke urdh nr 1395 dt 24.01.2012 urdh nr 2595 dt 9.02.2012 autorizim nr 2109/1 dt 9.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 131,310 2012-02-14 2012-02-20 6310100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve dieta jashte shtetit 1218USD 1USD=107.70 leke deklarate dt 31.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 324 2012-02-21 2012-02-22 6610100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve shp tel i gjelber fat nr 4100000680 dt 31.01.2012 sr nr 36195455
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) GULLIVER O.K Tirane 595,036 2012-02-21 2012-02-22 6510100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve bileta avioni urdh nr 657 dt 13.01.2012 fat nr 16 dt 20.01.2012 sr nr 00891865 urdh nr 1308 dt 23.01.2012 fat nr 15 dt 20.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 85,810 2012-02-21 2012-02-22 6410100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve shpenz tel fat janar dt 8.02.2012 sr nr 704172984
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,497,430 2012-03-01 2012-03-01 7810100392012 600 Drejt e Pergj e Tatimeve page shkurt 2012 nr punonj = 187/187 listepagesa shkurt 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 10,991 2012-03-07 2012-03-08 9510100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve DETYRIM AGRON DAIU URDHER 1716/2 DT 02.03.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 428,528 2012-03-07 2012-03-09 101100392012 602 Drejt Pergj Tatimeve DIETA URDHER 5055 DT 06.03.12 MIRATIM MOF 916/6 DT 01.03.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 107,357 2012-03-05 2012-03-13 8710100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve dieta jashte shtetit autorizim terheqje nr.4292/1 dt.24.02.12750 euro me kurs dite 1 euro=143.leke Urdher i brendshem 4150/1 dt.24.02.12 miratim nga MOF nr.2400/1 dt.20.02.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,393,675 2012-03-09 2012-03-13 10310100392012 600, Drejt e Pergj e Tatimeve tatime shkurt 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) EAGLE MOBILE Tirane 410,314 2012-03-09 2012-03-13 7910100392012 600-602 Drejt e Pergj e Tatimeve shp tel cel + ndalese nga paga tel cel fat.janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,056,046 2012-03-09 2012-03-19 10210100392012 600,601 Drejt e Pergj e Tatimeve sigurime shkurt 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,500 2012-03-05 2012-03-20 7110100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve dieta shtator-tetor 2011 bordero shkurt 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SOKOLI / VLORE Tirane 130,646 2012-03-05 2012-03-20 7610100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve ruajtje objekti Up.24670 dt.30.12.11 kontrate nr.24670/a dt.01.01.12 fat.17 dt.01.02.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) AMADEUS GROUP Tirane 70,650 2012-03-05 2012-03-20 77101000392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve riparim gjeneratori Up.1296 dt.23.01.12 pv dt.23.01.12 pv dt.26.01.12 fat.50 dt.02.02.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBA - SHPK M.MADHE Tirane 338,706 2012-03-05 2012-03-20 7510100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve ruajtje objekti Up.24666 dt.30.12.11 kontrate nr.24666/A dt.01.01.12 fat.200 dt.01.02.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 608,712 2012-03-06 2012-03-21 7210100392012 1010039 602 Drejt e Pergj e Tatimeve shpenz CEZ kontr nr B25458 fat. janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) DESTINATION ALBANIA Tirane 153,644 2012-03-06 2012-03-21 6810100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve bileta avioni Urdher 1395 dt.24.01.12 fat.19 dt.10.02.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 149,590 2012-03-06 2012-03-21 7010100392012 1010039 602 Drejt e Pergj e Tatimeve shpenz Uje janar 2012 kontr nr 159580-1
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 1,797,789 2012-03-12 2012-03-23 8110100392012 602-DREJT E PERGJ E TATIMEVE VENDIM GJYQI PER GENTIAN LAMA URDHER 4490 DT 28.02.12 VEDNIM 46 D 19.05.11
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 929,040 2012-03-09 2012-03-23 6710100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve Riparim makina Up.24660 dt.30.12.11 kontrate shtese nr.24660/A dt.05.01.12 fat2-4 dt.10.01.12 fat.5-8 dt.11.01.12 fat.9-11 dt.12.01.12 fat.12 dt.13.01.12 fat.16-18 dt.25.01.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) A&B AUDITING Tirane 240,000 2012-03-09 2012-03-23 8010100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve pagese eksperti A Cumani Urdher 4489 dt.28.02.12 fat 002/003 dt.23.02.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 162,162 2012-03-28 2012-03-28 12610100392012 602 Drejt Pergj.Tatimet dieta me jashte 1500 USD urdh brend 6370 dt 27.03.2012 autorizim 6372/1 dt 27.03.2012 miratim MOF 6999/2 dt 26.03.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,876,369 2012-07-02 2012-07-02 23010100392012 600 Drejt e Pergj e Tatimeve page qershor 2012 nr pun 187/187
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) TREZHNJEVA Tirane 379,595 2012-06-25 2012-07-13 22510100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .roje kontr 3117/D v 1.05.12 ft 104 dt 31.05.12 ser 00515892
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SB-SECURITI Tirane 238,545 2012-06-25 2012-07-13 22610100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .roje kontr 3117/c v 1.05.12 ft 01.06.12 ser 02522521
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 59,868 2012-06-25 2012-07-13 21810100392012 1010039 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .shp perkthimi urdher 1117/2 dt 28.05.12 kontr 28.05.12 mbajtur tatim
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 2,425,100 2012-06-25 2012-07-13 22810100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve . kancelari autr 4/12 dt 10.05.12 kontr 1018/A dt 29.05.12 ft 80404875 dt n13.06.12 fh 7 dt 13.06.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) BOIKEN VERLI Tirane 13,000 2012-06-25 2012-07-13 22710100392012 1010039 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .rip printeri up 721/41 dt 03.05.12 pv 03.05.12 ft 31 dt 08.06.12 ser 85515494
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 12,376 2012-07-12 2012-07-13 25410100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .lik vend gjyqesor urdher dt 3.7.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 121,081 2012-06-25 2012-07-13 22310100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .telefon maj 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 309,000 2012-03-19 2012-04-02 10610100392012 602-DREJT E PERGJ TATIMEVE POSTA JANAR SHHKURT FAT 1117 DT 26.01.12 SR 87429677+87429612 DT 26.02.12
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,608,609 2012-04-02 2012-04-02 12810100392012 600 Drejt e Pergj e Tatimeve page mars 2012 nr i punonj =187/186 listepagesa mers 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 48,680 2012-03-30 2012-04-02 118101000392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve uje,fat nr 1202-159580-1-1 Shkurt 2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 654,853 2012-03-30 2012-04-02 119101000392012 1010039 602 Drejt e Pergj e Tatimeve energji kontrate B25458 fat dt 23.03.2012