Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) All All 1,957,457,149.00 57 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 20,000,000 2012-01-27 2012-01-30 2/1019001/2012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "tarife sherb.per perd.ap.Tv shkr.nr.30 dt.10.01.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 20,000,000 2012-01-31 2012-01-31 3/1019001/2012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "tarife sherb.per perd.ap.Tv shkr.nr.100 dt.18.01.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 35,000,000 2012-02-01 2012-02-01 4/1019001/2012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor ,sit.shp.janar 2012 ,shkr.nr.182 dt.01.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2012-03-01 2012-03-02 710190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor ,sit.shp.shkurt 2012 ,shkr.nr397 dt.01.03.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 20,400,000 2012-02-28 2012-03-02 610190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "tarife sherb.per perd.ap.Tv shkr.nr.335 dt.23.02.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 49,041,485 2012-03-15 2012-03-21 810190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarife.ap.Tv shkr.nr.422 dt.7.03.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2012-04-02 2012-04-16 910190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor ,sit.shp.MARS2012 ,shkr.nr.555 dt.02.04.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 5,000,000 2012-04-10 2012-04-17 1110190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH financim eurosong 2012 shkrese RTSH 605 dt 09.04.12 situcion shpenz
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 19,000,000 2012-04-10 2012-04-18 1010190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarifa e aparateve radiotelevizive shkrese 581 dt 04.04.12 kerk autorizim
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2012-04-17 2012-04-24 1210190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarifa e aparateve radiotelevizive shkrese 644 dt 11.04.12 kerk autorizim
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2012-04-02 2012-04-13 910190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor ,sit.shp.MARS2012 ,shkr.nr.555 dt.02.04.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 10,000,000 2012-05-02 2012-05-09 1510190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor ,sit.shp.prill 2012 ,shkr.nr.767dt.02.05.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 5,000,000 2012-05-03 2012-05-09 1610190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH Fin.EUROSONG SHKRESE 768 DT 3.05.12 SIT SHPENZ
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 20,000,000 2012-05-02 2012-05-09 1410190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor ,sit.shp.prill 2012 ,shkr.nr.766dt.02.05.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2012-05-14 2012-05-17 1710190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarifa e ap radiotelev shkrese 848 dt 08.05.12 per rritje autoriz
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2012-06-01 2012-06-08 1810190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor sh 1007 31.5.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 35,948,706 2012-06-12 2012-06-22 1910190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarife aparaturash sh 1030 dt 6.6.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 15,000,000 2012-08-01 2012-08-01 2510190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor sh 1257 2.7.2012 sit sh korrik 2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 40,000,000 2012-07-25 2012-08-02 2410190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarife aparaturash sh 13.7.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 80,136,310 2012-08-21 2012-08-22 2610190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSHTARIFA E APARATEVE RADIOTELEVIZIV YRDH 1520 DT 6.8.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 44,800,000 2012-09-25 2012-09-28 2810190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarife aparaturash sh 18.9.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 15,000,000 2012-09-03 2012-09-04 2710190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH 'Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor sh 1257 2.7.2012 sit sh gusht 2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 15,000,000 2012-10-01 2012-10-05 2910190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH 'Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor sh 1257 2.7.2012 sit sh shtator 2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 35,600,000 2012-11-01 2012-11-06 3010190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH 'Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor sh 2550 1.11.2012 sit sh tetor 2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 50,886,004 2012-11-02 2012-11-13 3110190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarife aparaturash sh 22.10.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 8,043,000 2012-11-12 2012-12-04 3210190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH projekti festivalit k popullore sh 2633 dt 12.11.2012 sit shp
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 14,816,000 2012-12-03 2012-12-17 3310190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH 'Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor sh 2740 3.12.12 sit shp 3.12.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 37,865,865 2012-12-10 2012-12-20 3410190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarifa aparaturash sh 4.12.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 14,675,000 2012-12-11 2012-12-27 3610190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH festivali kenges RTSH sh 11.12.2012 sit 11.12.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 4,185,000 2012-12-11 2012-12-27 3710190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH festivali 13 i filimit sh 11.12.2012 sit shp
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 3,281,000 2012-12-11 2012-12-27 3510190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH festivali sh 11.12.2012 Eurosig
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 181,000,000 2012-12-17 2012-12-27 3810190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH tarife aparaturash sh 10.12.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) E U R O K O N T A K T Tirane 12,000,824 2012-12-26 2012-12-28 3910190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH kamera up 23.7.12.12 njf 6.8.2012 k 15.10.2012 f 27.11.12 s 86829816 fh 27.11.2012
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 20,470,018 2012-04-25 2012-04-25 1310190012012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH 'tarife e ap radiotelev shkrese689 dt 17.04.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 28,741,550 2012-02-07 2012-02-16 5/1019001/2012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH 'tarife sherb.per perd.ap.Tv shkr.nr.2147 dt.02.02.12
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 35,000,000 2013-01-17 2013-01-21 110190012013 DREJTORIA PERGJ.RTSH sit shp nentor -dhjetor 12 sh 3.1.13
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2013-03-01 2013-03-04 310190012013 DREJTORIA PERGJ.RTSH sit shp shkurt 13 sh 4.2.13
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 62,713,689 2013-03-06 2013-03-13 410190012013 DREJTORIA PERGJ.RTSH tarife aparaturaeh sh 25.2.13
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 61,571,592 2013-03-12 2013-03-15 510190012013 DREJTORIA PERGJ.RTSH tarife aparaturaeh sh 25.2.13
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 30,000,000 2013-04-01 2013-04-02 610190012013 DREJTORIA PERGJ.RTSH sit shp mars 13 sh 1.4.2013