Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) All All 1,272,527,059.00 1,723 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 11,040 2012-01-30 2012-01-30 29/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz uje dhjetor 2011nr i kontr 359509 fat dhjetor 2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,840 2012-01-30 2012-01-30 33/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz uje korrik-gusht-shtator-nentor 2011nr i kontr 359509 dhjetor 2011 fat dhjetor dt 1.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,807 2012-01-30 2012-01-30 32/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel cel dhjetor 2011 fat dhjetor dt 1.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,100 2012-01-30 2012-01-30 28/1010077/2012 602 DPDOGANAVE terhequr limit arke urdh nr 1624/1 dt 27.01.2012 arketare Dorina Kurti
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,150 2012-01-27 2012-01-30 27/1010077/2012 602 DPDOGANAVE Udhetim dieta urdher 1624 dt 27.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 222,718 2012-01-30 2012-01-30 30/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel nentor 2011 fat nr sr 703756663 dt 6.01.2012 nr i klientit 1368285225
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 276 2012-01-30 2012-01-30 34/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel dhjetor 2011 fat nr sr 90102372 dt 31.12.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 3,722 2012-01-30 2012-01-30 31/1010077/2012 602 DPDOGANAVE shpenz tel cel dhjetor 2011 fat dhjetor dt 1.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,717,097 2012-02-01 2012-02-02 3810100772012 600 DPDOGANAVE page janar 2012 nr i punomj =347/342 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,351,937 2012-02-01 2012-02-02 3710100772012 600 DPDOGANAVE page janar 2012 nr i punomj =347/342 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 149,972 2012-02-07 2012-02-08 3910100772012 602 DPDOGANAVE page per punonj e Secit 1040 euro=kursi=141.80 leke urdh nr 1993 dt 3.02.2012 listepagesa dt 3.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,644,513 2012-02-09 2012-02-09 4310100772012 602 DPDOGANAVE Kuota per vitin janar-dhjetor 2012 per SELEC urdh nr 1684 dt 30.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 141,642 2012-02-02 2012-02-09 3610100772012 602 DPDOGANAVE dieta jasht shtetit euro 1000 kursi=141.50 leke urdh nr 1736 dt 31.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,227,332 2012-02-16 2012-02-17 7110100772012 600+601 DPDOGANAVE sig shoq janar 2012 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,442,961 2012-02-16 2012-02-17 7010100772012 600 DPDOGANAVE tatim page janar 2012 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 810,638 2012-02-16 2012-02-17 71/10100772012 600+601 DPDOGANAVE sig shendetsore janar 2012 listepagesa janar 2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,000 2012-02-14 2012-02-20 6510100772012 602 DPDOGANAVE tatim ne burim cbllokim pusete +taks pulle pv nr 5 dt 6.02.2012 listepagesa dt 6.02.2012 arketare Dorina Kurti nr karte ID155510237q
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 104,500 2012-02-14 2012-02-20 4510100772012 602 DPDOGANAVE dieta brenda vendit urdh nr 2147 dt 7.02.2012 listepagesa dt 7.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A. 2000 Tirane 641,520 2012-02-14 2012-02-20 5110100772012 602 DPDOGANAVE sherbim roje up nr 323 dt 9.01.2012 shtese kontr nr 323/2 dt 9.01.2012 fat nr 358 dt 1.02.2012 sr nr 84937472
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,412,200 2012-02-14 2012-02-20 4410100772012 602 DPDOGANAVE dieta brenda vendit urdh nr 2147 dt 7.02.2012 listepagesa dt 7.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,850 2012-02-14 2012-02-20 6410100772012 602 DPDOGANAVE cbllokim pusete +taks pulle pv nr 5 dt 6.02.2012 listepagesa dt 6.02.2012 arketare Dorina Kurti nr karte ID155510237q
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) FATMIR Z. XHAFERI Tirane 7,800 2012-02-21 2012-02-21 4910100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje dhurata up nr 1099/1 dt 24.01.2012 pv dt 24.01.2012 fat nr 25 dt 24.01.2012 sr nr 8867075 fh nr 11 dt 31.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 36,000 2012-02-21 2012-02-21 6110100772012 1010077 602 DPDOGANAVE njoftim ne gazete urdh nr 20776/1 dt 28.12.2011 fat nr 15 dt 16.01.2012 sr nr 00663754 kontr dt 4.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 4,143 2012-02-21 2012-02-21 7210100772012 600 DPDOGANAVE shp tel cel fat janar dt 1.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,000 2012-02-21 2012-02-21 6910100772012 1010077 602 DPDOGANAVE tatim pagese anetar kom testimi urdh nr 712 dt 16.01.2012 listepagesa dt 2.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) AUTORITETI PORTUAL DURRES SHA Tirane 9,576 2012-02-21 2012-02-21 6610100772012 602 DPDOGANAVE shp CEZ fat nr 23 dt 1.02.2012 sr nr 88908273
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 72,000 2012-02-21 2012-02-21 6810100772012 1010077 602 DPDOGANAVE pagese anetar kom testimi urdh nr 712 dt 16.01.2012 listepagesa dt 2.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 96,868 2012-02-21 2012-02-21 6710100772012 1010077 602 DPDOGANAVE shp CEZ fat nr sr nr 114465271 dt 2.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ILIRIAN STRAZIMIRI Tirane 4,000 2012-02-21 2012-02-21 4810100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje kartolina up nr 20718/1 dt 26.12.2011 pv dt 26.12.2011 fat nr 53 dt 28.12.2011 sr nr 866803 fh nr 225 dt 28.12.2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) AGRON BRAHO Tirane 31,500 2012-02-21 2012-02-21 5510100772012 1010077 602 DPDOGANAVE pritje yrdh nr 20421 dt 16.12.2011 fat nr 09 dt 16.12.2011 sr nr 89317309
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RUDINA Tirane 42,000 2012-02-21 2012-02-21 5610100772012 1010077 602 DPDOGANAVE pritje urdh nr 1384 dt 23.01.2012 fat nr 15 dt 1.02.2012 sr nr 86820613
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 384,895 2012-02-21 2012-02-21 5810100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje leter up nr 1687/2 dt 30.01.2012 shtese kontr nr 1687 dt 30.01.2012 fat nr sr 80397337 dt 31.01.2012 fh nr 14 dt 2.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) COFFEE CLUB Tirane 24,500 2012-02-21 2012-02-21 4710100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje kafe up nr 1665/1 dt 31.01.2012 pv dt 31.01.2012 fat nr 856 dt 31.01.2012 sr nr 01174966 fh nr 9 dt 31.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KOHA JONE Tirane 24,000 2012-02-21 2012-02-21 6210100772012 1010077 602 DPDOGANAVE njoftim ne gazete urdh nr 20776/1 dt 28.12.2011 fat nr 01 dt 13.01.2012 sr nr 88586546 kontr dt 4.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SINTEZA CO Tirane 63,600 2012-02-21 2012-02-22 5910100772012 1010077 602 DPDOGANAVE miremb pajisje zyre up nr 20402/1 dt 20.12.2011 pv dt 21.12.2011 fat nr 80 dt 12.01.2012 sr nr 87370980 fat nr 79 dt 12.01.2012 sr nr 87370979
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALB - SIGURACION Tirane 93,760 2012-02-21 2012-02-22 6010100772012 1010077 602 DPDOGANAVE siguracion makinash up nr 1337/1 dt 23.01.2012 shtese kontr nr 1337 dt 23.01.2012 fat nr 15 dt 24.01.2012 fat nr 140 dt 9.01.2012 sr nr 87374792
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KELTI Tirane 6,720 2012-02-21 2012-02-22 5410100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje per pritje up nr 758/2 dt 18.01.2012 pv dt 20.01.2012 fat nr 97 dt 20.01.2012 sr nr 86923899 fh nr 03 dt 20.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SHPIRAGU / TIRANE Tirane 170,419 2012-02-21 2012-02-22 5310100772012 1010077 602 DPDOGANAVE blerje mat pastrimi up nr 1092/1 dt 23.01.2012 pv dt 24.01.2012 fat nr 153 dt 31.01.2012 sr nr 00615438 fh nr 12 dt 31.01.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 695,166 2012-02-15 2012-02-28 4610100772012 1010077 602 DPDOGANAVE shpenz CEZ fat nr sr 115005320 dt 2.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 570,570 2012-02-23 2012-02-28 7510100772012 602DPD DOGANA DIETA JASHTE VNEDIT URDHER 3078 DT 22.02.12 KURSI 4000 EURO 142.5 LEKE