Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) All All 105,310,315.00 285 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,982,630 2012-02-06 2012-02-07 821410102012 ZYRA ARSIMIT SHKODER,PAGA
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ZYRA E PERMBARIMIT SHKODER Shkoder 9,000 2012-02-06 2012-02-07 921410102012 ZYRA ARSIMIT SHKODER,NDALESE PAGE NGA MARK TOMAJ
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 41,703 2012-02-13 2012-02-13 1621410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3DU01D
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 233,108 2012-02-13 2012-02-13 1321410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3DU01D
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 368,065 2012-02-13 2012-02-13 1421410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3DU01D
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 41,703 2012-02-13 2012-02-13 1121410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3DU01D
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 187,378 2012-02-13 2012-02-13 1521410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3DU02B
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 1,014,232 2012-02-16 2012-02-21 1721410102012 2141010 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER fature nr 114693700-114833184 janar 2012kontrate nr a30012-a30135
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 807,077 2012-02-16 2012-02-21 2121410102012 2141010 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER fature nr2590622-25970 JANAR 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SHKODRA INTEL.TV Shkoder 59,525 2012-02-16 2012-02-21 2021410102012 2141010 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER fature nr 87180277-87180279 DATE 31.12.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 612 2012-02-16 2012-02-21 1921410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER fature nr 87415324,87415325 date 31.10.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 915,082 2012-02-16 2012-02-21 1821410102012 2141010 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER fature nr 2512255-25970 DHJETOR 2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,969,514 2012-03-05 2012-03-05 2621410102012 ADMINNISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER PAGA
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ZYRA E PERMBARIMIT SHKODER Shkoder 9,000 2012-03-05 2012-03-05 2721410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE NDALESE PER PENSION USHQIMOR
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) LORETA ZEFI Shkoder 210,000 2012-02-24 2012-03-13 2421410102012 administrata e arsimit dhe e kopshteve shkoder fat nr 2968285 dt 14.12.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ROZAFA 94 Shkoder 101,880 2012-02-24 2012-03-13 2521410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT SHKODER FAT NR 86291038 DATE 12.12.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BRIELA Shkoder 56,238 2012-02-24 2012-03-13 2221410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT SHKODER FAT NR 87198676 DT 16.12.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) VITOR DEÇAJ Shkoder 15,000 2012-02-24 2012-03-13 2321410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT SHKODER FAT NR 5637323 DT 12.12.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 41,411 2012-03-13 2012-03-15 3021410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT DHE E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3FF01G
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 184,593 2012-03-13 2012-03-15 3221410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT DHE E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3FF02E
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 231,413 2012-03-13 2012-03-15 3121410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT DHE E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3FF01G
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 365,390 2012-03-13 2012-03-19 2821410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT DHE E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3FF01G
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 41,411 2012-03-13 2012-03-19 2921410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT DHE E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3FF01G
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 1,919,641 2012-07-02 2012-07-02 8021410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER PAGA NR I PERSONAVE 81
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 7,000 2012-07-02 2012-07-02 8221410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER KOMPENSIME NR I PERSONAVE 6
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) ZYRA E PERMBARIMIT SHKODER Shkoder 9,000 2012-07-02 2012-07-02 8121410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT DHE KOPSHTEVE SHKODER NDALESE PAGE PER MARK TOMAJ
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 49,800 2012-07-09 2012-07-11 8721410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NDIHME PER RAST VDEKJEJE DHE DALJE NE PENSION NR I PERSONAVE 2
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 2,200 2012-07-09 2012-07-11 8621410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER TATIM NE BURIM
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,011,045 2012-03-20 2012-04-02 3321410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT NR 2616155 DERI 196 SHKURT 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 2,000,532 2012-04-02 2012-04-02 3621410102012 ADMINISTRATA KOPSHTE CERDHE SHKODER PAGA
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 1,352,381 2012-03-26 2012-04-02 3521410102012 2141010 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT MUAJI SHKURT 2012 KONTR. A30012,A30015-30017,A30034,A30037,A30039-300-42,A30004,A30045-A30059A30107-A30111,A32554-A32554,A030114,A30135,A30011,A30014,A30061
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Shkoder 2,700 2012-04-02 2012-04-11 3421410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE FAT NR 88472345 DT 5.3.2012
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 42,040 2012-04-10 2012-04-11 3821410102012 ADMINISTRATA ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3GB01W
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 370,938 2012-04-10 2012-04-12 3721410102012 ADMINISTRATA ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3GB01W
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 234,927 2012-04-10 2012-04-12 4021410102012 ADMINISTRATA ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3GB01W
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 42,040 2012-04-10 2012-04-12 3921410102012 ADMINISTRATA ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3GB01W
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 186,429 2012-04-10 2012-04-12 4121410102012 ADMINISTRATA ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER NR SERIAL K56705003F3GB02U
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,062,000 2012-04-16 2012-04-18 4321410102012 ADMINASTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT NR 2639793 2639716 2639701 2639718 720 823 824 741 742 744 745 746 716 717
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) CEZ SHPERNDARJE Shkoder 2,500 2012-04-13 2012-04-20 4521410102012 2141010 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT NR 201148560 DATE 10.4.2012 SPOSTIM MATESI
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) PINE PREKA Shkoder 23,700 2012-04-13 2012-04-20 4421410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT NR 4264362 DATE 14.12.2011