Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Alb Kromi (3535) All All 5,250,000.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 500,000 2012-02-20 2012-02-21 110040292012 231 ALBKROMI. transferte sipas sit janar shkurt
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 500,000 2012-04-16 2012-04-24 210040292012 231 ALBKROMI. transferte sipas sit janar-mars 2012
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 500,000 2012-06-07 2012-06-13 310040292012 231 ALBKROMI. transferte sipas shkreses 597/1 dt 26.01.12 sit maj-qershor 2012
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 500,000 2012-08-29 2012-08-31 410040292012 231 ALBKROMI. transferte sipas shkreses 597/1 dt 26.01.12 sit korik-gusht 2012 bashkengjitur
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 500,000 2012-10-18 2012-10-24 510040292012 231 ALBKROMI. transferte sipas shkreses 597/1 dt 26.01.12 sit shtator-tetor 2012 bashkengjitur
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 2,000,000 2012-12-19 2012-12-26 710040292012 231 ALBKROMI. transferte sipas shkreses min.fin nentor-dhjetor 2012 situacioni bashkengjitur
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 195,000 2013-04-02 2013-04-02 110040292013 231 ALBKROMI. transferte sipas shkreses min.fin, shkresa e mete 370/3 dt 4.3.13 per periudhen janar - prill 2013 situacioni bashkengjitur
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 322,500 2013-09-03 2013-10-17 210040292013 231 ALBKROMI. transferte sipas shkreses min.fin, shkresa e mete 370/3 dt 4.3.13 per periudhen maj-shtator 2013 situacioni bashkengjitur
Alb Kromi (3535) FILIALI ALBKROMIT SH.A Tirane 232,500 2013-12-02 2013-12-02 310930072013 1093007, 2013 SH.A .ALBKROM TIRANE,konservim e mbyllje, tetor- dhjetor, nr 370/3 dt 04.03.2013, e METE,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >