Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AKTI (3535) All All 37,413,309.00 291 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2012-02-01 2012-02-01 2210870082012 602 A.K.T.I Page per sanitaren janar 2012
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 744,522 2012-02-01 2012-02-01 2010870082012 600 A.K.T.I Pagat Janar 2012 Nr pun Plan 15 fakt 13
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,000 2012-02-01 2012-02-01 2110870082012 602 A.K.T.I Tatim ne burim , per sanitaren janar 2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 92,974 2012-02-17 2012-02-20 2510870082012 600 A.K.T.I Tatim page Janar 2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 81,210 2012-02-17 2012-02-20 2410870082012 600 A.K.T.I Sigurime shoqerore 9.5 % Janar 2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 128,226 2012-02-17 2012-02-20 24/210870082012 601 A.K.T.I Sigurime shoqerore 15 % Janar 2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,532 2012-02-17 2012-02-20 24/110870082012 600 A.K.T.I Sigurime shoqerore 1.7 % Janar 2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,533 2012-02-17 2012-02-20 24/310870082012 601 A.K.T.I Sigurime shoqerore 1.7 % Janar 2012
AKTI (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,879 2012-02-27 2012-02-28 29 1087008 2012 600 602 A.K.T.I Tel celular 2012 Fat seri 00081220351
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 790,176 2012-03-01 2012-03-02 3010870082012 600 A.K.T.I paga baze+vjetersi+kualifikm bordero shkurt 2012 pl 15 fk 13
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 281,000 2012-03-06 2012-03-13 3310870082012 602 A.K.T.I dieta jashte shtetit shkresa 6.3.2012 euro 2000*140.5,ID 026049252
AKTI (3535) NO LIMITS Tirane 106,200 2012-02-27 2012-03-15 22 1087008 2012 602 A.K.T.I Blerje kancelari UP 4 dt 17.01.2012 PV 23.01.2012 Fat 86.88 dt 25.01.2012 seri 00862056 fh 2 dt 25.01.2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,418 2012-03-13 2012-03-15 40/110870082012 600 A.K.T.I sigurimet 1.7% shurt 2012
AKTI (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,922 2012-02-27 2012-03-15 28 1087008 20112 602 A.K.T.I Sherbim postare Janar 2012 Kontrat 244 dt 16.03.2010 fat 1178 dt 26.01.2012 seri 87420828
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 97,894 2012-03-13 2012-03-15 4110870082012 600 A.K.T.I TAP shurt 2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 80,574 2012-03-13 2012-03-15 4010870082012 600 A.K.T.I sigurimet 9.5% shurt 2012
AKTI (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,000 2012-02-27 2012-03-15 26 1087008 2012 602 A.K.T.I Tel celular 2012 Fat seri 00081222276 Janar 2012
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2012-03-01 2012-03-15 3110870082012 602 A.K.T.I sherbim pastrimi shurt 2012 UP 1 dt 3.1.2012,PV 3.1.2012,PV 3.1.2012,PV ft 1.3.2012
AKTI (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,443 2012-02-27 2012-03-15 27 1087008 2012 602 A.K.T.I Sherbim telefoni janar 2012 seri 704182090
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,419 2012-03-13 2012-03-19 40/210870082012 601 A.K.T.I sigurimet 1.7% shurt 2012
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 127,221 2012-03-13 2012-03-19 40/310870082012 601 A.K.T.I sigurimet 15% shurt 2012
AKTI (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,685 2012-03-19 2012-03-20 4710870082012 602 600 A.K.T.I Tel shkurt 2012 ft 81253735.kodi 110059318
AKTI (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 486 2012-03-07 2012-03-21 3610870082012 602 A.K.T.I Posta shkurt 2012,kontr 244 dt 16.3.2010,ft 1475 dt 26.2.2012 ser 87420675
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 726,981 2012-07-02 2012-07-02 12410870082012 600 A.K.T.I Pagat QERSHOR 2012 Nr punonjesve plan 15 fakti 13
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 763,370 2012-04-02 2012-04-02 5510870082012 600 A.K.T.I Pagat MARS 2012 Nr punonjesve plan 15 fakti 13
AKTI (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 281,480 2012-03-19 2012-04-02 4310870082012 1087008 602 A.K.T.I Tel shkurt 2012 nr kontr a107586,ft 111496583 ser 113254123 ser 114059352
AKTI (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 30,992 2012-03-19 2012-04-02 4510870082012 602 A.K.T.I Tel shkurt 2012 kontr 18.3.2012 ser 704649112,nr klienti 1783485129,nr ser 704649109-110 ,nr klineti 1783503152-3487471
AKTI (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,000 2012-03-19 2012-04-02 4810870082012 602 A.K.T.I Tel shkurt 2012 ft 81255931,kod 110008311
AKTI (3535) ELEKTRO 2A Tirane 52,266 2012-03-21 2012-04-10 3710870082012 602,A K T I,VENDOSJE AUTOMATI,UP 6 D 9/2/12,PV 11/2/12,FAT 3 D 21/2/12 S 86490461
AKTI (3535) ALES Tirane 24,960 2012-03-21 2012-04-10 4410870082012 602,A K T I ,RUAJTJE OBJEKTI,UP 2 D 3/1/12,PV 3/1/12,FAT 55 D 27/2/12 S 00635248,KONTR 3 D 3/1/12 VAZHDIM
AKTI (3535) ELIDA PRENGAJ Tirane 8,000 2012-03-23 2012-04-10 4210870082012 602,A.K.T.I,DREKE 8 MARSI,SHKRESE 84/2 D 2/3/12,FAT 13 D 8/3/12 S 88711063
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 77,000 2012-03-21 2012-04-10 4610870082012 602,A K T I,RIMBURSIM,SHKRESE 19/3/12,LIST PAGESE 2012
AKTI (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,181 2012-03-27 2012-04-11 5210870082012 602,A K T I pg bordi janar shkurt 2012 shkrese 21.03.12 lista
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 127,221 2012-04-10 2012-04-11 58/110870082012 601 A.K.T.I SIG SHOQ mars 2012
AKTI (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,181 2012-03-27 2012-04-11 5110870082012 602,A K T I pg bordi janar shkurt 2012 shkrese 21.03.12 lista
AKTI (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 175,905 2012-03-27 2012-04-11 4910870082012 602,A K T I pg bordi janar shkurt 2012 shkrese 21.03.12 lista
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2012-04-02 2012-04-11 5610870082012 602 A.K.T.I ,SHERBIM PASTRIMI,UP 8 D 1/3/12,PV 1/3/12,TATIM I MBAJTUR NE BURIM
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 105,543 2012-03-27 2012-04-11 5010870082012 602,A K T I pg bordi janar shkurt 2012 shkrese 21.03.12 lista
AKTI (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 39,090 2012-03-27 2012-04-11 5310870082012 602,AKTI,TAIM
AKTI (3535) GURTEN Tirane 380,000 2012-03-28 2012-04-11 5410870082012 602,A.K.T.I,BOTIM,UP 9 D 13/3/12,PV 12/3/12,FAT 29 D 21/3/12 S 87140549,FH 5 D 21/3/12