Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Akademia e Fiskultures (3535) All All 244,967,988.00 558 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 87,075 2012-02-01 2012-02-02 1210110482012 600 Akademia sporteve page per dalje ne pension sh 13.12.2011 lp 1.02.2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,088,322 2012-02-01 2012-02-02 1110110482012 600 Akademia sporteve paga janar 2012 nr 108;104 lp 1.02.2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 150,000 2012-02-06 2012-02-07 2110110482012 606 Akademia sporteve janar + shkurt bonus lp 1.2.2012
Akademia e Fiskultures (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 482,797 2012-02-06 2012-02-14 1910110482012 1011048 602 Akademia sporteve energji nentor dhjetor 2011
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 790,458 2012-02-14 2012-02-15 2510110482012 600 Akademia sporteve tatim Janar 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 93,430 2012-02-14 2012-02-15 2610110482012 600 Akademia sporteve sig shoq Janar 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,423 2012-02-14 2012-02-15 210110482012 600 Akademia sporteve paga me kontrate nr 2;2 lp 1.12.2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 803,587 2012-02-14 2012-02-15 2410110482012 600 Akademia sporteve sig shoq Janar 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,198,205 2012-02-14 2012-02-15 24/10110482012 600 Akademia sporteve sig shoq Janar 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,028,026 2012-02-21 2012-02-22 3010110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 14.02.2012 lp lp shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,900 2012-02-21 2012-02-22 2810110482012 600 Akademia sporteve dieta prog 12.12.2011 f 31.12.2011 s 89139890 lp shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) ANDI-K-09 Tirane 126,048 2012-02-22 2012-02-23 2710110482012 602 Akademia sporteve dieta prog 28.10.2011 f 8.11.2011 s 68623899
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 135,129 2012-02-22 2012-02-23 2010110482012 602 Akademia sporteve dieta prog 16.12.2011 lp shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) SHKELZEN FIQIRI BECI Tirane 65,000 2012-02-22 2012-02-23 3110110482012 602 Akademia sporteve printime up 27.11.2011 pv 28.11.2011 f 28.11.11 s 009814 fh 28.11.11
Akademia e Fiskultures (3535) BURHAN CAMI Tirane 69,960 2012-02-22 2012-02-23 3210110482012 602 Akademia sporteve printime up 27.11.11 pv 30.11.11 f 1.12.2011 s 87794443 fh 1.12.2011
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,846 2012-03-01 2012-03-01 3910110482012 600 Akademia sporteve page me kontrate nr 2;2 lp 1.03.2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,167,807 2012-03-01 2012-03-01 5010110482012 600 Akademia sporteve paga shkurt 2012 nr 108;104 lp 1.03.2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,119,960 2012-03-01 2012-03-02 4410110482012 600 Akademia sporteve bursa lp 1.03.2012
Akademia e Fiskultures (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,569 2012-03-05 2012-03-05 1310110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 26.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 92,378 2012-03-05 2012-03-05 1410110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 26.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 312,948 2012-03-05 2012-03-05 2210110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 26.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 362,331 2012-03-05 2012-03-05 3810110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 21.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,317 2012-03-05 2012-03-05 15/10110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 26.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 93,430 2012-03-05 2012-03-05 5110110482012 600 Akademia sporteve sig suplementar shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) EAGLE MOBILE Tirane 141,496 2012-03-05 2012-03-05 4910110482012 600;602 Akademia sporteve tel kv 24.2.2011 f 1.02.2012 s 36616610
Akademia e Fiskultures (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 26,004 2012-03-05 2012-03-05 1210110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 26.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 171,456 2012-03-05 2012-03-05 21/10110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 21.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 648,391 2012-03-05 2012-03-05 2310110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 24.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) BANKA CREDINS Tirane 56,160 2012-03-13 2012-03-15 1610110482012 600 Akademia sporteve o mesim sh 26.2.2012 lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,460 2012-03-01 2012-03-15 4010110482012 602 Akademia sporteve bl dok up 20.2.2012 pv 20.2.2012 f 20.2.2012. s 0007193 fh 20.2.2012 aut Sarie Klosi me nr 027695622
Akademia e Fiskultures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 75,000 2012-03-15 2012-03-16 5810110482012 606 Akademia sporteve bonus lp mars 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,802 2012-03-15 2012-03-16 60/5110110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 682,360 2012-03-15 2012-03-16 6010110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 77,127 2012-03-15 2012-03-16 60/2110110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 122,106 2012-03-15 2012-03-16 60/4110110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,122,668 2012-03-15 2012-03-16 6110110482012 600 Akademia sporteve tatim shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 121,778 2012-03-15 2012-03-19 60/3110110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,802 2012-03-15 2012-03-19 60/7110110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,077,410 2012-03-15 2012-03-19 60/110110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012
Akademia e Fiskultures (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 122,106 2012-03-15 2012-03-19 60/6110110482012 600 Akademia sporteve sig shoq shkurt 2012