Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Akademia e Arteve (3535) All All 465,331,108.00 552 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 96,834 2012-02-01 2012-02-01 2310110472012 600 Univer. Arteve paga me kontr. m janar 2012 bord 1.2.2012 pl 290 f 4
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,304,666 2012-02-01 2012-02-01 2110110472012 600 Univer. Arteve paga m janar 2012 bord 1.2.2012 pl 211 f 202
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 768,062 2012-02-07 2012-02-08 2610110472012 602 Univer. Arteve bursa stud m janar 2012
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 651,645 2012-02-07 2012-02-08 2510110472012 600 Univer. Arteve ndales tel cel m nento dhjetor 2011 kodi 49549
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,619,286 2012-02-10 2012-02-13 281010472012 600 Univer. Arteve tat page m janar 2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,199,243 2012-02-10 2012-02-13 27/1010472012 601 Univer. Arteve sig shoq m janar 2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 249,248 2012-02-10 2012-02-13 27/21010472012 601 Univer. Arteve sig shoq m janar 2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,654,395 2012-02-10 2012-02-13 271010472012 600 Univer. Arteve sig shoq m janar 2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 249,247 2012-02-10 2012-02-13 27/11010472012 600 Univer. Arteve sig shoq m janar 2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 20,572 2012-02-16 2012-02-17 3410110472012 600 Univer. Arteve tat paga m ekontr tetor -janar 2012 bord 14.2.2011 pl 290 f 15
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 185,146 2012-02-16 2012-02-17 3310110472012 600 Univer. Arteve paga m ekontr tetor -janar 2012 bord 14.2.2011 pl 290 f 15
Akademia e Arteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 224,860 2012-02-16 2012-02-21 3110110472012 602 Univer. Arteve uje m janar 2012 kontr 159505 159506
Akademia e Arteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 30,517 2012-02-16 2012-02-21 3510110472012 602 Univer. Arteve telef m janar 2012 klienti 1333484317
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 11,531 2012-02-16 2012-02-21 3610110472012 602 Univer. Arteve telef cel. m janar 2012 kdi 49549
Akademia e Arteve (3535) TONI-SECURITY Tirane 317,400 2012-02-16 2012-02-21 321011047/2012 602 Univer. Arteve sherb roje civile kontr vazhd 1063 dt 28.12.2012 fat 3 dt 31.1.2011 s 72742607
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,624 2012-03-01 2012-03-01 3810110472012 600 Univer. Arteve paga me kontr m shkurt 2012 bord 1.3.2012 pl 290 f 15
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,196,056 2012-03-01 2012-03-01 3710110472012 600 Univer. Arteve paga m shkurt 2012 bord 1.3.2012 pl 211 f 202
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 518,276 2012-03-01 2012-03-02 4310110472012 606 Univer. Arteve bursa studenti bord 1.3.2011
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 110,000 2012-03-01 2012-03-02 4410110472012 606 Univer. Arteve bonus per makina ligji 10160 dt 15.10.2009 bord 1.3.2012
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 335,482 2012-03-07 2012-03-08 4010110472012 600 Univer. Arteve shp celul. me kontr kodi 49549
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,476 2012-03-07 2012-03-08 4110110472012 600 Univer. Arteve paga me kntr bord 1.3.2012 pl 290 f 16
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,942 2012-03-07 2012-03-08 4210110472012 600 Univer. Arteve tat p me kontr
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,897,662 2012-03-16 2012-03-16 5510110472012 600 Univer. Arteve sig shoq m shkurt 2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,602,869 2012-03-16 2012-03-16 5610110472012 600 Univer. Arteve tat page m shkurt 2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,439,574 2012-03-16 2012-03-19 55/10110472012 601 Univer. Arteve sig shoq m shkurt 2012
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 16,432 2012-03-07 2012-03-21 3910110472012 602 Univer. Arteve pages tel cel.kodi 49549
Akademia e Arteve (3535) TONI-SECURITY Tirane 141,772 2012-03-07 2012-03-21 4510110472012 602 Univer. Arteve pages polici private shtes kontr vazhd 1063 dt 28.12.12 fat 12 dt 14.2.2012 s 72742616
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 183,600 2012-03-13 2012-03-30 4610110472012 602 Univer. Arteve pages honorare mod pozimishk 138 dt 9.3.2012 bord 9.3.2012
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 150,364 2012-07-02 2012-07-02 16110110472012 Univer. Arteve paga me kntr m qershor 2012 brd 2.7.2012 pl 290 f 18
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,921,113 2012-07-02 2012-07-02 16010110472012 Univer. Arteve paga m qershor 2012 brd 2.7.2012 pl 211 f 202
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 284,977 2012-07-02 2012-07-03 15610110472012 Univer. Arteve shp telef cel. kodi 49549
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 485,050 2012-07-02 2012-07-03 15810110472012 Univer. Arteve bursa stud m qershor 2012 bord 2.7.2012
Akademia e Arteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,000 2012-07-02 2012-07-03 15510110472012 Univer. Arteve tat
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 195,000 2012-07-02 2012-07-03 15910110472012 Univer. Arteve pages shp transp bonus ligji 10160 dt 15.10.2009 bord 2.7.2012
Akademia e Arteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-07-02 2012-07-03 15410110472012 Univer. Arteve punonj me kontr pesnsionidt me tituj bord 2.7.2012 pl 290 f 18
Akademia e Arteve (3535) ALFA SUPPLIES Tirane 380,290 2012-06-25 2012-07-13 14810110472012 Univer. Arteve bl kancelari mini DVD up 33 dt 25.5.2012 pv 19.6.2012 fat 291 dt 19.6.2012 s 00835830 fh 17 dt 19.6.2012
Akademia e Arteve (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 8,750 2012-03-16 2012-04-02 5110110472012 602 Univer. Arteve taksa autmj up 9 dt 6.2.2012 pv 5.3.2012 fat 91/t dt 5.3.2012 s 00403406
Akademia e Arteve (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 15,000 2012-03-20 2012-04-02 5910110472012 602 Univer. Arteve shp cel kodi 49549
Akademia e Arteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,291 2012-03-16 2012-04-02 5410110472012 602 Univer. Arteve tel m shkurt 2012 klienti 1333484317
Akademia e Arteve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,044 2012-03-16 2012-04-02 5210110472012 602 Univer. Arteve shp poste fat 1446 dt 26.2.2012 s 87420646