Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) All All 131,335,963.00 535 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ELTON BICI Tirane 102,000 2012-01-27 2012-01-30 38/1031001/2012 602 ATSH RIP UP NR 14 DT 20/1/2012 PV DT 25/1/2012 FAT NR 17 DT 25/1/2012 SERI 0001581
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,568,627 2012-02-01 2012-02-01 4110310012012 600 ATSH PAGA JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,408,755 2012-02-15 2012-02-15 4610310012012 600+601 ATSH SIG JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,000 2012-02-15 2012-02-20 5710310012012 602 ATSH DIETA LIST PAGES SHKURT 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 250,911 2012-02-15 2012-02-20 5110310012012 1031001 602 ATSH ENERGJI KON NR A110033 FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) KAPIDANI Tirane 414,720 2012-02-15 2012-02-20 251031001/2012 602 ATSH PAISJE UP NR 10 DT 5/1/2012 PV DT 13/1/2012 FAT NR 5 DT 14/1/2012 SERI 88067479 FH NR 10 DT 14/1/2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 9,931 2012-02-15 2012-02-20 5610310012012 602 ATSH PAGES PER RINOVIM DOMAIN FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) SKENDERI G Tirane 180,000 2012-02-15 2012-02-20 4910310012012 602 ATSH KARBURANT KON NE VAZHDIM FAT NR 367 DT 8/2/2012 FH NR 17 DT 8/2/2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) YLLI ZGJANI Tirane 2,600 2012-02-15 2012-02-20 5010310012012 602 ATSH BL BILANCI FAT NR 11 DT 3/2/2012 SERI 007813 FH DT 6/2/2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,880 2012-02-15 2012-02-20 4810310012012 602 ATSH POSTA FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ABCOM Tirane 39,500 2012-02-15 2012-02-20 5210310012012 602 ATSH ABCOM FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 15,000 2012-02-22 2012-02-23 5410310012012 602 ATSH VENDIM GJYGJI NR 3207 DT 10/4/2008 LIST PAGES JANAR 2012 MAJLINDA MOSHO
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) AVNI REXHA Tirane 20,000 2012-02-22 2012-02-23 6010310012012 602 ATSH SH PRITJE PROG DT 5/2/2012 FAT NR 9 DT 6/2/2012 SERI 3046918
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 15,000 2012-02-22 2012-02-23 5310310012012 602 ATSH VENDIM GJYGJI NR 3207 DT 1/4/2008 LIST PAGES JANR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ADRION / TIRANE Tirane 9,446 2012-02-22 2012-02-23 6010310012012 602 ATSH ABONIM SHTYPI KON NE VAZHDIM DT 3/1/2012 FAT NR 231 DT 9/2/2012 SERI 89244231
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 81,929 2012-02-22 2012-02-23 6510310012012 602 ATSH TEL KLI 1780791511 FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) EAGLE MOBILE Tirane 164,483 2012-02-22 2012-02-23 6410310012012 602 ATSH TEL EAGLE KLI C1000941 FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) FORT Tirane 150,000 2012-02-22 2012-02-23 4410310012012 602 ATSH BL GOMA UP NR 20 DT 20/1/2012 PV 3/2/2012 FAT NR 1001 DT 6/2/2012 SERI 87072951 FH NR 16 DT 6/2/2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) P O W E R Tirane 116,200 2012-02-22 2012-02-23 6310310012012 602 ATSH RIP UP NR 22 DT 8/2/2012 PV DT 10/2/2012 FAT NR 145 DT 12/2/2012 SERI 88128345
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 18,780 2012-02-22 2012-02-23 5910310012012 602 ATSH UJI FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 15,000 2012-02-22 2012-02-23 5810310012012 602 ATSH VENDIM GJYGJI NR 9009 DT 23/10/2008 GJERGJI KOJA
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2012-02-22 2012-02-23 55103100120121 602 ATSH VENDIM GJYGJI NR 1551 DT 15/9/2010 LIST PAGES JANR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2012-02-22 2012-02-23 5410310012012 602 ATSH VENDIM GJYGJI NR 3207 DT 1/4/2008 LIST PAGES JANR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) KASTRATI SHA Tirane 87,435 2012-02-22 2012-02-23 6110310012012 602 ATSH BL KARBURANT KON NR 9/2 DT 21/6/2011 FAT NR 23 DT 15/2/2012 SERI 01667123 FH NR 18 DT 15/2/2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 74,000 2012-02-22 2012-02-23 6210310012012 602 ATSH SHP DIZENFEKTIMI UP NR 23 DT 8/2/2012 PV DT 10/2/2012 FAT NR 45 DT 14/2/2012 SERI 00915095
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2012-02-22 2012-02-23 5510310012012 602 ATSH VENDIM GJYGJI NR 540 AKTI NR 2733 LIST PAGES JANR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,498,184 2012-03-01 2012-03-01 7210310012012 600 ATSH PAGA SHKURT 2011 NR PUN 82/82
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 469,311 2012-03-15 2012-03-15 781031001201241 600 ATSH TATIME SHKURT 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 78,550 2012-03-15 2012-03-15 78103100120123 600 ATSH SIG SHENDET SHKURT 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 438,963 2012-03-15 2012-03-15 7810310012012 600 ATSH SIG SHKURT 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 100,962 2012-03-15 2012-03-19 78103100120122 601 ATSH SIG SUPLEMEN SHKURT 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 693,100 2012-03-15 2012-03-19 78103100120121 601 ATSH SIG SHKURT 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 78,549 2012-03-15 2012-03-19 78103100120124 601 ATSH SIG SHENDET SHKURT 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) EAGLE MOBILE Tirane 157,910 2012-03-20 2012-03-21 8110310012012 602 atsh eagle kli c1000941 fat shkurt 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 14,600 2012-03-13 2012-03-21 6610310012012 602 ATSH SIG TPL UP NR 26 DT 8/2/2012 PV DT 8/2/2012 FAT NR 251 DT 13/2/2012 SERI 88305504
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,589 2012-03-13 2012-03-21 7510310012012 602 ATSH TEL NR TEL 024223615 FAT JANAR 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,000 2012-03-13 2012-03-21 7310310012012 602 ATSH DIETA LIST PAGES MARS 2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) ERALNI / TIRANE Tirane 7,200 2012-03-13 2012-03-21 7310310012012/ 602 ATSH SHERBIM DOGANOR FAT NR 254 DT 2/3/2012 SERI 87131054 URDHE DT 2/3/2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) GENTJAN IDRIZI Tirane 400,000 2012-03-19 2012-03-21 69/110310012012 231,ATSH,BL PAISJE,UP 24 D 8/2/12,PV 13/2/12,FAT 6 D 17/2/12 S 0002256,FH 19 D 17/2/12
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) KLITON SHATKU Tirane 400,000 2012-03-13 2012-03-21 7110310012012 602 ATSH SH KONVERTIM UP NR 30 DT 5/3/2012 PV DT 6/3/2012 FAT NR 1 DT 7/3/2012 SERI 3362451