Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) All All 110,297,868.00 394 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 48,318 2012-01-27 2012-01-30 22/1004131/2012 1004131 602 AIDA.lik ft energjie nr kontr h 226387, h 226386, h226385
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 64,260 2012-01-27 2012-01-30 23/1004131/2012 602 AIDA.lik ft tel
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,460 2012-01-27 2012-01-30 24/1004131/2012 602 AIDA.lik ft cel
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) H E K L A Tirane 190,000 2012-02-01 2012-02-01 810041312012 230 AIDA. projekti njoft ne gazeta , urdher dt 28.12.2011, ft seri 89317855 dt 11.1.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,855 2012-02-01 2012-02-01 210041312012 230 AIDA. projekti dieta aut dt 16.12.2011 zj ardita mele nr ident 024618328
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,892 2012-02-01 2012-02-01 510041312012 230 AIDA. projekti tat sherb kons
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,732 2012-02-01 2012-02-01 710041312012 230 AIDA. projekti tat sherb kons
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,118 2012-02-01 2012-02-01 110041312012 230 AIDA. projekti dieta aut dt 28.12.2011 z klodian shqiponja nr ident bd8552543
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,296,063 2012-02-01 2012-02-01 2610041312012 600 AIDA. paga janar 2012nr pun 29/26
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA POPULLORE SHA Tirane 88,903 2012-02-01 2012-02-01 610041312012 230 AIDA. projekti sherb kons bord dt 9.1.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 724,890 2012-02-01 2012-02-01 310041312012 230 AIDA. projekti sherb kons kontr ne vazhd dt 15.3.2009 ft dt 5.12.2011 per hilarian codippily
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 64,130 2012-02-01 2012-02-01 410041312012 230 AIDA. projekti sherb kons bord dt 9.1.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 268,839 2012-02-14 2012-02-14 25110041312012 601 AIDA.sig shoq janar 2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 180,304 2012-02-14 2012-02-14 2510041312012 600 AIDA.sig shoq janar 2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 162,516 2012-02-14 2012-02-14 2610041312012 600 AIDA.tat page janar 2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,691,940 2012-02-15 2012-02-20 1710041312012 230 AIDA. projekti shp trajnimi 8040eurox142.3 dhe 5040usdx108.7, aut dt 10.2.2012, z.filip talo nr ident bg5155308
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) WORLD TRAVEL AGENCY Tirane 61,040 2012-02-15 2012-02-20 3510041312012 602 AIDA. bileta avioni shkresa e nin ekon dt 17.1.2012, ft seri 5735386 dt 27.1.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 434,625 2012-02-20 2012-02-21 1810041312012 230 AIDA.projekti dieta aut dt 16.2.2012, z.leon kellezi nr ident bg4609877 3050 eurox 142.5
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 299,250 2012-02-20 2012-02-21 2010041312012 230 AIDA.projekti dieta aut dt 16.2.2012, z.bekim tomcini nr ident bg6562996 2100 euro x142.5
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 199,500 2012-02-20 2012-02-21 1910041312012 230 AIDA.projekti dieta aut dt 15.2.2012, znj erinda piluri nr ident ba0033737 1400 eurox 142.5
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,262,442 2012-03-01 2012-03-01 3310041312012 600 AIDA. paga shkurt 2012nr pun 29/25
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 22,806 2012-03-06 2012-03-07 3610041312012 602 AIDA. lik ft cel nr regj 2594294154
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 157,453 2012-03-12 2012-03-13 3910041312012 600 AIDA. tat shkurt 2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 176,831 2012-03-12 2012-03-13 4010041312012 600 AIDA. sig shoq shkurt 2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,609,500 2012-02-28 2012-03-13 2110041312012 230 AIDA.projekti dieta aut dt 21.2.2012, z.elvin mehillim nr ident 029303110 15000usdx107.3
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 74,685 2012-02-28 2012-03-15 3410041312012 1004131 230 AIDA.lik ft energjie nr kontr h 226387, h 226386, h 226385
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 263,661 2012-03-12 2012-03-19 40110041312012 601 AIDA. sig shoq shkurt 2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,446 2012-03-19 2012-03-20 4610041312012 602 AIDA. dieta me jashte aut dt 6.3.2012, znj leonora nace nr ident g 45629009 c
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 8,760 2012-03-07 2012-03-21 1610041312012 602 AIDA. lik ft uji nr kontr dt 359407-1
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 104,004 2012-03-06 2012-03-21 2210041312012 230 AIDA. projekti sherb kons kontr dt 26.1.2012, bord dt 1.3.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 64,678 2012-03-07 2012-03-21 1710041312012 602 AIDA. lik ft tel nr kl 1783788241
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,422 2012-03-06 2012-03-21 3610041312012 602 AIDA. lik ft posteseri 87420678 dt 26.2.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-03-20 2012-03-21 4810041312012 606 AIDA.ndihme fatkeqesie urdher tit dt 6.1.2012, bord dt 19.3.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA POPULLORE SHA Tirane 89,749 2012-03-15 2012-03-30 2410041312012 230 AIDA. projekti sherbim konsulence kontr ne vazhd dt 25.1.2012, listpag dt 14.3.2012
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,311,674 2012-07-02 2012-07-02 101110041312012 600 AIDA. paga qershor 2012nr pun 29/26
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BANKA CREDINS Tirane 129,324 2012-03-20 2012-04-02 4910041312012 602 AIDA.lik qera per panair urdher tit dt 7.3.2012, ft seri 00000196 dt 1.3.2012, per santea media,s,l madrid
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,262,648 2012-04-02 2012-04-02 4210041312012 600 AIDA. paga mars 2012nr pun 29/25
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 82,707 2012-03-20 2012-04-02 4610041312012 1004131 602 AIDA.lik ft energjie nr kontr h 226387, h 226386, h 226385
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 70,545 2012-03-15 2012-04-02 510041312012 602 AIDA. lik ft tel nr regj 1783788225,1783788217,1783788233,1783788241
Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,646 2012-03-15 2012-04-02 4210041312012 602 AIDA. lik ft poste seri 87420830,87420790, dt 26.1.2012