Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) All All 10,971,701.00 59 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 332,507 2012-03-01 2012-03-02 110870122012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,623 2012-03-20 2012-03-20 3/110870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa dhjetor2011,jananr,shkurt2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,511 2012-03-20 2012-03-20 3/210870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa dhjetor2011,jananr,shkurt2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 298,032 2012-07-03 2012-07-04 10010870122012 600,AKCIRT,PAGA QERSHOR 2012,LIST PAGESE 2012 NP PLAN FAKT6,6
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 96,405 2012-04-02 2012-04-02 410870122012 1087012ALCIRT paga mars2012,pl6f1
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,491 2012-04-12 2012-04-16 115/310870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa mars2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,210 2012-04-12 2012-04-16 11410870122012 1087012ALCIRT tatim list pagesa mars 2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,663 2012-04-12 2012-04-16 115/110870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa mars2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,332 2012-04-12 2012-04-16 11510870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa mars2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,491 2012-04-12 2012-04-16 115/210870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa mars2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,155 2012-04-12 2012-04-16 115/410870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa mars2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,021 2012-05-02 2012-05-02 210870122012 1087012ALCIRT paga prill pl6,f1
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,210 2012-05-18 2012-05-21 1310870122012 1087012ALCIRT tatim list pagesa prill2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,155 2012-05-18 2012-05-21 12/110870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa prill2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,491 2012-05-18 2012-05-21 12/310870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa prill2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,491 2012-05-18 2012-05-21 12/210870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa prill2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,332 2012-05-18 2012-05-21 1210870122012 1087012ALCIRTsigurime list pagesa prill2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 116,551 2012-06-01 2012-06-01 1510870122012 1087012ALCIRT paga maj 2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,076 2012-06-05 2012-06-05 5410870122012 1087012 ALCIRT PJESEMARRJE NE CSIRT 2012 AUTORIZIM 5.06.2012 PER CARNEGIE MELLON UNIVERSITY SWIFT MELNUS3P
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 320,280 2012-08-01 2012-08-02 1410870122012 600 ALCIRT PAGA KORRIK 2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 320,280 2012-09-04 2012-09-04 215410870122012 alcirt paga gusht 2012 pl 6-4
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 401,337 2012-10-01 2012-10-01 5110870122012 ALCIRT PAGAT SHTATOR 2012 PL 6/3
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 572,500 2012-10-01 2012-10-01 3010870122012 1087012alcirt dieta me jashte prog.20.02.2012,2.05.2012,14.09.2012,aut.27.09.2012,hamide rusmaili id027774645kursi 4000e*143
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,051 2012-11-02 2012-11-05 1210870122012 1087012 ALCIRT PAGA TETOR 2012 PL 6/3
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,051 2012-12-04 2012-12-04 10510870122012 alcir paga nentor 2012 pl 6/6
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,051 2012-12-04 2012-12-07 10510870122012 alcir paga nentor 2012 pl 6/6
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,000 2012-12-14 2012-12-17 2510870122012 alcirt shperblime f.vecante nr 3132 Dt 13.12.2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,000 2012-12-18 2012-12-19 2610870122012 alcirt tatim shperblime f.vecante nr 3132 Dt 13.12.2012
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,051 2013-01-10 2013-01-15 110870122013 ALCIRT PAGA DHJETOR 2012 PL6/3
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 37,233 2013-02-04 2013-02-05 310870122013 ALCIRT PAGA JANAR 2012 PL6/3
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,863 2013-02-04 2013-02-05 210870122013 ALCIRT PAGA JANAR 2012 PL6/3
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) EAGLE MOBILE Tirane 19,420 2013-02-21 2013-02-22 410870122013 ALCIRT TEL CEL DHJETOR 2012 JAN 2013
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,320 2013-03-25 2013-03-25 1510870122013 ALCIRT RIMB SHPENZIME VKM 258 DT 3.06.199 LIST PAGES MARS 2013
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 715,000 2013-03-25 2013-03-25 1610870122013 ALCIRT DJET A VALUTE PROG 20.03.2013 AUTORIZIM 25.03.2013 TERHEQJ E 5000 EUR 1ERU= 142.9 LEK
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) EDILIZIA DOSSETTI Tirane 474,900 2013-03-26 2013-03-27 2310870112013 ALCIRT SERB AUTOMJETI UP 2 DT 7.01.2013 PV 3+4 DT 8.01.2013 FT 5 DT 2.02.2013 SR 02340955
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) BIJANKA SHEQERI Tirane 480,000 2013-03-26 2013-03-27 2610870112013 ALCIRT BL TONER UP 3 DT 8.01.2013 PV 3+4 DT 9.01.2013 FT 539 DT 14.01.21013 SR 0006973 FH 2 DT 14.01.2013
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 75,057 2013-03-01 2013-03-01 **10870122013 ALCIRT PAGA SHKURT 2013
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,751 2013-03-01 2013-03-01 *10870122013 ALCIRT PAGA SHKURT 2013
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 75,057 2013-04-02 2013-04-02 1310870122013 ALCIRT PAGA MARS 2013 PL 6/5
Agjensia Kombetare e Sigurise Kompjuterike (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 339,864 2013-04-02 2013-04-02 161087012 ALCIRT PAGA MARS 2013 PL 6/5