Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) All All 176,361,123.00 393 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 415,361 2012-02-01 2012-02-02 1110110552012 600 A K P paga m janar 2012 bord 31.1.2012 pl 40 f 36
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 62,851 2012-02-01 2012-02-02 1210110552012 600 A K P paga m janar 2012 bord 31.1.2012 pl 40 f 36
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,325,306 2012-02-01 2012-02-02 1210110552012 600 A K P paga m janar 2012 bord 31.1.2012 pl 40 f 36
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 226,259 2012-02-16 2012-02-17 2210110552012 600 A K P tat page m janar 2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 362,049 2012-02-16 2012-02-17 21/10110552012 601 A K P sig shoq m janar 2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 242,817 2012-02-16 2012-02-17 2110110552012 600 A K P sig shoq m janar 2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) ALB PAPER Tirane 477,276 2012-02-17 2012-02-21 2310110552012 602 A K P printim form up 58 dt 15.7.2011 pv 19.7.2011 fat 397 dt 26.10.2011 s 71508632 fh 31 dt 26.10.2011
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,900 2012-02-17 2012-02-21 1810110552012 602 A K P rimb shp. tarif gjykate pv 24.11.2011 pv f5 8.12.2011 29.12.2011 up 80 dt 16.12.11 pv 16.112.11 fat 547 dt 16.12.11 s 89013918 bord 13.2.2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) REXHA GRUP Tirane 80,000 2012-02-17 2012-02-21 2010110552012 602 A K P sher uajtes dhe sig kontr vazhd 5/1 dt 5.1.211 fat 9 dt 14.12.11 s 000853
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,000 2012-02-17 2012-02-21 1910110552012 602 A K P rimb shp pagees up 76 dt 2.12.2011 pv 5.12.2011 fat 68 dt 5.12.2011 s 1788330 bord 13.2.2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,978 2012-02-22 2012-02-23 2510110552012 602 A K P telef m janar 2012 klienti 1783787391 1783787383 1769189901
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,390 2012-02-22 2012-02-23 24101110552012 602 A K P uje m janar 2012 kontr 159793
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 112,592 2012-02-23 2012-02-28 2610110552012 1011055 602 A K P en el m janar 2012 kntr H 177399
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) GLENI MEKSI Tirane 19,800 2012-02-23 2012-02-28 2810110552012 602 A K P bl pjese kemb.up 1 dt 13.1.2012 pv 13.1.2012 fat 50 dt 7.2.2012 s 5905550 fh 3 dt 7.2.12
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,300 2012-02-23 2012-02-28 2910110552012 602 A K P shp terif gjykate rip gjeneratori up 2 dt 13.1.12 pv 13.1.12 fat 32 dt 13.1.12 s 0026621 fh 1 dt 13.1.12 pv f5 13.1.12 20.1.12 bord 21.2.12
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) NO LIMITS Tirane 10,500 2012-02-23 2012-02-28 2710110552012 602 A K P bl kancelari up 3 dt 17.1.12 pv 17.1.12 fat 49 dt 17.1.12 s 00862019 fh 2 dt 17.1.12
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 62,851 2012-03-01 2012-03-01 3110110552012 600 A K P paga m shkurt 2012 bord 29.2.2012 pl 40 f 35
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,311,493 2012-03-01 2012-03-01 3210110552012 600 A K P paga m shkurt 2012 bord 29.2.2012 pl 40 f 35
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 353,222 2012-03-01 2012-03-01 3010110552012 600 A K P paga m shkurt 2012 bord 29.2.2012 pl 40 f 35
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 232,022 2012-03-13 2012-03-15 6010110552012 600 A K P sig shoq m shkurt 2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 216,621 2012-03-13 2012-03-15 6110110552012 602 A K P tat paga m shkurt 2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 345,953 2012-03-13 2012-03-19 60/10110552012 601 A K P sig shoq m shkurt 2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 12,000 2012-03-08 2012-03-21 4610110552012 602 A K P taks gjyqsore urdh 6.3.2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 192,414 2012-03-09 2012-03-21 3310110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 854,615 2012-03-07 2012-03-21 3510110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA POPULLORE SHA Tirane 5,344 2012-03-09 2012-03-21 4210110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,608,228 2012-03-07 2012-03-21 4110110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 170,652 2012-03-09 2012-03-21 4010110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,098,112 2012-03-07 2012-03-21 3410110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 36,480 2012-03-09 2012-03-23 4410110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 342,108 2012-03-09 2012-03-23 3810110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 15,360 2012-03-09 2012-03-23 3610110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 93,888 2012-03-09 2012-03-23 3910110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 569,208 2012-03-09 2012-03-23 4310110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 55,424 2012-03-09 2012-03-23 3710110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) UNION BANK SHA Tirane 78,912 2012-03-09 2012-03-23 4510110552012 602 A K P honorare dif detyrimeve vleresues testesh urdh 205 dt 5.3.2012 bord 5.3.212
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,000 2012-03-13 2012-03-30 4810110552012 602 A K P rimb shp telef urdh extra 7.3.2012 boird 7.3.2012
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,340 2012-03-13 2012-03-30 4910110552012 602 A K P shp poste fat 1310 dt 26.2.2012 s 87420710
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) REXHA GRUP Tirane 79,999 2012-03-13 2012-03-30 5110110552012 602 A K P sherb ruajtes dhe sig up 78 dt 29.112.2011 p v 30.12.211 kpntr extra 3.1.2012 fat 11 dt 29.2.2012 s 85073018
Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) ABCOM Tirane 85,928 2012-03-13 2012-03-30 5010110552012 602 A K P sherb internet up 4 dt 10.2.2012 pv 15.2.212 kontr 125 dt 15.2.212 fat 105216056 dt 7.3.2012 fat 105215128 dt 16.2.20112