Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) All All 69,655,084.00 278 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 751,997 2012-02-01 2012-02-01 1310870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat Janar 2012 Plan 18 fakt 18
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 254,257 2012-02-01 2012-02-01 1410870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat Janar 2012 Plan 18 fakt 18
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,346 2012-02-01 2012-02-01 1510870012012 606 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat Janar 2012 Plan 18 fakt 18
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 31,224 2012-01-23 2012-02-09 12/1087001/2012 600 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK ,Tel dhjetor 2011 seri 36613080 dt 01.01.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 10,266 2012-01-23 2012-02-09 11/1087001/2012 600 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK ,Tel dhjetor 2011 seri 081186830 dt 01.01.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,192 2012-02-16 2012-02-17 18/110870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , sigurimet 1.7%
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,193 2012-02-16 2012-02-17 18/310870012012 601 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , sigurimet 1.7%
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,530 2012-02-16 2012-02-17 18/51087001/2012/5 606 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Sigurime . dhjetor 2011
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,914 2012-02-16 2012-02-17 1910870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , TAP janar 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 118,430 2012-02-16 2012-02-17 1810870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , sigurimet 9.5%
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 186,994 2012-02-16 2012-02-17 18/210870012012 601 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , sigurimet 15%
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 28,436 2012-02-16 2012-02-17 18/410870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , sigurimet 3%
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 272,344 2012-02-16 2012-02-21 2210870012012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK ,paradhenie dieta gjeneve urdh,4,14.02.2012,bordero 20-24.02.2012,autor.16.02.2012,terheq anduena shyti ,191e*142me nr 024529162
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 27,632 2012-02-27 2012-02-28 26 1087001 2012 600 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK ,Shpenzime celulari Janar 2012 Fat seri 3623067 dt 01.02.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 738,506 2012-03-01 2012-03-01 2910870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat shkurt 2012 Plan 18 fakt 18
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 253,644 2012-03-01 2012-03-01 3010870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat shkurt 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,930 2012-03-01 2012-03-01 3110870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat pun me kontr 1/1
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 130,417 2012-03-08 2012-03-08 3410870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Tatim page m. shkurt
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 166,526 2012-03-08 2012-03-08 3310870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Sigurime shoqerore m. shkurt 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) BESNIK ALLARAJ(L02310016O) Tirane 75,340 2012-02-29 2012-03-15 16 1087001 2012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Blerje mjete pastrimi UP 3 dt 19.01.2012 pv 3/4 dt 20.01.2012 Fat 2 dt 27.01.2012 seri 004641 nr 004642 FH 6 dt 31.01.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 6,187 2012-02-27 2012-03-15 24 1087001 2012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK ,Shpenzime tel Janar 2012 Seri 0081205713 dt 01.02.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,528 2012-02-27 2012-03-15 23 1087001 2012 606 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Tel Janar 2012 Fat seri 704168452 dt 08.02.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) M.E.A.N Tirane 460,000 2012-02-29 2012-03-15 20 1078001 2012. 231 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , bLERJE BORDERO ZYRE. up 3/1 DT 25.01.2012 PV 3/4 DT 26.01.2012 PV 01.02.2012 FAT 8 01.02.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 185,642 2012-02-29 2012-03-15 17 1087001 2012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK Blerje mjete Up 2 dt 19.01.2012 pv 3/4 dt 20.01.2012 Fat 804141729 sdt 24.11.12 Hyrje 6 dt 31.0.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) M.P.A-1 Tirane 467,238 2012-02-29 2012-03-15 21 1087001 2012 231 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Blerje paisje hidrosanitare. UP 4 dt 25.01.2012 pv 3/4 dt 26.01.2012 fat 9 dt 31.2012 serti 72520268 hyrje 7 dt 31.01.12
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 206,386 2012-03-08 2012-03-19 3310870012012* 601 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Sigurime shendetesore m. shkurt 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) TRIO DEFINITION Tirane 31,250 2012-03-05 2012-03-20 27 1087001 2012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Shpenzime pritje percjellje delegacion Urdher 3 dt 09.02.2012 Fature 10 dt 10.02.2012 seri 86618410 kupon tatimor 54 dt 10.02.2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,262 2012-03-05 2012-03-20 25 1087001 2012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK Sherbim postar janar 2012 kontrat sherbimi 143 dt 16.04.2004 fat 1112 dt 26.01.2012 seri 87429662 kodi 143
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) ELINDA MORINA Tirane 36,000 2012-03-05 2012-03-20 28 1087001 2012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK Blerje gome makine UP 6 dt 20.02.2012 pv 3/4 dt 20.02.2012 fat 12 dt 20.02.2012 seri 3604431 Fhyrje 9 dt 22.02.2011
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,334 2012-03-08 2012-03-21 3510870012012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK ,Sherbim postar fat.1406dt. 26.2.2012ser. 87420606 klienti 143
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 25,167 2012-03-20 2012-03-21 3810870012012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , SHPENZIME CELUARI FAT NR SER 36632805 DT 1.3.2012 KLIENTI C1004995
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 254,948 2012-07-02 2012-07-02 8310870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK. paga qershor 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,930 2012-07-02 2012-07-02 8410870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK. paga me kontrate qershor 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 741,720 2012-07-02 2012-07-02 8210870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK. paga qershor 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,894 2012-07-02 2012-07-02 8510870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK. paga me kontrate qershor 2012
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) DREJT. RAJONALE SHERB. TRANSPORTIT Tirane 6,240 2012-03-20 2012-04-02 36108700012012 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , TAKSA RREGJISTRIMI UR NR 2766 DT 13.3.2012 FAT TATIMORE 111/TDT 13.3.2012 SER 00403426
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 741,325 2012-04-02 2012-04-02 3910870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat M. MARS 2012 N. PUNNJ PLAN 18 FAKT 14
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,930 2012-04-02 2012-04-02 4010870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , Pagat M. MARS 2012 N. PUNNJ 1 PAGA ME KONTRATE
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,050 2012-03-15 2012-04-02 371087001212 602 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK terheqje e limitit te arkes urdhri ekstra dt 13.3.2012 terheqja nga ANDUENA SHYTI NR75718200
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 254,541 2012-04-02 2012-04-02 4010870012012 600 AGJENSIA PROKURIM PUBLIK , PAGAT M. MARS 2012 N PUNJ PLAN 18 FAKT. 4