Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) All All 74,677,628.00 448 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,318,453 2012-02-01 2012-02-01 2410260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "page muajin JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun.pl/fakt 46/45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UNION BANK SHA Tirane 567,055 2012-02-01 2012-02-01 2210260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "page muajin JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun.pl/fakt 46/45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) EAGLE MOBILE Tirane 76,638 2012-02-06 2012-02-06 2410260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane fat muajin dhjetor 2011 seri 36609165 nr.klienti c1004294
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 40,895 2012-02-13 2012-02-13 29/1 1026060 2012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "sig.1.7 % muajin janar 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 360,843 2012-02-13 2012-02-13 29/3 1026060 2012 601 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "sig.15 % muajin janar 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 40,895 2012-02-13 2012-02-13 29/2 1026060 2012 601 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "sig.1.7 % muajin janar 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 238,912 2012-02-13 2012-02-13 28 1026060 2012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "tatim page janar 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 228,534 2012-02-13 2012-02-13 29 1026060 2012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "sig.9.5 % muajin janar 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 19,050 2012-02-23 2012-02-28 34 1026060 2012 1026060 602 A.M.P.T. Energji elektrike Janar 2012 Nr fat 114388051 dt 02.02.2012 nr Kontrate E99292
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,220 2012-02-23 2012-02-28 33 1026060 2012 602 A.M.P.T. Telefon Janar 2012 Fature seri 704172809 nr Klienti 1371488048
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 20,730 2012-02-23 2012-02-28 36 1026060 2012 1026060 602 A.M.P.T. Energji elektrike Janar 2012 Nr fat 113981252 dt 02.02.2012 nr kontrate A53
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,368 2012-02-23 2012-02-28 31 1026060 2012 602 A.M.P.T. Uji Janar 2012 Fature seri 1026096 dt 28.01.2012 nr Kontrate 60023
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 75,734 2012-02-23 2012-02-28 35 1026060 2012 1026060 602 A.M.P.T. Energji elektrike Janar 2012 Nr fat 114630367 dt 02.02.2012 nr kontrate L216452
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,810 2012-02-23 2012-02-28 30 1026060 2012 602 A.M.P.T. Uji Janar 2012 Fature seri 120135946211 dt 28.01.2012 nr Kontrake 3594621
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,776 2012-02-23 2012-02-28 37 1026060 2012 1026060 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "telefon "janar 2012 Pogradec ,fat seri 704204650 kl.1636390641
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,270,975 2012-03-01 2012-03-01 39 1026060 2012 600 A.M.P.T. Pagat Shkurt 2012 Nr punonjesve Plan 46 Fakt 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UNION BANK SHA Tirane 543,956 2012-03-01 2012-03-01 38 1026060 2012 600 A.M.P.T. Pagat Shkurt 2012 Nr punonjesve Plan 46 Fakt 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) EAGLE MOBILE Tirane 70,061 2012-03-05 2012-03-07 40 1026060 2012 600 A.M.P.T. TELEFON F AT SERI 36619189 DT 01.02.2012 KOD KLIENTI C1004294
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,839 2012-02-23 2012-03-08 32 1026060 2012 602 A.M.P.T. Telefon Janar 2012 Fature seri 704180967 nr Klienti 1278484397
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 235,019 2012-03-15 2012-03-16 4610260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "tatim page shkurt 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 660,592 2012-03-15 2012-03-19 46 1026060 2012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "sig shkurt 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,000 2012-03-06 2012-03-21 45 1026060 2012 602 A.M.P.T. sHEERBIM POSTE fAT 1454 DT 26.02.2012 SERI 87420654
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ABCOM Tirane 19,000 2012-03-06 2012-03-21 41 1026060 2012 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane iNTERNET up 2/1 DT 01.02.2012 KONTRAT 01.02.2012 FAT NR 105215760 DT 29.02.2012 SHKURT 2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) SSX Tirane 119,520 2012-03-06 2012-03-21 42 1026060 2012 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Sherbim ruajtje AMP uRDHER NR 4 DT 01.02.2012 KONTR 24 Dt 03.02.2012 fat 27 dt 29.02.2012 bseri 89272054
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 128,943 2012-03-06 2012-03-21 43 1026060 2012 602 A.M.P.T. Pagese ndihme kordinatore te NFP Ub 4 dt 06.02.2012 Marrveshja EEA-AMP KESTI II 2012 3312/B2011 bORDERO DT 05.03.2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 163,715 2012-07-02 2012-07-02 11910260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane PAGA QERSHOR 2012,NP PLAN 46,FAKT 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UNION BANK SHA Tirane 637,077 2012-07-02 2012-07-02 11710260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane PAGA QERSHOR 2012,NP PLAN 46,FAKT 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,059,395 2012-07-02 2012-07-02 11810260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane PAGA QERSHOR 2012,NP PLAN 46,FAKT 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) EAGLE MOBILE Tirane 79,914 2012-07-06 2012-07-09 12010260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane . lik ft cel nr kl c 1004294
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 81,496 2012-03-20 2012-04-02 53 1026060 2012 1026060 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Energji elektri fat 115610782 09.03.2012 kontrat L020073216452
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,351 2012-04-02 2012-04-02 58 1026060 2012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Pagat mars 2012 Nr pun plan 46 fakt 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 18,949 2012-03-20 2012-04-02 52 1026060 2012 1026060 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Energji elektri nr fat 115506183 dt 09.03.2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,087 2012-03-20 2012-04-02 48 1026060 2012 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Telefon seri 704647992 dt 06.03.2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 11,860 2012-03-20 2012-04-02 50 1026060 2012 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane UJE fat 120235946211 dt 28.02.2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,519 2012-03-20 2012-04-02 55 1026060 2012 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane telefon shkurt 2012 fat seri 704616280 dt 16.03.2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 900 2012-03-20 2012-04-02 51 1026060 2012 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane UJE fat 1039770 dt 29.02.2012 nr kontrat 60023
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) UNION BANK SHA Tirane 529,654 2012-04-02 2012-04-02 56 1026060 2012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Pagat mars 2012 Nr pun plan 46 fakt 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,214,918 2012-04-02 2012-04-02 57 1026060 2012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Pagat mars 2012 Nr pun plan 46 fakt 45
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 20,260 2012-03-20 2012-04-02 54 1026060 2012 1026060 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Energji elektri Nr fat 115056347 dt 09.03.2012
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 42,338 2012-03-20 2012-04-02 49 1026060 2012 602 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane Telefon Seri 704639835 dt 06.03.2012