Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) All All 36,442,270.00 179 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 155,000 2012-01-30 2012-01-30 14/1017126/2012 602,AKSHE,DIETA,UMM 916/1 D 3/2/11,LIST PAGESE 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,920 2012-02-01 2012-02-01 1610171262012 600,AKSHE,USHQIME JANAR 2012,LIST PAGESE 2012,VKM 524 D 30/7/04
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 75,797 2012-02-01 2012-02-01 1710171262012 600 AKSHE EAGLE KLI C1005033 FAT TETOR-DHJETOR2011
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,239,678 2012-02-01 2012-02-01 1510171262012 600,AKSHE,PAGA JANAR 2012,LIST PAGESE 2012,NP23/23
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 151,672 2012-02-16 2012-02-17 2310171262012 600 AKSHE, TATIME JANAR 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 433,656 2012-02-16 2012-02-17 2210171262012 600+601 AKSHE SIG JANAR 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,254,926 2012-03-01 2012-03-01 2410171262012 600,AKSHE.PAGA SHKURT 2012,LIST PAGESE 2012,NP 23/23
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 48,300 2012-02-24 2012-03-13 1210171262012 602 AKSHE TEL KLI 1208684330 KLI 1325084406 FAT JANAR 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 48,314 2012-02-24 2012-03-13 1810171262012 1017126 602 AKSHE ENERGJI KON NR C47293,C47285,C47284,C47281 FAT KORRIK-GUSHT 2011
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 52,884 2012-02-24 2012-03-13 2010171262012 602 AKSHE TEL KLI 1208684330KLI 1325084406 FAT SHTATOR 2011
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 53,807 2012-02-24 2012-03-13 2110171262012 1017126 602 AKSHE ENERGJI KON NR C47293,C47285,C47284,C47281 FAT JANAR 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 32,576 2012-03-13 2012-03-15 2610171262012 600 AKSHE TEL EAGLE KLI C1005033 FAT SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 154,855 2012-03-13 2012-03-15 3210171262012 600 AKSHE TATIME SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,970 2012-03-13 2012-03-15 31101712620122 600 AKSHE SIG SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,045 2012-03-13 2012-03-15 31101712620123 600 AKSHE SIG SHENDET SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 145,546 2012-03-13 2012-03-15 3110171262012 600 AKSHE SIG SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,045 2012-03-13 2012-03-19 31101712620124 601 AKSHE SIG SHENDET SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 229,810 2012-03-13 2012-03-19 31101712620121 601 AKSHE SIG SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-03-05 2012-03-20 2710171262012 602,AKSHE,DIETA,UMM 916/1 D 3/2/11,LIST PAGESE shkurt 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 47,656 2012-03-05 2012-03-20 1910171262012 602 AKSHE SIG MJETI UP NR 708 DT 27/1/2012 PV DT 30/1/2012 FAT NR 341 DT 24/2/2012 NR 340 DT 27/2/2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 26,820 2012-03-13 2012-03-20 10171262012 600+602 AKSHE AMC KOD AB 110068665 ERALD DERVISHI FAT JANAR-SHKURT 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,000 2012-03-05 2012-03-20 2810171262012 602,AKSHE,DIETA,UMM 916/1 D 3/2/11,LIST PAGESE shkurt 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,560 2012-03-05 2012-03-20 2510171262012 600,AKSHE, K/USHQIME LIST PAGES SHKURT 2012 VKM 524 D 30/7/04
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 43,240 2012-03-13 2012-03-30 2110171262012/ 1017126 602 AKSHE ENERGJI KON NR C-47293,C47285,C47284,C47281FAT NENTOR 2011
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 56,597 2012-07-02 2012-07-02 6910171262012 600,AKSHE.PAGA Qershor 2012,LIST PAGESE 2012,NP 22/22
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,207,288 2012-07-02 2012-07-02 6510171262012 600,AKSHE.PAGA Qershor 2012,LIST PAGESE 2012,NP 22/22
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 20,899 2012-07-04 2012-07-05 6810171262012 600 AKSHE TEL EAGLE Janar 2012 Me nr Klienti C1005033
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,298,414 2012-04-02 2012-04-02 3310171262012 600,AKSHE.PAGA MARS 2012,LIST PAGESE 2012,NP 23/23
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,160 2012-04-02 2012-04-11 3410171262012 602,AKSHE, K/USHQIME LIST PAGES MARS 2012 VKM 524 D 30/7/04
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,000 2012-04-02 2012-04-11 3810171262012 600,AKSHE.DIETA AUTORIZIM MM NR 916/1 DT 3/2/2011 LIST PAGES MARS 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 58,158 2012-04-18 2012-04-19 3610171262012 1017126 602,akshe,energji,kontr c 47293,fat 115037042,kontr c 47285 fat 115047734,kontr c 47284 fat 115050268,kont c 47281,fat 115052609
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 169,472 2012-04-18 2012-04-19 4210171262012 600,akshe,tatim mars 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 233,398 2012-04-18 2012-04-19 41/110171262012 601,akshe,sig shoq mars 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 151,789 2012-04-18 2012-04-19 4110171262012 600,akshe,sig shoq mars 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,452 2012-04-18 2012-04-19 41/210171262012 601,akshe,sig shend mars 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 24,295 2012-04-18 2012-04-19 3510171262012 600,akshe,tel,klient c1005033,fat 1-29/2/12
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,451 2012-04-18 2012-04-19 41/310171262012 600,akshe,sig shend mars 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 24,938 2012-05-02 2012-05-03 4810171262012 600 AKSHE TEL EAGLE KLI C1005033 FAT PRILL 2012
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,417,690 2012-05-02 2012-05-03 4610171262012 600,AKSHE.PAGA PRILL 2012,LIST PAGESE 2012,NP 23/23
Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,920 2012-05-02 2012-05-09 4710171262012 602,AKSHE, K/USHQIME LIST PAGES PRILL 2012 VKM 524 D 30/7/04