Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia e Akreditimit (3535) All All 92,434,422.00 479 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 689,485 2012-02-01 2012-02-01 910110532012 600 AAA-ja paga Janar 2012 nr 15;14 lp 1.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,181 2012-02-01 2012-02-01 1010110532012 600 AAA-ja paga Janar 2012 nr 15;1 lp 1.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 92,532 2012-02-16 2012-02-17 2510110532012 600 AAA-ja tatim janar 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 150,707 2012-02-16 2012-02-17 24/10110532012 600 AAA-ja sig shoq JANAR 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 101,075 2012-02-16 2012-02-17 2410110532012 600 AAA-ja sig shoq JANAR 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) NO LIMITS Tirane 405,000 2012-02-16 2012-02-21 2310110532012 602-AAA-ja botime up 1.12.11 pv 9.12.11 f 14.12.11 s 89166963 fh 14.12.2011
Agjensia e Akreditimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 768 2012-02-16 2012-02-21 22/10110532012 602-AAA-ja posta janar 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) DIPLOMAT H Y Tirane 419,600 2012-02-21 2012-02-22 2610110532012 602-AAA-ja detyrime nga viti kaluar up 20.11.11 pv 20.11.11 f 24.11.11 ; 25.11.11 s 88716450 88616601
Agjensia e Akreditimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,900 2012-02-21 2012-02-22 2810110532012 602-AAA-ja tel janar 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,227 2012-02-21 2012-02-22 2710110532012 602-AAA-ja tel janar 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 12,600 2012-02-23 2012-02-23 2910110532012 602-AAA-ja abonime up 5.01.2012 pv 5.01.2012 f 10.01.2012 s 70563896
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,483 2012-02-23 2012-02-23 3010110532012 602-AAA-ja sh up 5.01.2012 pv 5.01.2012 lp 31.01.2012 tatim ne burim
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,387 2012-02-23 2012-02-23 3110110532012 602-AAA-ja tatim
Agjensia e Akreditimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,657 2012-03-01 2012-03-02 5110110532012 600 AAA-ja paga shkurt 2012 nr 15;1 lp 1.03.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 669,967 2012-03-01 2012-03-02 5010110532012 600 AAA-ja paga shkurt 2012 nr 15;14 lp 1.03.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 83,933 2012-03-07 2012-03-08 63/10110532012 600 AAA-ja sig shoqer 9.5% shkurt 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 90,508 2012-03-07 2012-03-08 64/10110532012 600 AAA-ja tatim page shkurt 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,040 2012-03-07 2012-03-09 63/2/10110532012 601+600 AAA-ja sig shoqer 3.4% shkurt 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 44,255 2012-02-24 2012-03-13 4310110532012 602 AAA-ja tatim
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 81,369 2012-02-24 2012-03-13 3910110532012 602 AAA-ja honorare k 21.11.2011 lp 10.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2012-02-24 2012-03-13 3310110532012 602 AAA-ja tatim
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,811 2012-02-24 2012-03-13 3410110532012 602 AAA-ja honorare k 5.12.11 lp 16.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,031 2012-02-24 2012-03-13 3810110532012 602 AAA-ja tatim
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,330 2012-02-24 2012-03-13 3710110532012 602 AAA-ja honorare k 12.12.2011 lp 16.2.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 158,454 2012-02-24 2012-03-13 4010110532012 602 AAA-ja honorare k 12.12.2011 lp 16.2.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,848 2012-02-24 2012-03-13 3510110532012 602 AAA-ja honorare k 28.10.2011 lp 16.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 94,216 2012-02-24 2012-03-13 4210110532012 602 AAA-ja honorare k 12.12.2011 lp 16.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 11,241 2012-02-24 2012-03-13 3610110532012 602 AAA-ja honorare k 12.12.2011 lp 16.2.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 64,238 2012-02-24 2012-03-13 4110110532012 602 AAA-ja honorare k 21.11.2011 lp 16.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 36,000 2012-02-24 2012-03-13 3210110532012 602 AAA-ja honorare k 15.10.2011 lp 2.12.2011
Agjensia e Akreditimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,047 2012-03-01 2012-03-15 4510110532012 602 AAA-ja honorare kontr 133/2,78/2,213/2 dt 29.09.2011 liste dt 28.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,600 2012-03-01 2012-03-15 4410110532012 602 AAA-ja lik bilance +gj arke urdh prok nr 6 dt 05.01.2012 proc verb dt17.02.2012 fat 66 dt 17.02.2012 seri 8523 ,urdh gjendje arke nr 6 dt 14.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,387 2012-03-01 2012-03-15 4/910110532012 602 AAA-ja tatim pastrimi bordero dt 01.03.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,973 2012-03-01 2012-03-15 4/610110532012 602 AAA-ja tatim honorare kontr 212/2,183/4,211/2, dt 29.09.2011 liste dt 28.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,483 2012-03-01 2012-03-15 4810110532012 600 AAA-ja paga shkurt 2012 up 5.01.2012 pv 5.01.2012 lp 1.03.2012 tatim ne burim 10%
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,681 2012-03-01 2012-03-15 4710110532012 602 AAA-ja honorare kontr 212/2,183/4,211/2, dt 29.09.2011 liste dt 28.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 132,523 2012-03-07 2012-03-19 63/1/10110532012 601 AAA-ja sig shoqer 15% shkurt 2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 37,470 2012-03-07 2012-03-21 57/10110532012 602 AAA-ja honorare kontr 255/2;220/3;221/4;41/8 dt 05.12.2011;12.12.2011;15.09.2011 shkrese 255/3;221/6;41/9 dt 02.03.2012;16.02.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 199,359 2012-03-07 2012-03-21 54/10110532012 602 AAA-ja honorare janar 2012 shkrese 71 dt 05.03.2012 liste 05.03.2012
Agjensia e Akreditimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 177,726 2012-03-07 2012-03-21 60/10110532012 602 AAA-ja honorare kontr 78/2;194/2;221/2;282/2;218/3dt 28.04.2011,15.09.2011,29.09.2011,21.11.2011,21.10.2011 liste