Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) All All 17,620,194.00 242 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,888 2012-02-01 2012-02-01 1010100992012 600 A A P S K page janar 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa janar 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 368,985 2012-02-01 2012-02-01 1010100992012 600 A A P S K page janar 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa janar 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 82,888 2012-02-01 2012-02-01 910100992012 600 A A P S K page janar 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa janar 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 30,691 2012-02-14 2012-02-14 1210100992012 1010099 602 A A P S K shpenz CEZ janar 2012 kontr nr 157385 fat nr sr 114801421 dt 26.01.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,190 2012-02-14 2012-02-14 1310100992012 602 A A P S K shpenz uje fat nr 1201-119104-1-1 dt 31.01.2012 fat nr 1201-119105-1-1 dt 31.01.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 160,430 2012-02-16 2012-02-17 1810100772012 600+601 A A P S K sig shoq janar 2012 listepagesa janar 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 63,956 2012-02-16 2012-02-17 1710100992012 600+601 A A P S K tatim page janar 2012 listepagesa janar 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AGRON HASANKOLLI Tirane 133,600 2012-02-14 2012-02-20 1510100992012 602 A A P S K blerje kancelari up nr 112 dt 18.01.2012 pv dt 27.01.2012 fat nr 4 dt 1.02.2012 sr nr 854495588 fh nr 1 dt 1.02.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 63,225 2012-02-14 2012-02-20 1610100992012 1010099 602 A A P S K shpenz mirembajtje godine + ngrohje vendim asambleje dt 5.10.2007 fat nr 117 dt 2.02.2012 sr nr 00625967
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) TIRANA INTERNATIONAL DEVELOPMERT Tirane 3,780 2012-02-14 2012-02-20 1410100992012 602 A A P S K shpenz tel fat nr 80 dt 3.02.2012 sr nr 71810280
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 25,418 2012-02-22 2012-02-23 1910100992012 602 A A P S K celular janar 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,798 2012-03-01 2012-03-02 2110100992012 600 A A P S K page shkurt 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa shkurt 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,798 2012-03-01 2012-03-02 2210100992012 600 A A P S K page shkurt 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa shkurt 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 356,846 2012-03-01 2012-03-02 2010100992012 600 A A P S K page shkurt 2012 nr i punoni=8/8 listepagesa shkurt 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 167,415 2012-03-19 2012-03-20 3110100772012 600+601 A A P S K sig shoq shkurt 2012 listepagesa shkurt 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,169 2012-03-19 2012-03-20 2810100992012 600 A A P S K page e prapambetur,liste dt 19.03.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 65,955 2012-03-19 2012-03-20 3010100992012 600+601 A A P S K tatim page shkurt 2012 listepagesa shkurt 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 74,050 2012-03-07 2012-03-21 2510100992012 602 A A P S K MIREMBAJTJE RRJETI VENDIM 05.10.07 FAT 195 DT 03.03.12 SR 01505645
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 78,000 2012-03-07 2012-03-21 2310100992012 602 A A P S K PROGRAM FINAN FAT 186 DT 28.02.12 SR 88609496 PV 23.02.12 UP 279 DT 22.02.12
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,398 2012-03-07 2012-03-21 2410100992012 602 A A P S K POSTA FAT 1356 DT 26.02.12 SR 87420506
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,058 2012-03-23 2012-03-26 3210100992012 600+602 A A P S K kodi 1043115 celular shkurt 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 327,247 2012-07-03 2012-07-03 6910100992012 600 A A P S K . page qershor 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,798 2012-07-03 2012-07-03 7010100992012 600 A A P S K . page qershor 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 123,927 2012-07-03 2012-07-03 7110100992012 600 A A P S K . page qershor 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) TIRANA INTERNATIONAL DEVELOPMERT Tirane 3,669 2012-03-19 2012-04-02 2710100992012 602 A A P S K telefon,fat nr 124 dt 03.03.2012,seri 85218774
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,200 2012-03-19 2012-04-02 2610100992012 602 A A P S K uje,fat 119104 dt 29.02.2012,119105 dt 29.02.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 34,572 2012-03-19 2012-04-02 2910100992012 1010099 602 A A P S K energji,kontrate 157385,157408,fat dt 23.02.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,798 2012-04-02 2012-04-03 3410100992012 600 A A P S K page mars 2012 nr i punonj = 9/9 listepagesa mars 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 341,147 2012-04-02 2012-04-03 3610100992012 600 A A P S K page mars 2012 nr i punonj = 9/9 listepagesa mars 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,798 2012-04-02 2012-04-03 3510100992012 600 A A P S K page mars 2012 nr i punonj = 9/9 listepagesa mars 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 167,415 2012-04-13 2012-04-16 4210100992012 600+601 A A P S K sig shoq mars 2012 listepagesa mars 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 65,955 2012-04-13 2012-04-16 4110100992012 600 A A P S K tatim page mars 2012 listepagesa mars 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,390 2012-04-13 2012-04-18 4010100992012 602 A A P S K shpenz uje fat nr 1203-119104-1-1 dt 30.03.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) TIRANA INTERNATIONAL DEVELOPMERT Tirane 3,637 2012-04-13 2012-04-23 3910100992012 602 A A P S K shpenz tel fiks fat nr 167 dt 4.04.2012 sr nr 85218667
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 64,782 2012-04-13 2012-04-23 3710100992012 602 A A P S K mirembajtje godine +ngrohje vendim i asamblese dt 5.10.2007 fat nr 268 dt 2.04.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,552 2012-04-13 2012-04-23 3810100992012 602 A A P S K shpenz poste fat nr 1658 dt 26.03.2012 sr nr 02148708
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 83,979 2012-05-02 2012-05-02 4810100992012 600 A A P S K page prill 2012 nr i punonj=9/9 listepagesa prill 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 357,824 2012-05-02 2012-05-02 4710100992012 600 A A P S K page prill 2012 nr i punonj=9/9 listepagesa prill 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 83,979 2012-05-02 2012-05-02 4610100992012 600 A A P S K page prill 2012 nr i punonj=9/9 listepagesa prill 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,552 2012-05-08 2012-05-11 38 10100992012 602 A A P S K shpenz postar fat nr 1658 dt 26.03.2012 sr nr 02148708