Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) All All 28,138,252.00 227 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 27,985 2012-02-01 2012-02-01 1610120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA E TIRANES Tirane 88,548 2012-02-01 2012-02-01 1810120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 49,898 2012-02-01 2012-02-01 1710120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 420,770 2012-02-01 2012-02-02 1510120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 207,660 2012-02-14 2012-02-14 2210120852012 600+601 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Sig Shoqerore Muaj Janar 2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 76,590 2012-02-14 2012-02-14 2310120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tatim Page Muaj Janar 2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 19,512 2012-02-14 2012-02-14 1910120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tel Janar 2012 Nr Klienti C 1001436500000
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) SKENDERI G Tirane 94,340 2012-02-14 2012-02-20 2010120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Blerje me Up 2 dt 01.02.2012 pv dt 01.02.2012 fat 302 dt 01.02.2012 fh 2 dt 01.02.2012
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,700 2012-02-14 2012-02-20 2010120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Dieta me Ur. i Min. 650/1 dt 01.02.2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 21,380 2012-02-14 2012-02-20 2110120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Dieta me Ur. i Min. 650/1 dt 01.02.2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,585 2012-02-15 2012-02-20 2410120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Blerje Euro me Ur 632/1 09.02.2012 Autorizim dt 15.02.2012
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,500 2012-02-22 2012-02-23 2710120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Honorare me Ur. i Min. 650/1 dt 01.02.2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) SKENDERI G Tirane 94,340 2012-02-22 2012-02-23 2610120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Blerje me Up 2 dt 01.02.2012 pv dt 01.02.2012 fat 302 dt 01.02.2012 fh 2 dt 01.02.2012
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2012-02-22 2012-02-23 2810120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Honorare me Ur. i Min. 650/1 dt 01.02.2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,681 2012-02-22 2012-02-23 2510120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tel Janar 2012 Nr Klienti 1335286207
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 66,762 2012-03-01 2012-03-02 3010120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 387,451 2012-03-01 2012-03-02 2910120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 49,900 2012-03-01 2012-03-02 3110120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA E TIRANES Tirane 88,548 2012-03-01 2012-03-02 3210120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Shkurt 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 26,547 2012-03-15 2012-03-16 3310120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tel Shkurt 2012 Nr Klienti C 1001436500000
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 76,980 2012-03-15 2012-03-16 3510120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tatim Page Muaj Shkurt 2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 208,748 2012-03-15 2012-03-19 3410120852012 600+601 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Sig Shoqerore Muaj Shkurt 2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 431,605 2012-07-02 2012-07-02 7610120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA qershor 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 15,041 2012-07-02 2012-07-02 7910120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK telefon maj 2012
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 65,134 2012-07-02 2012-07-02 7810120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA qershor 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 151,949 2012-07-02 2012-07-02 7710120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA qershor 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 162,910 2012-04-03 2012-04-03 3510120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 15,516 2012-04-03 2012-04-03 3710120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tel Shkurt 2012 Nr Klienti C 1001436500000
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 47,242 2012-04-03 2012-04-03 3610120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 387,194 2012-04-03 2012-04-03 3410120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Mars 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,844 2012-04-03 2012-04-12 3810120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tel Shkurt 2012 Nr Klienti 1335286207
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 76,666 2012-04-17 2012-04-18 4310120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tatim Page Muaj mars 2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 207,872 2012-04-17 2012-04-18 4210120852012 600+601 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Sig Shoqerore Muaj Mars 2012 me bordero
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,000 2012-04-06 2012-04-13 3910120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Dieta Janar 2012 ME BORDERO
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) AGIM KADIU Tirane 78,900 2012-04-06 2012-04-13 3610120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Sherbim me Ur 3 dt 04.04.2012 pv 05.04.2012 fat 34 dt 06.04.2012
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,560 2012-04-06 2012-04-13 4010120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Dieta Janar 2012 ME BORDERO
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 29,396 2012-05-02 2012-05-03 4810120852012 602 Agj. SH .ARKEOLOGJIK Tel Shkurt 2012 Nr Klienti C 1001436500000
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 157,496 2012-05-02 2012-05-03 4610120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 414,673 2012-05-02 2012-05-03 4410120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 75,552 2012-05-02 2012-05-03 4510120852012 600 Agj. SH .ARKEOLOGJIK PAGA Prill 2012 ME BORDERO NR IPUNONJESVE PL 13 FAKT 13