Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) All All 33,714,953,135.56 259 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 121,250,000 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/5 obl 5 vj emetuar dt. 08.08.2007
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 98,370,000 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/2 obl 5 vj emetuar dt. 08.02.2008
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 85,262,000 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/3 obl 5 vj emetuar dt. 08.08.2008
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 47,350,000 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/8 obl 5 vj emetuar dt. 08.02.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 135,000,000 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/6 obl 5 vj emetuar dt. 08.02.2008
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 67,875,000 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/7 obl 5 vj emetuar dt. 08.08.2008
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 181,450,844 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/4 obl 5 vj emetuar dt. 08.02.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 82,129,250 2012-02-08 2012-02-08 08.02.2012/1 obl 5 vj emetuar dt. 08.08.2007
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 183,392,000 2012-02-09 2012-02-09 09.02.2012/4 obl 5 vj emetuar dt. 09.02.2007
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 166,392,000 2012-02-09 2012-02-09 09.02.2012/2 obl 2 vj emetuar dt. 09.02.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 105,620,000 2012-02-09 2012-02-09 09.02.2012/1 obl 2 vj emetuar dt. 09.02.2009
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 155,333,500 2012-02-09 2012-02-09 09.02.2012/3 obl 5 vj emetuar dt. 09.08.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 136,189,305 2012-02-13 2012-02-13 13.02.2012/1 obl 5 vj emetuar dt. 13.08.2009
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 92,400,000 2012-02-20 2012-02-20 20.02.2012/1 obl 2 vj emetuar dt. 09.02.2009
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 119,700,000 2012-02-21 2012-02-21 21.02.2012/1 obl 2 vj emetuar dt. 21.02.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 151,725,000 2012-02-22 2012-02-22 22.02.2012/2 obl 2 vj emetuar dt. 22.08.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 182,000,000 2012-02-22 2012-02-22 22.02.2012/1 obl 2 vj emetuar dt. 22.02.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 146,125,000 2012-03-20 2012-03-20 20.03.2012/1 obl 2 vj emetuar dt. 20.09.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 137,375,000 2012-03-21 2012-03-21 21.03.2012/1 obl 2 vj emetuar dt. 21.03.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 132,600,000 2012-03-23 2012-03-23 23.03.2012 obl 2 vj emetuar dt. 22.09.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 131,225,000 2012-03-23 2012-03-23 23.03.2012/2 obl 2 vj emetuar dt. 23.03.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 80,587,500 2012-07-04 2012-07-04 04.07.2012 interesa obl 3 vj emetuar dt. 04.07.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 144,000,000 2012-07-05 2012-07-05 05.07.2012 interesa obl 3 vj emetuar dt. 05.01.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 182,400,000 2012-07-05 2012-07-05 05.07.2012/1 interesa obl 3 vj emetuar dt. 05.07.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 51,044,040 2012-07-06 2012-07-06 06.07.2012 interesa obl 3 vj emetuar dt. 04.07.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 133,500,000 2012-07-09 2012-07-09 09.07.2012 interesa obl 3 vj emetuar dt. 07.01.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 110,886,540 2012-04-05 2012-04-05 05.04.2012/2 obl 3 vj emetuar dt. 05.10.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 101,475,000 2012-04-05 2012-04-05 05.04.2012/1 obl. 3 vj emetuar dt. 05.10.2009
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 120,125,000 2012-04-06 2012-04-06 06.04.2012/1 obl 3vj emetuar dt. 06.04.2009
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 40,141,920 2012-04-09 2012-04-09 09.04.2012/1 obl 3vj emetuar dt. 07.04.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 85,800,000 2012-04-20 2012-04-20 20.04.2012/1 obl 2vj emetuar dt. 20.10.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 123,750,000 2012-04-23 2012-04-23 23.04.2012/1 obl 2vj emetuar dt. 21.10.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 150,775,000 2012-04-23 2012-04-23 23.04.2012/2 obl 2vj emetuar dt. 21.04.2011
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 100,625,000 2012-04-19 2012-04-19 19.04.2012/1 obl 2vj emetuar dt. 19.04.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 85,411,000 2012-05-03 2012-05-03 03.05.2012/1 pagese interesi obl 5 vj.emetuar dt 03.05.2010
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 83,549,000 2012-05-07 2012-05-07 07.05.2012 interesa obl5 vj. emetuar dt. 07.05.2008
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 69,375,000 2012-05-07 2012-05-07 07.05.2012/1 interesa obl5 vj. emetuar dt. 07.05.2008
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 9,776,800 2012-05-08 2012-05-08 08.05.2012/4 interesa obl5 vj. emetuar dt. 08.11.2007
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 218,810,250 2012-05-08 2012-05-08 08.05.2012 interesa obl5 vj. emetuar dt. 08.05.2007
(T) Sherbimi i Borxhit (0000) BANKA E SHQIPERISE / TIRANE Unspecified 229,122,500 2012-05-08 2012-05-08 08.05.2012/2 interesa obl5 vj. emetuar dt. 08.05.2009