Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) All All 2,088,738,867.00 966 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,177,294 2012-02-01 2012-02-01 1110051172012 1005117 azhbr paga nr pl102f96
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 115,377 2012-02-20 2012-02-20 15/210051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 639,992 2012-02-20 2012-02-20 1510051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 114,525 2012-02-20 2012-02-20 15/310051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 679,488 2012-01-20 2012-02-20 1610051172012 1005117 azhbr tatim 1,list pagesa
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,018,052 2012-02-20 2012-02-20 15/110051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 231,557 2012-02-23 2012-02-24 1310051172012 1005117 azhbr cel dhjetor2011,s36608994,01.01.2012,
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 129,958 2012-02-23 2012-02-28 1410051172012 1005117 azhbr dieta urdh.sek.per.9,18.01.2012,ur.br.12,07.02.2012,f86,19.01.2012,s88159336,bordero
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,451 2012-02-23 2012-02-28 1010051172012 1005117 azhbr tel fs703754313,06.01.2012,ab1360484875
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 10,000 2012-02-23 2012-02-28 1210051172012 1005117 azhbr cel dhjetor2011,ab833181
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,116,641 2012-03-01 2012-03-02 1710051172012 1005117 azhbr paga nr pl102f96
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 630,944 2012-03-12 2012-03-13 2210051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet shkurt2012,lista
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 666,512 2012-03-12 2012-03-13 2310051172012 1005117 azhbr tatim page shkurt 2012,
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 112,906 2012-03-12 2012-03-13 22/110051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet shkurt2012,lista
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 112,906 2012-03-12 2012-03-19 22/210051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet shkurt2012,lista
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 996,228 2012-03-12 2012-03-19 22/310051172012 1005117 azhbr sig.shoq e shendet shkurt2012,lista
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 197,369 2012-03-21 2012-03-23 1910051172012 1005117 azhbr shp.cel.fs 36619023,01.02.2012 janar2012,ab833181
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,476,691 2012-07-02 2012-07-02 6310051172012 1005117 azhbr paga qershor 2012 nr pl102f96 listepagesa
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,749,334 2012-07-02 2012-07-02 6210051172012 1005117 azhbr paga qershor 2012 nr pl102f96 listepagesa
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 36,000 2012-07-04 2012-07-04 5810051172012 1005117 azhbr subvensione per mbjellje te reja te 2011 VKM nr 41 dt 11.01.2012 listepagesa nr 57 dt 4.07.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 242,108 2012-07-05 2012-07-06 6410051172012 1005117 azhbr SHP TEL CEL FAT NR 36658365 DT 1.06.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 186,825 2012-06-22 2012-07-13 5910051172012 1005117 azhbr dieta urdh nr 34 dt 21.06.2012 bordero
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,348 2012-06-22 2012-07-13 5810051172012 1005117 azhbr dieta urdh nr 34 dt 21.06.2012 bordero
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,040 2012-06-22 2012-07-13 6010051172012 1005117 azhbr dieta me jashte urdh sekr te pergjith nr 180 dt 5.06.2012 urdh drejt nr 34/1 dt 21.06.2012 bordero
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,180,765 2012-04-02 2012-04-03 2510051172012 600 AZHBR PAGA BAZE MARS2012,PL102F96
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 10,000 2012-03-21 2012-04-10 1810051172012 1005117 azhbr shp.cel.fs 36619023,01.02.2012lik.pjesor janar2012,ab833181
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 158,448 2012-03-21 2012-04-10 2410051172012 1005117 azhbr dieta urdh.18,19.13.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 670,332 2012-04-10 2012-04-10 32 1005117 2012 600 azhbr Tatim Mars 2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,407 2012-03-21 2012-04-10 2010051172012 1005117 azhbr shp.tel janar2012,ab1360484875,fs704171029,08.02.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 748,083 2012-04-10 2012-04-10 31 1005117 2012 600 azhbr Sigurimet Mars 2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 151,874 2012-04-10 2012-04-10 27 1005117 2012 600 azhbr Shpenzim tel celular janar 2012 fature 36629046 dt 01.03.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,115,447 2012-04-10 2012-04-10 31/1 1005117 2012 601 azhbr Sigurimet Mars 2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) ENGJELL CAVO Tirane 132,700 2012-04-10 2012-04-16 28 1005117 2012 600 azhbr Shpenzim mirmbajtje paisje elektronike UP 2 dt 20.02.2012 pv dt 24.02.2012 fature 9 dt 12.03.2012 seri 5390359 pv testimi 23.02.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,847 2012-04-10 2012-04-16 26 1005117 2012 602 azhbr Shpenzime tel shkurt 2012 fat 36629046 dt 01.03.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) MILENIUM I RI Tirane 330,380 2012-04-10 2012-04-16 30 1005117 2012 602 azhbr Shpenzime prodhim dokumentacioni specifik UP 4 dt 29.02.2012 pv 06.03.2012 fat tatim 17 dt 23.03.2012 seri 72398110 fh 7 dt 09.03.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) AES COMMUNICATION SHPK Tirane 58,800 2012-04-11 2012-04-18 2910051172012 1005117 azhbr prodh.dok.specifik up.3,23.02.2012,pv01.03.2012,f17,13.03.2012,s00808417,pv test,tregu 29.02.2012,fh6,06.03.2012
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 18,132,860 2012-04-23 2012-04-23 1510051172012 1005117 azhbr subvecion mb.te reja 2011,vkm 41,11.01.2012.autt.pagese sipas listes 15,20.04.2012,fier
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 8,040,730 2012-04-23 2012-04-23 2010051172012 1005117 azhbr subvecion mb.te reja 2011,vkm 41,11.01.2012.autt.pagese sipas listes 20,20.04.2012,tirane
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,774,390 2012-04-23 2012-04-23 510051172012 1005117 azhbr subvecion mb.te reja 2011,vkm 41,11.01.2012.autt.pagese sipas listes 5,20.04.2012,fier
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 257,000 2012-04-23 2012-04-23 310051172012 1005117 azhbr subvecion mb.te reja 2011,vkm 41,11.01.2012.autt.pagese sipas listes 3,20.04.2012,durres