Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) All All 869,113,588.00 472 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 8,000 2012-01-27 2012-01-30 20/1087006/2012 602 GJYKATA KUSHTETUSE pagese rregjistrimi per domain fature 24135608//09.12.2011 seri 2413558 dt 23.11.2011
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 709,500 2012-01-31 2012-01-31 25/1087006/2012 602 GJYKATA KUSHTETUSE Euro 5000 kurs 141.9 Terheqie paradhenie Terheq Entela Thimjo Kerkese 90 dt 30.01.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 136,376 2012-02-01 2012-02-02 2710870062012 600 AKSHI Pagat Janar 2012 nr pun plan 35 fakt 35
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 525,035 2012-02-01 2012-02-02 1610870062012 600 AKSHI Pagat Janar 2012 nr pun plan 35 fakt 35
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,761,660 2012-02-01 2012-02-02 2810870062012 600 AKSHI Pagat Janar 2012 nr pun plan 35 fakt 35
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 427,788 2012-02-20 2012-02-21 31/210870062012 601 GJYKATA KUSHTETUSE Sigurime 15 % Janar 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 270,932 2012-02-20 2012-02-21 3110870062012 600 GJYKATA KUSHTETUSE Sigurime 9.5% Janar 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 320,697 2012-02-20 2012-02-21 3210870062012 600 GJYKATA KUSHTETUSE Tatim Janar 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,482 2012-02-20 2012-02-21 31/310870062012 601 GJYKATA KUSHTETUSE Sigurime 1.7 % Janar 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,483 2012-02-20 2012-02-21 31/110870062012 600 GJYKATA KUSHTETUSE Sigurime 1.7% Janar 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 142,944 2012-03-01 2012-03-02 4010870062012 600 AKSHI Pagat shkurt 2012 pl 35 fk 2
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,830,639 2012-03-01 2012-03-02 4110870062012 600 AKSHI Pagat shkurt 2012 pl 35 fk 27
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 529,460 2012-03-01 2012-03-02 3910870062012 600 AKSHI Pagat shkurt 2012 pl 35 fk 7
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 73,967 2012-03-05 2012-03-07 41/110870062012 600 AKSHI Paga baze +shtesa bordero shurt 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 321,822 2012-03-13 2012-03-15 1910870062012 600 602 GJYKATA KUSHTETUSE telefon kod abonenti c1003439,ft 36589462 dt 1.11.11,ft 36598800 dt 1.12.11
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 313,554 2012-03-13 2012-03-15 2910870062012 600 602 AKSHI cel janar 2012,ft 36608621 dt 1.1.12012,36618656 dt 1.2.12
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,667 2012-03-13 2012-03-20 4210870062012 600 AKSHI cel janar 2012,ft 812103562,kod abonenti 51651310
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,263 2012-03-13 2012-03-20 3010870062012 600 602 AKSHI cel janar 2012,ft 811774041,kod abonneti 51651310
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 449,826 2012-03-20 2012-03-21 54/310870062012 600,601 AKSHI Sigurime shoqerore shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 284,890 2012-03-20 2012-03-21 5410870062012 600,601 AKSHI Sigurime shoqerore shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 50,981 2012-03-20 2012-03-21 54/110870062012 600,601 AKSHI Sigurime shoqerore shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 334,889 2012-03-20 2012-03-21 5510870062012 600 GJYKATA KUSHTETUSE Tatim shkurt r 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 50,980 2012-03-20 2012-03-21 54/210870062012 600,601 AKSHI Sigurime shoqerore shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 720 2012-03-21 2012-03-23 5310870062012 602 akshi tel.f107551287,02.02.2012,ab2529305260
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,185,158 2012-03-23 2012-03-26 5710870062012 605 akshi urdher 51,20.03.2012,fat.ref,bi vfac -177,bivfac204UBS SA COMPLET CHF 00235-90208452.0,iban CH5800235235902084520,clearing 235,kurs 44047CHF*117.5
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,357,025 2012-03-23 2012-03-26 5610870062012 605 akshi urdher 51,20.03.2012,fat.invoice 240105,refALBTD100/5PC2011-1-fl,geneva 31july2011,ch1211,geneva 20UBS SA GENEVA SWITZERLAND iban CH9600240240c87655650kurs 134.25chf*117.5
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALES Tirane 39,987 2012-06-20 2012-07-02 12310870062012 602 AKSHI ROJE MAJ 2012 KONTR 132 DT 3.02.2012 VD FAT 150 DT 31.05.2012 SR 02157944
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 191,170 2012-07-02 2012-07-02 13410870062012 600,AKSHI,PAGA QERSHOR 2012,LIST PAGESE 2012,NP PLAN 35 FAKT 34
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 138,676 2012-07-02 2012-07-02 13210870062012 600,AKSHI,PAGA QERSHOR 2012,LIST PAGESE 2012,NP PLAN 35 FAKT 34
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,071,037 2012-07-02 2012-07-02 13310870062012 600,AKSHI,PAGA QERSHOR 2012,LIST PAGESE 2012,NP PLAN 35 FAKT 34
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,121,331 2012-07-02 2012-07-02 13110870062012 600,AKSHI,PAGA QERSHOR 2012,LIST PAGESE 2012,NP PLAN 35 FAKT 34
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 38,016,720 2012-06-20 2012-07-03 10410870062012/1 600 AKSHI PAGES TVSH PER KONTR IPA 131431 UB 46 DT 1.03.2012 KONTR 131431 FT 3 DT 17.05.2012 S 02605653
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 4,000 2012-06-20 2012-07-03 12710870062012 602 AKSHI PAG REGJ DOMAINI FAT 83181075 DT 19.06.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) FONDACIONI YAPS Tirane 156,000 2012-06-20 2012-07-03 12110870062012 602 AKSHI PASTRIM UP 2 DT 5.01.2012 PV 5.01.2012 KONTR 131 DT 3.02.2012 FAT 83 DT 27.02.2012 S 89187524 /01302209 DT 29.03.2012 /01302237 DT 27.04.2012 /01302322 DT 28.05.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) FONDACIONI YAPS Tirane 95,280 2012-06-20 2012-07-03 12210870062012 602 AKSHI PASTRIM UP 16 DT 23.03.2012 PV 23.03.2012 PV 23.03.2012 FAT 241 DT 01302308 DT 7.05.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-06-25 2012-07-13 12810870062012 602 AKSHI PAGESE MUJORE TEL KONT 869 DT 1.11.2011 FAT 81686829 DT 2.06.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 528,341 2012-04-02 2012-04-02 5810870062012 600 GJYKATA KUSHTETUSE Pagat mars 2012,lista pl.35,f35
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) PRIMO COMMUNICATIONS Tirane 341,040 2012-03-21 2012-04-02 2210870062012 602akshi sherbime interneti kon.849,26.10.2011,ne vazhdim fs/74753246,24.01.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 6,000 2012-03-21 2012-04-02 5110870062012 231 akshi tel kon.869,01.11.2011,ne vazhdim ,f81686297,01.03.2012
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 138,631 2012-04-02 2012-04-02 5910870062012 600akshi paga mars 2012,bordero pl 35f35