Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) All All 50,919,661.00 315 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,340,838 2012-02-01 2012-02-01 0910060462012 600 AKPT paga janar 2012 nr pun 31/31/27
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 69,895 2012-02-01 2012-02-01 1010060462012 600 AKPT paga janar 2012 nr pun 31/31/1
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 160,272 2012-02-01 2012-02-01 1110060462012 600 AKPT paga janar 2012 nr pun 31/31/3
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 216,123 2012-02-09 2012-02-09 1410060462012 600 AKPT sigurime janar 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 196,348 2012-02-09 2012-02-09 1510060462012 601 AKPT tatime janar 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 322,257 2012-02-09 2012-02-14 1410060462012/ 601 AKPT sigurime janar 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,281,518 2012-03-01 2012-03-01 2310060462012 600 AKPT paga shkurt 2012 nr pun 31/27
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 69,013 2012-03-01 2012-03-01 2110060462012 600 AKPT paga shkurt 2012 nr pun 31/27
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 161,044 2012-03-01 2012-03-01 2210060462012 600 AKPT paga shkurt 2012 nr pun 31/27
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 188,394 2012-03-12 2012-03-13 3110060462012 600 AKPT tatime shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 208,079 2012-03-12 2012-03-13 2910060462012 600 AKPT sigurime shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 19,950 2012-02-27 2012-03-15 1910060462012 602 AKPT uje dhjetor 2011 janar 2012 fat 1112-359436-1-1,1201-359436-1-1 nr kont 4-G-359436-1
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 3,200 2012-02-27 2012-03-15 1710060462012 602 AKPT publikime kont 17 18.02.2012 fat 78 02.02.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 117,000 2012-03-01 2012-03-15 2610060462012 602 AKPT komisione KRRTRSH dhe ST (honorare) urdher nr 7 prot 88 06.02.2012 shkr 382/1 07.12.2011
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RILINDJA DEMOKRATIKE Tirane 30,000 2012-02-27 2012-03-15 1810060462012 602 AKPT publikime shkr 402 23.11.2011 kont 21.12.2011 fat 664 24.01.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 310,263 2012-03-12 2012-03-19 3010060462012 601 AKPT sigurime shkurt 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 105,436 2012-03-06 2012-03-21 2010060462012 1006046 602 AKPT energji elektrike janar 2012 kontrate C210210
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,322 2012-03-06 2012-03-21 2410060462012 602 AKPT telefon janar 2012 klienti 1783603317,1373384724
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,116 2012-06-20 2012-07-02 84110060462012 602 Agj.Komb.Planif.Territorit telefon muaji maj 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 11,610 2012-07-02 2012-07-02 9010060462012 600 AKPT celular eagle maj 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,276,426 2012-07-02 2012-07-02 8910060462012 600 AKPT paga Qershor 2012 nr pun 31/26
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 157,097 2012-07-02 2012-07-02 8710060462012 600 AKPT paga Qershor 2012 nr pun 31/3
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 45,260 2012-07-02 2012-07-02 8810060462012 600 AKPT paga Qershor 2012 nr pun 31/1
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 61,500 2012-07-02 2012-07-02 8610060462012 600 AKPT paga Qershor 2012 nr pun 31/1
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 69,013 2012-04-03 2012-04-03 3410060462012 600 AKPT paga mars 2012 nr pun 31/30/1
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,276,155 2012-04-03 2012-04-03 3210060462012 600 AKPT paga mars 2012 nr pun 31/30/26
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 161,044 2012-04-03 2012-04-03 3310060462012 600 AKPT paga mars 2012 nr pun 31/30/3
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 71,244 2012-04-05 2012-04-06 3910060462012 600 AKPT leje e pakryer (largim nga puna) vendim 135 dt 17.02.2012 urdh 133 dt 17.02.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 196,331 2012-04-11 2012-04-12 4410060462012 600 AKPT tatime mars 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 207,522 2012-04-11 2012-04-12 4210060462012 600 AKPT sigurime mars 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 309,430 2012-04-11 2012-04-12 4310060462012 600 AKPT sigurime mars 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ABCOM Tirane 118,749 2012-04-11 2012-04-18 4510060462012 602 AKPT internet janar mars 12 kont va 04.01.2012 fat 105214823 09.02.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 27,000 2012-04-11 2012-04-18 4610060462012 602 AKPT shpenzime qeraje kont 245/1 06.04.2012 fat 11 06.04.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBPRINT Tirane 117,000 2012-04-26 2012-04-27 5310060462012 602 AKPT printime,up nr 3 dt 05.03.2012,pv dt 09.03.2012,fat nr 687 dt 16.04.2012,seri 01510196
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,703 2012-04-26 2012-04-27 5010060462012 602 AKPT lik telefon kodi 1783603317,1373384724,,fat Mars 2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 11,028 2012-04-26 2012-04-27 5410060462012 602 AKPT taksa,urdher nr 247 dt 06.04.2012,fat nr 190 dt 24.04.2012,seri 0042706
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) EURO OFFICE Tirane 33,500 2012-04-26 2012-04-27 5110060462012 602 AKPT kancelari,up nr 6 dt 12.04.2012,pv dt 13.04.2012,fat nr 1881 dt 16.04.2012,seri 02616201,fh nr 4 dt 16.04.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) EURO OFFICE Tirane 23,300 2012-04-26 2012-04-27 5210060462012 602 AKPT kancelari,up nr 5 dt 12.04.2012,pv dt 13.04.2012,fat nr 1923 dt 17.04.2012,seri 02616243,fh nr 5 dt 17.04.2012
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,850 2012-04-26 2012-04-27 5510060462012 602 AKPT kolaudim mjeti,fat nr 230 dt 24.04.2012,seri 00966420
Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,451 2012-04-05 2012-04-13 3510060462012 602 AKPT lik telefon shkurt 2012 fat 704644220 klient 1783603317 nr tel 2254714 ,klient 1373384724 nr tel 2223361,2272556