Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) All All 36,463,046.00 287 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 12,367 2012-01-27 2012-01-30 8/1011151/2012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL ndalese ne page per vendim gjyqi vendim sekuestro NR 6841 DT 1.08.2011ALBINA BUCI VENDIM 1194 DT 19.0505.2008
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 807,819 2012-02-01 2012-02-01 1110111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL PAGE BORDERO JANAR 2012 NR PUN. PL 16F.15
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 96,402 2012-02-16 2012-02-17 2710111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 9.5% JANAR 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 153,354 2012-02-16 2012-02-17 2/2710111512012 601 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 15% JANAR 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 152,213 2012-02-16 2012-02-17 1/2710111512012 601 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 15% JANAR 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 17,251 2012-02-16 2012-02-17 3/2710111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 1.7% JANAR 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 17,251 2012-02-16 2012-02-17 4/2710111512012 601 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 1.7% JANAR 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 82,486 2012-02-16 2012-02-17 2810111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL TATIM PAGE 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 54,684 2012-02-17 2012-02-21 2410111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 6.04.2011,30.05.2011 29.06.2011 VKM 120DT 27.01.1009 MB 10%
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 238,266 2012-02-17 2012-02-21 2210111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 6.04.2011,30.05.2011 29.06.2011 VKM 120DT 27.01.1009 MB 10%
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 99,603 2012-02-17 2012-02-21 2310111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 6.04.2011,30.05.2011 29.06.2011 VKM 120DT 27.01.1009 MB 10%
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA CREDINS Tirane 150,381 2012-02-17 2012-02-21 2110111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 6.04.2011,30.05.2011 29.06.2011 VKM 120DT 27.01.1009 MB 10%
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA E TIRANES Tirane 304,668 2012-02-17 2012-02-21 2010111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 6.04.2011,30.05.2011 29.06.2011 VKM 120DT 27.01.1009 MB 10%
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 3,906 2012-02-17 2012-02-21 2510111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 6.04.2011,30.05.2011 29.06.2011 VKM 120DT 27.01.1009 MB 10%
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,250 2012-02-21 2012-02-22 2610111512012 1011151 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL telefon fat JANAR 2012 klienti 1341985172
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 796,753 2012-03-01 2012-03-01 3210111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL PAGE BORDEROJANAR 2012 NR PUN. PL 16 F.151
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 24,734 2012-03-01 2012-03-01 3110111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL ndalese ne page per vendim gjyqi vendim sekuestro NR 6841 DT 1.08.2011ALBINA BUCI VENDIM 1194 DT 19.05.2008 BORDERO JANAR SHKURT 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 28,559 2012-02-24 2012-03-13 2910111512012 1011151 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL ENERGJI ELEKTRIKE FAT JANAR 2012 KONTRATE H185651
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 95,203 2012-03-12 2012-03-13 4910111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 9.5% SHKURT 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) YLLI ZGJANI Tirane 1,300 2012-02-24 2012-03-13 3010111512012 1011151 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL BL BILANCI UP NR 2 DT 22.02.2012 PV DT 22.02.2012 FAT 82 DT 22.02.2012 SERI 0008542 FH 2 DT 21.02.2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 74,775 2012-03-12 2012-03-13 4810111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL TATIM PAGE
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 17,036 2012-03-12 2012-03-13 2/4910111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 1.7% SHKURT 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 17,037 2012-03-12 2012-03-19 1/4910111512012 601 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 1.7% SHKURT 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 150,320 2012-03-12 2012-03-19 /4910111512012 601 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL 15% SHKURT 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA E TIRANES Tirane 89,838 2012-03-09 2012-03-23 4210111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 46 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,248 2012-03-09 2012-03-23 4510111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 47 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 78,120 2012-03-09 2012-03-23 4610111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 48 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA E TIRANES Tirane 27,342 2012-03-09 2012-03-23 4010111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 53 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,600 2012-03-09 2012-03-23 4710111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 48 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA CREDINS Tirane 107,415 2012-03-09 2012-03-23 3410111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 45 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 9,765 2012-03-09 2012-03-23 3910111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 53 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) UNION BANK SHA Tirane 53,708 2012-03-09 2012-03-23 3510111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 45 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA CREDINS Tirane 70,308 2012-03-09 2012-03-23 3610111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 53 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,906 2012-03-09 2012-03-23 3810111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 53 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 67,697 2012-03-09 2012-03-23 3310111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 45 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,509 2012-03-09 2012-03-23 3710111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 53 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 177,723 2012-03-09 2012-03-23 4310111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 46 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 132,337 2012-03-09 2012-03-23 4410111512012 602 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL HONORARE URDH 47 DT 6.03.2012 VKM 120 DT 27.01.2012 MBAJT 10% BORDERO MARS 2012
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 771,437 2012-07-02 2012-07-02 10610111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL PAGE BORDERO QERSHOR 2012 PL 16+1F16+1
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 12,367 2012-07-02 2012-07-02 10810111512012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL VENDIM GJYQI ALBINA BUCI