Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) All All 14,737,425.00 189 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 341,927 2012-02-01 2012-02-01 9/1004129/2012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, paga janar 2012NR PUN 8/5
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,087 2012-02-20 2012-02-21 1510041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik ft cel
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) YLLI ZGJANI Tirane 2,600 2012-02-16 2012-02-21 1410041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, bl bilance ft seri 0008213 dt 14.2.2012 urdher dt 9.2.2012, form 3,4 dt 14.2.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 343,254 2012-03-01 2012-03-01 1610041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, paga shkurt 2012 NR PUN 8/5
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 171,600 2012-03-16 2012-03-20 1910041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,dieta aut dt 15.3.2012, zj keti luli nr ident i35617056a
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 426,134 2012-07-02 2012-07-03 5410041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, paga qershor 2012 NR PUN 8/6
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) FATMIR HIDRI Tirane 7,500 2012-03-16 2012-04-02 1810041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,shp riparimesh up dt 9.3.2012, form 3,4 dt 10.3.2012, ft seri 0007278 dt 13.3.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 365,794 2012-04-02 2012-04-02 2210041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, paga mars 2012 NR PUN 8/6
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,400 2012-03-27 2012-04-11 2010041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik ft cel
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) LILIANA DIBRA Tirane 74,217 2012-03-27 2012-04-11 2110041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, dieta me jashte ft seri 5082620 dt 21.3.2012, miratim shewrbimi dt 15.3.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 130,972 2012-04-12 2012-04-12 2810041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,tat page mars 2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 12,400 2012-04-05 2012-04-12 2410041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,lik ft tel seri 105216545 dt 21.3.2012 dt 21.3.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,000 2012-04-05 2012-04-12 2510041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,udhetim dieta bord dt 3.4.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 126,448 2012-04-12 2012-04-12 2710041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,sig shoq mars 2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 188,543 2012-04-12 2012-04-12 27110041292012 601 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,sig shoq mars 2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 5,729 2012-04-05 2012-04-12 2310041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,lik ft tel seri 105216545 dt 21.3.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) KORPORATA ENERGJITIKE SHQIPTARE Tirane 14,750 2012-04-12 2012-04-18 2610041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,shp rip ft seri 4869543 dt 7.2.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 442,640 2012-05-02 2012-05-02 3310041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, paga prill 2012 NR PUN 8/6
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 12,400 2012-05-09 2012-05-11 35100412920122012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik ft ontern seri 105218394 dt 30.4.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 6,908 2012-05-09 2012-05-11 3610041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik ft tel prill 2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 643,950 2012-05-16 2012-05-21 3410041292012. 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,lik dwtyrim financiar urdher min ek dt 26.3.2012, per international atomic energy agency unicredit bank austria ag, 4500 euro x 143.1 lek
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) XHEMAL MYFTARI Tirane 9,140 2012-05-16 2012-05-21 3710041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,bl mat up dt 7.5.2012, form 3,4 dt 9.5.2012, ft seri 005004 dt 11.5.2012, fh dt 11.5.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) C.C.S. OFFICE Tirane 5,810 2012-05-16 2012-05-21 3810041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,bl mat up dt 3.5.2012, form 3,4 dt 7.5.2012, ft seri 006188 dt 9.5.2012, fh dt 9.5.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ATILA KONOMI Tirane 11,220 2012-05-21 2012-05-29 4110041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE.shp pritje urdher dt 16.5.2012, ft seri 0003697 dt 16.5.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 48,000 2012-05-21 2012-05-29 4210041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE.faqe web seri 02635115 dt 16.5.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 16,408 2012-05-28 2012-05-29 4410041292012 1004129 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE.lik ft energjie nr kontr 022680
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,406 2012-05-21 2012-05-29 4310041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE.lik ft cel
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) KLODIAN DOMA Tirane 4,700 2012-05-21 2012-05-29 4310041292012, 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE.shp pritje urdher dt 15.5.2012, ft seri 01353395 dt 18.5.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 431,201 2012-06-01 2012-06-01 4410041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, paga maj 2012 NR PUN 8/6
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) KLODIAN DOMA Tirane 5,880 2012-05-29 2012-06-08 4510041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE.lik ft SHPENZIME PRITJE URDHER TIT DT.15.05.2012 FATURE SERI 03133252 DT 24.05.2012
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 702 2012-06-12 2012-06-22 4910041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,lik ft poste maj 2012 fat 2290 dt 26.05.12 ser 87432892
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 12,400 2012-06-12 2012-06-22 4710041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik internet maj 2012 fat 105219501
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 8,471 2012-06-12 2012-06-22 4810041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik ft tel prill, maj 2012 fat 10678 dt 30.04.12 fat 11292 dt 30.05.12
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 11,585 2012-06-28 2012-06-28 5310041292012 1004129 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE.lik ft energjie nr kontr 022680 fat 126172034 periudha 11.4.12-10.5.12 kod klienti tr10030004022680
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 477,767 2012-08-01 2012-08-02 6010041292012 600 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, paga korik 2012 NR PUN 8/7
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 12,400 2012-08-03 2012-08-13 6210041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik internet korik 2012 fat 105222268 31.07.12
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ABCOM Tirane 8,438 2012-08-03 2012-08-13 6110041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE, lik ft tel qershor, korik 2012 fat 12571 dt 1.8.12 fat 109454138 dt 23.07.12
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 300 2012-08-03 2012-08-13 6310041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,lik ft poste korik 2012 fat 2905dt 26.07.12 ser 87425909
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) BANKA CREDINS Tirane 79,520 2012-08-16 2012-08-16 6110041292012 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE,dieta URDH 7089 DT 10.08.2012aut dt 14.08.2012,700$*113.6 LEK zj keti luli nr ident i35617056a
Agjencia Kombetare Berthamore (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 55,510 2012-08-17 2012-08-20 6610041292012 1004129 602 AGJENSIA KOMBETARE BERTHAMORE fat 126172034 kontrate 022680 fat janar mars prill 2012