Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) All All 146,236,945.00 191 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 897,393 2012-02-20 2012-02-21 221011612012 Agj.Konsumatorit sig shoqer janar 2012 lista janar
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 303,098 2012-02-20 2012-02-21 321011612012 Agj.Konsumatorit tatim page janar 2012 lista janar
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 3,644,605 2012-03-01 2012-03-02 421011612012 Agj.Konsumatorit paga shkurt 2012 lista janar nr punonjes 93-81
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 4,158,915 2012-07-02 2012-07-02 521011612012 600 Agj.Konsumatorit paga QERSHOR 2012 PLAN 93 FAKT 90
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 4,141,186 2012-04-03 2012-04-03 921011612012 Agj.Konsumatorit paga mars 2012 lista janar nr punonjes 93-81
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 24,965 2012-04-04 2012-04-04 721011612012 Agj.Konsumatorit lik telef fat seri 36627559 dt 25.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) GRANIT SOKOLAJ Tirane 120,800 2012-03-26 2012-04-11 131011612012 Agj.Konsumatorit shpenz sinjalist urdh prok nr 9 dt 08.03.2012 proc verb dt 09.03.2012 fat nr 38 dt 12.03.2012 5601342 fl hyrje nr 9 dt 12.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 23,000 2012-04-04 2012-04-12 921011612012 Agj.Konsumatorit lik sherb interneti urdh prok nr 3 dt 15.02.2012 p[roc verb dt 17.02.2012 fat 306 dt 19.03.2012 seri023554411
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) PEGI Tirane 111,720 2012-04-04 2012-04-12 1221011612012 Agj.Konsumatorit lik dokument urdh prok nr 8 dt 05.03.2012 proc verb dt 06.03.2012 fat 14 dt 12.03.2012 seri 42418904 fl hyrje nr 11 dt 12.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 25,200 2012-04-04 2012-04-12 821011612012 Agj.Konsumatorit lik telef lidhje nr urdh prok nr 1 dt 30.01.2012 proc verb dt 30.01.2012 fat seri 90108190 dt 30.01.2012 90108192 dt 30.01.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 26,160 2012-04-04 2012-04-12 1021011612012 Agj.Konsumatorit lik aparat telef uirdh prok nr 6 dt 28.02.2012 p[roc verb dt 01.03.2012 fat 114 dt 12.03.2012 seri 01523223 fl hyrje nr 10 dt 12.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 94,825 2012-04-16 2012-04-17 1721011612012 Agj.Konsumatorit paga mars 2012 dif lista janar nr punonjes 93-81
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) GRANIT SOKOLAJ Tirane 168,150 2012-04-10 2012-04-17 111011612012 Agj.Konsumatorit shpenz dokumenta urdh prok nr 7 dt 29.02.2012 proc verb dt 01.03.2012 fat nr 34 dt 05.03.2012 5601346 fl hyrje nr 7 dt 05.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) OLA-1 Tirane 324,000 2012-04-11 2012-04-18 141011612012 Agj.Konsumatorit lik mate urdh prok nr 5dt 09.03.2012 proc verb dt 12.03.2012 fat nr 102 dt 20.03.2012 seri 01553336 fl hyrje nr 9 dt 20.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) PEGI Tirane 312,000 2012-04-11 2012-04-18 161011612012 Agj.Konsumatorit lik flete palosje urdh prok nr 10dt 12.03.2012 proc verb dt 13.03.2012 fat nr 15 dt 15.03.2012 42418905 fl hyrje nr 7 dt 15.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ITALIAN CLEAN INDUSTRY Tirane 199,992 2012-04-11 2012-04-18 151011612012 Agj.Konsumatorit lik detergjente urdh prok nr 4 dt 24.02.2012 proc verb dt 27.02.2012 fat nr 177 dt 2.03.2012 seri 02225701 fl hyrje nr 2 dt 2.03.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,504,080 2012-04-20 2012-04-20 23/21011612012 Agj.Konsumatorit sig shoqer mars 2012 lista janar
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 540,361 2012-04-20 2012-04-20 22/21011612012 Agj.Konsumatorit tatim page mars 2012 lista janar
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) GAZMIR SINO Tirane 240,000 2012-04-25 2012-04-26 2421011612012 Agj.Konsumatorit lik leter urdh prok nr 13 dt 30.03.2012 proc verb dt 30.03.2012 fat 32 dt 02.04.2012 seri 5319547 fl hyrje nr 13dt 02.04.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 4,152,473 2012-05-02 2012-05-02 261011612012 Agj.Konsumatorit paga prill 2012 nr punonjes 93-90
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,264 2012-05-14 2012-05-17 2821011612012 Agj.Konsumatorit lik posta fat 1980 dt 26.04.2012 seri 02138331,
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,455,193 2012-05-17 2012-05-17 3321011612012 Agj.Konsumatorit sig shoqer prill 2012 lista janar
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 507,949 2012-05-17 2012-05-17 3221011612012 Agj.Konsumatorit tatim page prill 2012 lista janar
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 120,332 2012-05-17 2012-05-18 3021011612012 Agj.Konsumatorit lik telef fat seri 36637082 dt 01.03.02012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 18,000 2012-05-17 2012-05-22 291011612012 Agj.Konsumatorit lik sherb interneti fat 349 dt 17.04.2012 seri 00660354
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,432 2012-05-17 2012-05-22 3121011612012 Agj.Konsumatorit lik telef prill 2012 fat 704652511,704652501,705594140 dt 05.05.2012, 11.05.2012 dt 05.04.2012 705173750 dft 23.04.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ONIS Tirane 274,800 2012-05-17 2012-05-22 271011612012 Agj.Konsumatorit lk boje print urdh prok nr 15 dt 24.04.2012 proc verb dt 26.04.2012 fat nr 4 dt 30.04.2012 seri 00892534 fl hyrje nr 15 dt 30.04.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 4,156,928 2012-06-01 2012-06-01 3721011612012 Agj.Konsumatorit paga maj 2012 nr punonjes 93-90
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 65,853 2012-06-06 2012-06-06 4021011612012 Agj.Konsumatorit lik telef fat seri 36656220 dt 01.05.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) R & R GROUP Tirane 31,641 2012-06-15 2012-06-27 4221011612012 Agj.Konsumatorit lik vajra autoriz per lidhje kontr 4927 dt 15.05.2012 kontr 485 dt 21.05.2012 fat 62 dt 31.05.2012 seri 85923762 fl hyr nr 15 dt 31.05.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 65,813 2012-06-27 2012-06-27 4721011612012 Agj.Konsumatorit lik telef fat seri 366665552 dt 01.06.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 173,880 2012-06-15 2012-06-27 4621011612012 Agj.Konsumatorit lik autoriz per lidhje kontr 4927 dt 15.05.2012 kontr 485 dt 21.05.2012 fat 62 dt 31.05.2012 seri 85923762 fl hyr nr 15 dt 31.05.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 4,122,358 2012-08-01 2012-08-01 6121011612012 600 Agjensia Konsumatorit- pagat bordero korrik 2012 nr.pun.93-90
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 36,000 2012-07-25 2012-08-02 5921011612012 Agj.Konsumatorit lik internet nr fat 429 , 459 dt 29.06.2012,dt 23.07.2012 seri 02354334,02354364
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) LUAN BASHA/1 Tirane 47,000 2012-07-25 2012-08-02 5821011612012 Agj.Konsumatorit lik mater urdh prok nr 23 dt 06.07.2012 proc verb dt 09.07.2012 fat 2354 dt 11.07.2012 seri 6030212 fl hyr nr 20 dt 11.07.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) GRANIT SOKOLAJ Tirane 396,000 2012-07-25 2012-08-02 6121011612012 Agj.Konsumatorit reklame urdh prok nr 24 dt 18.07.2012 proc verb dt 19.07.2012 fat 33 dt 23.07.2012 seri 6206808 fl hyr nr 61 dt 25.07.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) LD STANDARTS Tirane 480,000 2012-07-26 2012-08-03 6021011612012 Agj.Konsumatorit trajnim pun urdh prok nr 22 dt 05.07.2012 proc verb dt 09.07.2012 fat 15 dt 20.07.2012 seri 86515465
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 70,704 2012-08-10 2012-08-10 6321011612012 Agj.Konsumatorit lik telef fat seri 36674464 dt 01.07.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,840 2012-08-10 2012-08-17 6421011612012 Agj.Konsumatorit lik posta fat 2906 dt 26.07.2012 seri 87425910
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) GAJD COMPANY SH.P.K. Tirane 144,000 2012-08-10 2012-08-17 6721011612012 Agj.Konsumatorit lik goma autriz per lidhje kontr 35/5 dt 23.07.2012 ,kontr 796/1 dt 26.07.2012 fat 40 dt 30.07.2012 seri 83648490 fl hyr nr 21 dt 30.07.2012